PDA

View Full Version : Включване на pc с клавишна комбинация



XaMcTePKa
07-05-2011, 10:15
Възможно ли е ?Понеже копчето за включване откача и ако има милост стартира pc на 2-3 натискане :)

doomkillerr
07-05-2011, 19:44
Възможно ли е ?Понеже копчето за включване откача и ако има милост стартира pc на 2-3 натискане :)

С клавишна комбинация няма начин! :)

ssslll
07-06-2011, 06:12
ммм напротив има ... :) зависи от самото дъно но в БИО-са като влезеш .... BIOS - Power -> Power On by PS2 KB/MS - слагаш да е Enabled.

badsector
07-06-2011, 14:23
Трябва да кажеш точния модел на дъното и наличния БИОС, за да ти кажем конкретно къде да го търсиш. Иначе можеш да вържеш reset бутона на мястото на power-а.

doomkillerr
07-06-2011, 17:55
ммм напротив има ... :) зависи от самото дъно но в БИО-са като влезеш .... BIOS - Power -> Power On by PS2 KB/MS - слагаш да е Enabled.

Ето, че и аз научих нещо нова... :)

Да - прав си! Сега като се загледах, в Биоса на моя компютър има две възмжности за стартиране на компютъра, освен Power бутона!

1. Първата е за стартиране, чрез мишката! Това става с двоен "клик" на мишката, когато компютъра е изключен.

2. Чрез клавиатурата - при мен има три възможности: първата, чрез въвеждане на паролата (ако такава е зададена в биоса), втората чрез натискане на който и да било бутон от клавиатурата, или третата чрез използване на "Power" бутон, ако имате такъв изобразен на самата клавиатура и вършещ това дейстиве... :)

ssslll
07-06-2011, 19:14
ммм напротив има ... :) зависи от самото дъно но в БИО-са като влезеш .... BIOS - Power -> Power On by PS2 KB/MS - слагаш да е Enabled.

Ето, че и аз научих нещо нова... :)

Да - прав си! Сега като се загледах, в Биоса на моя компютър има две възмжности за стартиране на компютъра, освен Power бутона!

1. Първата е за стартиране, чрез мишката! Това става с двоен "клик" на мишката, когато компютъра е изключен.

2. Чрез клавиатурата - при мен има три възможности: първата, чрез въвеждане на паролата (ако такава е зададена в биоса), втората чрез натискане на който и да било бутон от клавиатурата, или третата чрез използване на "Power" бутон, ако имате такъв изобразен на самата клавиатура и вършещ това дейстиве... :)


//OFFTOPIK: :shock: :shock: :shock: А при мен има само за мишка и за натискане на който и да е било бутон ... не е честно твойто е с повечко екстри :lol:

GregoryHouse
07-06-2011, 20:05
Има от който и да е бутон, обаче тя питаше за клавишн комбинация 8-) Пък и е дразнещо, ако случайно го кликнеш.. :lol:

RadioMan
07-07-2011, 08:17
И аз научих нещо евала на автора за хитрата тема моита клавиатура е мултимедийна и има копчето Power обаче аз от там си изключвам пц то трябва и аз да видя по късно в биоса дали става и за пускане на пц но как ще стане нали като изключа пц и клавиатурата се изключва :lol:

XaMcTePKa
07-15-2011, 09:40
Мерси за отговорите ;) супер сте