PDA

View Full Version : Какво представляват Охлаждащите подложки?



Acerr
07-05-2011, 05:56
Извинявам се ако вече има такава тема,но ми е интересно как помагат за охлаждането охлаждащите подложки? Какво представляват и до колко те помагат ?

DarkAngelOfHope
07-05-2011, 06:20
-> Това (http://www.google.bg/search?q=cooling+pad&hl=bg&rlz=1T4SKPT_enBG432BG432&biw=1366&bih=566&prmd=ivnsr&source=lnms&tbm=isch&ei=bqsSTu66HNH3sgbGmKiWDw&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CB8Q_AUoAQ) <- представляват по принцип :) Значи има пасивни (без вентилатор/и) и активни (с вентилатор/и) подложки. Пасивни повдигат само лаптопа и позволяват по лесния обмен на въздух под него, така помагат съответно и на охлаждането. Активните освен че го повдигат имат и вентилатор или няколко вентилатора които помагат на въздушния поток. В летните жеги са задължителни според мен, аз на работа нямам подложка, но надигам задния край на лаптопа с портфейла си и така пак облекчавам работата на охлаждането. Иначе до колко ще е ефективна подложката - зависи, особено ако е активна, зависи много от това от къде лаптопа взема свежия въздух, ако не е от долу активната подложка няма да върши кой знае колко по голяма работа от пасивната :) но по принцип нищо не те бърка да си вземеш активна и когато не ти трябват вентилаторите да не ги включваш просто :) има подложки (активни) и за по 15-ина лв, ако уцелиш промоция може и за по малко даже :)

Acerr
07-05-2011, 06:30
Ммм. Мерси много :) Помогна ми доста !

hamilcar
07-05-2011, 11:43
За мен също така е важно в състава им да има и алуминий, а не само пластмаса.

badsector
07-06-2011, 14:26
...Иначе до колко ще е ефективна подложката - зависи, особено ако е активна, зависи много от това от къде лаптопа взема свежия въздух,...
Абсолютно. А нищо не подпомага охлаждането така, както редовното почистване.

DarkAngelOfHope
07-06-2011, 15:14
е почистването е задължително веднъж на година (зависи според мястото на употреба на лаптопа де, както и от класа му но в най - общия случай) при траино замърсяване и натъпкване с прах ... колкото и подложки да му сложиш ... брЪдЪ !