PDA

View Full Version : Нормален или не?!



s8y
07-04-2011, 21:39
Всъщност, не това е въпросът ми... В прав контекст: -Какво да правя?!

Наскоро се запознах с едно момче, много свесте, симпатичен и добър и започнахме да си пишем... също сме и съседи :)) Днес го видях за около 5 секунди, помахах му и си беше съвсем нормален... После отишъл в едно училище (там от където се връщах) ии стоял там, закачал се с приятелката ми (като приятели, тя си има гадже), държал се нормално... Когато дойдох аз, той млъкна, започна да се държи като смотаняк да се спъва и т.н. Знам, че е заради мене, че се е спекъл, но повярвайте ми беше кошмарно с него... Държеше се супер женствено и ме отвръщаваше чак :( По думите на моята приятелка не се е държал така, когато ме е нямало, нито пък е бил женствен... Не искам да го заебавам, но какво да направя, че се спича?! Повторно излизане ще е кошмар, длъжна ли съм все пак да опитам отново?? :)

onestar
07-04-2011, 21:51
"Длъжна ли съм"... що за глупост?
Никой не те задължава, ти решаваш какво да правиш.

А защо изключваш възможността да се държи така, защото е усетил че имаш симпатии към него и се опитва да те отблъсне?

s8y
07-04-2011, 21:53
Казал е на приятелката ми, че ме харесва... А и ми прави комплименти, интересува се и т.н.

onestar
07-04-2011, 22:12
Тогава си помисли дали искаш да имаш до себе си "женствен мъж".
(Не, не е такъв само защото те харесва и се спича когато си наоколо. Пък и ако беше мъж (момче) на място щеше да има крайно различен подход).

Ако този тип ти допада - действай. В противен случай - отдръпваш се и след известно време всичко ще затихне.

Cucko0
07-04-2011, 22:15
що за простотия ..помогни му да се отпусне и всичко ще е ОК

shoael
07-05-2011, 07:26
Въпросът е дали си готова да излезнеш пак с него и да видиш дали пак ще се държи така, дали си готова да разбереш такъв ли е по принцип или просто тогава му се е срало... а не дали си ДЛЪЖНА.

Та, готова ли си за довечера?

Grommash
07-05-2011, 07:33
Това където го прави е отвратително, да се държи по един начин с теб, и то женствен!, а когато е с приятели по друг. Явно няма опит с момичетата и се опитва да ти се хареса по измислен за него твой начин. Просто му кажи да се държи естествено следващият път като излезете, а ако продължи му бий шута. :P

4o4ina
07-05-2011, 08:38
говори с него...

dimitar_ak
07-05-2011, 09:12
Момчето е стеснително. Ако го харесваш не го режи, а му съдействай да се отпусне с теб.

fen7asy
07-05-2011, 09:22
не съм съгласна

BlueFairy
07-05-2011, 12:28
Специално аз мисля, понеже съм изпадала в такава ситуация, че той се е спекъл, защото се е притеснил че ти си наоколо както ти каза защото те е харесвал ... При моя случай момчето толкова се притесни, едвам говореше :D Обаче личи си когато едно момче те харесва, защото се държи по-странно от обикновено :P Пробвай се този път да го предразположиш, ако не се получи му бий шута :-D

s8y
07-05-2011, 12:32
Това където го прави е отвратително, да се държи по един начин с теб, и то женствен!, а когато е с приятели по друг. Явно няма опит с момичетата и се опитва да ти се хареса по измислен за него твой начин. Просто му кажи да се държи естествено следващият път като излезете, а ако продължи му бий шута. :P

твоето мнение се доближава с моето най-много.. разберете, че дори и да го харесвам и да осъзнавам, че момчето е по-срамежливо не мога да се измъчвам и да излизам с него, за да се отпуска... ще говоря с него и ще излезем пак :)

dimitar_ak
07-05-2011, 12:34
Я по-добре не си губи времето. Ти се опитваш да го вкараш в накакъв свой калъп на държание и поведение. Струва ми се, че не си готова да направиш компромис с това какъв е той в действителност.

jghgh
07-05-2011, 12:59
От друга страна да го резнеш ще е житейски урок за него да не е скапаняк. Не е толкова сложно.

И мен ме е било яд да се отвръщат от мен заради моментна неадекватност, която проявявам пред някое харесвано от мен момче, обаче от др. страна това си е мой кусур и недостатък, който никой не е длъжен да толерира, за да се чувствам комфортно, независимо, че се издънвам.

Искам да кажа, че дори в отношенията има нещо като естествен отбор. Ако си неадекватен и спекан, дори и моментно, отвръщаш от хората от себе си и не можеш да съдиш хората, че те се отвръщат от социално неадекватното ти поведение. Даже е градивно да бъдеш рязан за такова ти поведение, за да се вземеш в ръце и усъвършенстваш. Ако ли не, да чакаш някой състрадателен човек. В много случаи обаче такъв не се появява и човек трябва да преодолее слабостите си, склонностите си към неадекватно, умоляващо, мазнещо се, жалко и каквото и да е друго отблъскващо поведение.

Нещо като теорията на Ницше. Като видиш просяк да не му даваш пари, а да му кажеш "Умри!", за да се мотивира. Явно е нещо такова и с взаимоотношенията - режеш неадекватника, за да се стегне.

chronic
07-05-2011, 13:25
Нормално е като те харесва да го е срам на тези години,нито е някакъв 30 годишен обигран мъж,нито има достатъчно опит..
Нали всеки тръгва от някъде,всяко начало е трудно и притеснително,кво сте тръгнали да го съдите.
В днешния скапан модерен свят притеснителните,свестни и скромни типчета са неприемливи?
Окей тогава,хвани си някой нахакан простак с цигара зад ухото дето ше си налага мнението и ще си прави квото иска.

Josefinne
07-05-2011, 14:48
Ами да, дай му още един шанс. поощри го малко. Аз бих го поканила на среща да видя как ще се държи тогава. Но ти може примерно просто да му покажеш явно, че може да се отпусне в твоята компания, дръж се приятелски и открито с него :)

s8y
07-05-2011, 15:21
Ами всъщност не го харесвам дотолкова, че аз да съм състрадателният човек... Прави сте, че не е виновен,но не съм готова да се жертвам за него... Не съм и човек, който реже безпричинно затова и ще му дам още един шанс :) А освен това, в никакъв случей не предпочитам нахакано момче, просто харесвам мъжествени момчета, не мамини синчета, лигльовци и т.н.

aLLa
07-05-2011, 18:09
То е ясно, че се е притеснил, защото те харесва. Но ти с подобни детски изцепки в никакъв случай не му помагаш да се държи "нормално".. замисляш ли се :wink:
Следващият път го предразположи. Покажи му, че може да бъде себе си в твоята компания, покажи му, че няма от какво да се тревожи. Накарай го да се чувства приятно, той сам ще забрави всичките неща, които го тормозят и ще се отпусне. :)

slabsym
07-05-2011, 19:07
напусни страната , за да не ти се налага да го виждаш отново , понеже , може да падне и да си строши врата (:

s8y
07-05-2011, 23:10
Но как да го предразположаа? ;хх

Млъквай, хейтър :)