PDA

View Full Version : Спукана вена?!



mhmda
07-05-2011, 20:02
Един приятел не настъпа с доста сила по ходилото, по-точно от външната страна - над малкия пръст и безимния пръст. Половината от тая външна страна на ходилото е посиняла, ако не и повече. Диаметърът на синината е горе долу от 4-5 до 7-8 сантиметра. Имам болки при вървеж, а в състояние на покой не усещам болка. Мислех, че в най-лошия случай ще е пукната или счупена кост, но мислех, че ще боли повече. Един приятел ми каза, че най-вероятно е пукната вена. Проверих в Google и наистина пише, че при пукната вена излиза голяма синина. Така ми е крака от 3-4 дена. Вие какво мислите? Дали е прав? Ако имате други предположения, какви са те? Така или иначе утре ще отида на лекар, но ми е интересно ако има някой по-запознат, какво ще ми каже. Ще бъда благодарен на всеки отзив! :)

navar
07-06-2011, 06:15
иди на лекар-може да е спукана вена,може да е разместена става,може да е спукана кост..всъщност може много неща..

Chacho
07-06-2011, 11:26
Иди на лекар, който най-вероятно ще те прати на снимка, но поне ще знаеш. Иначе аз залагам на пукната кост :>