PDA

View Full Version : Останахме сами



nikodine
07-05-2011, 09:46
Здравейте, сигурно пак е някой от тези периоди на депресираност, но все пак реших да прочета какво бихте писали по този случай. С приятелката ми сме от 3 г. заедно, всеки по отделно имаше приятели и в случайност те се събраха по двойки, правихме купони ала бала, и тогава се започна... едните се разделиха, другите също, изпокараха се, компанията се разцепи, всеки пое по свой самостоятелен път, някои заминаха и извън България, други се промениха много от страна на характер, останахме си само аз и приятелката ми, от 1 г. насам е така и вече се носят думи от устата и като "нищо не се случва с нас", " и като излезем какво ще правим" "по добре да си седим вкъщи" . ..от тоя сорт. Май май изпускам нещата, но какво да направя... нейните приятелки я изоставиха така да го кажа и ако излиза е само с мен, аз пък гледам винаги да съм до нея да не се чувстава сама... но и това вече непомага..
Не съм родом от този град и някак си нямам приятели тук от детство, преди беше добре компания по 20 човека... сега 0. Да не говорим че пари няма.... но това е при повечето хора. Какво ли не се правили с нея, обиколили сме цялата област, града сме го пребродили по 1000 пъти, и тя все едно и също- "вече не се виждаме с други хора" като някво дете е братче няма ми близалката, няма ми столчето... баси, я драснете нещо :smt087

fen7asy
07-05-2011, 09:50
Жирафът (Giraffa camelopardalis) е едър тревопасен бозайник от семейство Жирафи (Giraffidae). Той е най-високият съществуващ животински вид на земята. Обитава сухите и гористи савани на Африка на юг от пустинята Сахара. Смятан е от местните племена за свещено животно.
Борещи се жирафи в Южна Африка
На височина мъжките достигат 4,7-5,3 m и тежат от 800 до 1930 kg. Женските общо взето са по-дребни. Те са високи от 3,9 до 4,5 m и тежат от 550 до 1180 kg. Жирафът е един от двата вида, включени в семейство Жирафови, другият е по-дребният и рядък вид окапи. Има 9 общоприети подвида.
Сърцето на жирафа е не по-малко от 60 см на дължина, тежи 11 кг и бие с 95 удара в минута, когато жирафът е в покой. Разположено е на 2 до 3 m под мозъка. Кръвоносната система на жирафа е прецизна. Тя изпомпва излишната кръв, когато главата е ниско до земята и пречи на кръвта да се върне бързо обратно в сърцето при рязко изправяне на шията и вдигане на главата.

Възрастен мъжки жираф може да се храни с листа на акация на 6 m над земята. Прави впечатление с дългата си почти 2 метра шия. Тялото му е изпъстрено с червено-кафяви петна, разделени от бели ивици. Очите му са големи, с дълги и гъсти мигли, а на главата си има две малки рогчета, покрити с кожа. Горната му устна е добре развита, а Език (анатомия)езикът му достига 40 cm дължина.
Жирафът е животно, което се храни изключително с клонки. Подбира внимателно храната си, която в по-голямата си част се състои от листа и филизи на дървета и храсти, пълзящи и виещи се растения и някои треви. В зависимост от сезона яде също цветя, шушулки от семена и плодове.
Жирафите вършат всичко прави. Техният дълбок сън е не повече от 10 минути. Почивайки, държат шията си изпъната нагоре, а когато пият вода, широко разтварят предните си крака, за да могат да се наведат достатъчно. Наведнъж жирафът поглъща до 60 литра вода.

надявам се да съм помогнала

nikodine
07-05-2011, 10:00
Жирафът (Giraffa camelopardalis) е едър тревопасен бозайник от семейство Жирафи (Giraffidae). Той е най-високият съществуващ животински вид на земята. Обитава сухите и гористи савани на Африка на юг от пустинята Сахара. Смятан е от местните племена за свещено животно.
Борещи се жирафи в Южна Африка
На височина мъжките достигат 4,7-5,3 m и тежат от 800 до 1930 kg. Женските общо взето са по-дребни. Те са високи от 3,9 до 4,5 m и тежат от 550 до 1180 kg. Жирафът е един от двата вида, включени в семейство Жирафови, другият е по-дребният и рядък вид окапи. Има 9 общоприети подвида.
Сърцето на жирафа е не по-малко от 60 см на дължина, тежи 11 кг и бие с 95 удара в минута, когато жирафът е в покой. Разположено е на 2 до 3 m под мозъка. Кръвоносната система на жирафа е прецизна. Тя изпомпва излишната кръв, когато главата е ниско до земята и пречи на кръвта да се върне бързо обратно в сърцето при рязко изправяне на шията и вдигане на главата.

Възрастен мъжки жираф може да се храни с листа на акация на 6 m над земята. Прави впечатление с дългата си почти 2 метра шия. Тялото му е изпъстрено с червено-кафяви петна, разделени от бели ивици. Очите му са големи, с дълги и гъсти мигли, а на главата си има две малки рогчета, покрити с кожа. Горната му устна е добре развита, а Език (анатомия)езикът му достига 40 cm дължина.
Жирафът е животно, което се храни изключително с клонки. Подбира внимателно храната си, която в по-голямата си част се състои от листа и филизи на дървета и храсти, пълзящи и виещи се растения и някои треви. В зависимост от сезона яде също цветя, шушулки от семена и плодове.
Жирафите вършат всичко прави. Техният дълбок сън е не повече от 10 минути. Почивайки, държат шията си изпъната нагоре, а когато пият вода, широко разтварят предните си крака, за да могат да се наведат достатъчно. Наведнъж жирафът поглъща до 60 литра вода.

надявам се да съм помогнала

Ммм, неразбирам какво общо има жирафа, дали си го постнала за да се разсее човек незнам, или пък аз неможах да вникна в това което се състои информацията... :-o

Pamaa
07-05-2011, 10:18
А защо трябва да сте 20 човека, за да се забавлявате :-o ?! Може би ви липсва голямата, компания, защото сте свикнали да се събирате много хора, но пък, когато сте само двете можете много по-лесно да решите какво да правоте :) . Нали се сещаш, че всеки си има мнение и щом сте 20 човека има и 20 мниения. Не знам на колко години сте ( предполагам, че минавате 17-18 ), но все пак има много неща, които може да правите. Според мен, ако се запишете на някакви танци, йога, пилатес и т.н., 100 на 100 ще намерите някакви приятели ;-) . Може пък и да готвите заедно или направо да се запишете на курсове по готварство :) .

fen7asy, защо спамиш?! И в темата на предстоящите осмокласници пускаш безсмислени постове. . :-o

shoael
07-05-2011, 10:30
...

Ммм, неразбирам какво общо има жирафа, дали си го постнала за да се разсее човек незнам, или пък аз неможах да вникна в това което се състои информацията... :-o
Ти каза да драснем нещо и мисля, че тя го е разбрала по този начин. 8-)

Сега сериозно по темата. Много добре разбирам проблема й. Колкото и да се обичате и колкото и добре да ви е заедно омръзва да си само с един човек. Искаш по-голяма компания, искаш разнообразие /имам предвид разнообразие от хора, от характери, от истории, от случки и т.н., които няма как да получиш при положение, че квото и да си преживял си го преживял с човека до теб; как да ти разправя историите си, като сте били заедно, примерно/. Дори пак да си излизате заедно да имаш само един приятел е подтискащо, поне според мен, а и явно според нея. Тъй че най-добре да потърсите място, където да се запознаете с хора. Ходете по концерти. Ако трябва ходете по-често на кафета и дискотеки, където може случайно да се запознаете с някого. Или се опитайте да се свържете със стари приятели, някой роднина на вашата възраст /братовчед/ка, брат, сестра?/. Pamaa даде много добър съвет да се запишете на нещо. Там все ще се случи някой да каже айде малко на кафе след като свършат курсовете и така ще имате повече познати. А ако това не стане бъди по-оригинален, направи нещо романтично. Щом се обичате винаги ще си го правите весело. Ама с тая депресия няма как да стане, бъдете позитивни.

nikodine
07-05-2011, 10:30
А защо трябва да сте 20 човека, за да се забавлявате :-o ?! Може би ви липсва голямата, компания, защото сте свикнали да се събирате много хора, но пък, когато сте само двете можете много по-лесно да решите какво да правоте :) . Нали се сещаш, че всеки си има мнение и щом сте 20 човека има и 20 мниения. Не знам на колко години сте ( предполагам, че минавате 17-18 ), но все пак има много неща, които може да правите. Според мен, ако се запишете на някакви танци, йога, пилатес и т.н., 100 на 100 ще намерите някакви приятели ;-) . Може пък и да готвите заедно или направо да се запишете на курсове по готварство :) .

fen7asy, защо спамиш?! И в темата на предстоящите осмокласници пускаш безсмислени постове. . :-o

На 20 и 19 сме, тъй, като и двамата сме израстнали с изкуство, да записали сме се, но и там се оказаха хората на някакви групи, трудно да се пробие, ние сме си съвесем естествени, но примерно ето виждам че дори и те да речем са си 4-5 човека които пътуват насам натам, на мен не ми е толкова че вече нямам приятели така да го кажем, болно ми е че нея това я притеснява и усещам че ще я изпусна така.... все иска някакво разнообразие, някакви нови неща, но немисли за парите и затова че сме правили повечето неща които може, пътували сме и до София, и до Варна, Смолян, обикаляли сме много и МНОГО, но тогава и по стечение на обстоятелства имах финанси и работа, сега съм в период без работа и е трудно да намеря... и като ми изсипе отгоре допълнителното че няма с кого да излизаме.... :(

4o4ina
07-05-2011, 11:13
Търсете нови контакти!