PDA

View Full Version : От коремни преси коремът се уголемява.?



misswinky
07-04-2011, 20:55
Здравейте!
Имам един въпрос към вас. Наскоро започнах да правя редовно коремни преси с целта да си намаля коремчето. По принцип знам, че е нужно и бягане или кардио за тази цел, но нямам достатъчно време и затова пресите са единственото нещо, което правя. Но няколко човека ми казаха, че ако правя само преси без бягане било почти сигурно че коремът ми ще се уголеми, вместо да се смали.. Вярно ли е това?

Andrez
07-04-2011, 20:57
Не ! От коремните преси, както сама се досещаш се стяга корема - следователно няма как да се уголемява нали така : ))

misswinky
07-04-2011, 20:59
Да де, знам го това, но идеята на хората, които ми го казаха това, беше че мазнините, които съм натрупала сега по корема, щели да се превърнат в мускули и така да изглежда още по-голям..

pressiana
07-04-2011, 21:02
Мазнините не се превръщат в нищо, те се топят.

Colombia
07-04-2011, 21:04
ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!

Няма какво повече да кажа.Не се връзвай на тия простотии. :(

misswinky
07-04-2011, 21:07
Мазнините не се превръщат в нищо, те се топят.

Не се ли топят чрез бягане? А като няма бягане, а само коремни преси..

Kris4an0
07-04-2011, 21:28
Недейте да знаете много. Наистина се уголемява ... малко или много и това е нормално - като при всеки мускул, когато го тренираш се уголемява. Но теб не бива да те притеснява това, защото няма да ти стане по-голям корема, но просто няма да имаш никакви резултати без тичане. Да правиш само коремни е безсмислено от гледна точка на това, че няма да има ефект, а не че ще ти пораснат коремните мускули. Поне при момиче няма такава опасност. :D

ZaicheNaXeroin
07-04-2011, 23:19
Когато тренираш мускула той РАСТЕ при всички положения.. съмнявам се да ти порасне в буквален смисъл,но ако искаш съвет първо кажи какво точно целиш ? ако искаш да имаш просто плосък корем само кардио и много кардио ! тичай,скачай,карай колело и тн.. а ако искаш плосък корем с плочки трябва да комбинираш кардио упражненията с коремни преси
като цяло пресите са единствено ако искаш да имаш видимо изпъкнали плочки , но без да свалиш излишните мазнини няма как да стане

FuckingFreak
07-05-2011, 07:24
Хаха. То така се правят мускулите. От 1 - 2 месеца трениране и вече ги имаш :lol: Иначе ще ти се уголеми талията, да, но след доста постоянни тренировки, а не просто колкото да искаш да отслабнеш. И не знам дали го знаеш, но аз пък ще ти кажа - ако имаш бирено коремче [независимо малко или голямо] коремните преси не са това, което ще ти го свалят, те тренират само горните коремни мускули, тези под ребрата.

Grommash
07-05-2011, 07:41
Категорично не. Но само с коремни преси ще имаш да дочакаш до очаквания резултат. Комбинирай го с бягане, колело и сутрешни упражнения за корем. Ако пък имаш време за фитнес, ще си идеална. :)

foreverr
07-05-2011, 08:50
Категорично не. Но само с коремни преси ще имаш да дочакаш до очаквания резултат. Комбинирай го с бягане, колело и сутрешни упражнения за корем. Ако пък имаш време за фитнес, ще си идеална. :)
+1 само с коремни преси почти може би дори няма да успееш да постигнеш желания ефект.

VampireLover3
07-05-2011, 09:02
:lol:
Да уголемява се! С коремни преси НЕ СЕ горят мазнини! Мускулите се разширяват и така става по "голям" особено ако се прекали с тях. За това първо се прави кардио тренировка и след това за стягане и така нататък. Вместо да правиш коремни преси скачай на въже.

musS
07-05-2011, 11:08
Когато тренираш мускула той РАСТЕ при всички положения.. съмнявам се да ти порасне в буквален смисъл,но ако искаш съвет първо кажи какво точно целиш ? ако искаш да имаш просто плосък корем само кардио и много кардио ! тичай,скачай,карай колело и тн.. а ако искаш плосък корем с плочки трябва да комбинираш кардио упражненията с коремни преси
като цяло пресите са единствено ако искаш да имаш видимо изпъкнали плочки , но без да свалиш излишните мазнини няма как да стане
+1 пък и имаше такава тема вече :-D

badsector
07-06-2011, 14:07
...Да правиш само коремни е безсмислено от гледна точка на това, че няма да има ефект...
Ефект ще има - ще си прецака кръста. Да, няма да постигне желания ефект, но от коремни преси толкова.

wonderwall
07-06-2011, 16:58
Коремните преси са за стягане на горната част на коремните мускули.Ако не правиш нищо друго,пак може да си го стегнеш,но това не означава че ще си махнеш и мазнините.За мазнините има кардио ! Затова се съчетава кардиото с упражнения,за да може докато се топят килограмите,да се стегнат и мускулите.