PDA

View Full Version : Отглеждане на малко котенце



immortal94
07-05-2011, 20:04
Имам коте на 26 дена, майка му почина наскоро и то остана сираче.. Моля някой да ми помогне със савати за отглеждането му храня го с прясно мляско и капкомер защото още няма зъбки, но не съм мн наясно точно как трябва да го гледам.. :) Извинявам се ако не съм публикувала темата на правилното място :neutral:

NomNomNom
07-05-2011, 20:09
Сложи му купичка с хладко прясно варено мляко и му бутай муцунката докато не започне само да пие. Ако смяташ, че не е достатъчно - горе-долу на 4 часа с капкомер/спринцовка без игла му давай . Но си е големичко вече, трябва от купа да свиква.

scandalousLady
07-05-2011, 20:09
Имам коте на 26 дена, майка му почина наскоро и то остана сираче.. Моля някой да ми помогне със савати за отглеждането му храня го с прясно мляско и капкомер защото още няма зъбки, но не съм мн наясно точно как трябва да го гледам.. :) Извинявам се ако не съм публикувала темата на правилното място :neutral:

Ами храни го с капкомер и ако намериш друга котка от която да се храни ще е добре.Грешен раздел иначе ;-) !!!!

alexsdreamm
07-05-2011, 20:12
огледай се около вас дали има баби или дядовци които рано сутрин продават домашно прясно мляко.по възможност го храни с такова и със спринцовка. не прекалявай с храненето. Има 1 сайт ..котките.бг ох не съм сигурна там преди бяха описвали всяка стъпка от растежа. Много го гушкай повярвай това ще се отрази след време! Затопляй млекцето но не да е горещо. Моля те при първа възможност отиди сам или с котето(ама да не го шашнеш) до ветеринар да ти каже всичко. Много е малко и ти стискам палци да го задържиш без майка му. Дръж го на спокойно място ,не му се радвай прекалено ,бъди до него просто да знае къде да се гушне като поиска. Обожавам животни,а котките са ми слабост,моето коте го гледам от както беше на 30 дни и вече 2 години е с мен. Няма друго такова приятелче просто...браво че си си го намерил не се отказвай от него и пиши какво е станало :)

4o4ina
07-05-2011, 20:18
За сега мисля,че добре се справяш,по-нататък го учи само да се храни. :)

immortal94
07-05-2011, 20:27
Много благодаря за съветите дано да оцелее защото е наистина много миличко ;-) и се извинявам отново, че съм объркала раздела :? :D

xoxi
07-05-2011, 20:44
Моята я взех, когато беше на седмица някъде. Първия ден нито пожела сирене, нито мляко, нито вода.. Вторият ден обаче като надуши месото, гледай какво става. 8-)
Нито съм й топлила мляко, нито е пила. Още от втория ден както я взех, започна да си яде всичко, каквото имаше.

immortal94
07-05-2011, 21:05
това трябва да е било някво невероятно коте =D> :D

dimitar_ak
07-06-2011, 06:27
Другото от което имат нужда малките котета е топлината. Ако ти пречи да го гушкаш при себе си слагай където спи една малка бутилка с топла вода за да се гушка в нея.

Zar4e
07-06-2011, 11:27
Прясно мляко НЕ! Ако котето е толкова малко първо пригответе кашонче и задължително при него да има шише с топла вода. На 3-4 часа хранете с какпомер или шише за бебета котета с мляко за котета (продават по зоомагазините). След ядеше с влажно памуче се масажира коремчето, за да се изходи. Консултирайте се с вет задължително, а и той ще ви каже най- добре. Преди месец ми се наложи да гледам за малко коте на г-д същата възраст и ти казвам от личен опит.

immortal94
07-06-2011, 15:31
Спирам му прясното мляко :) а колкото до топлината го гушкам през деня много, но вечерта го оставих в кашонче да спи :( още тази вечер ще му сложа бутилка с топла вода ;-) Да не забравя да благодаря и на alexsdreamm за сайта има много полезни неща \:D/

badsector
07-07-2011, 21:33
Споко, т'ва е котка, приспособена е да оцелява при силно екстремни условия :)

ccdesigns
07-07-2011, 21:43
Не четох коментарите, че ме мързи в момента, но не е добре да се дава само мляко. Грешен е изводът за котките, че обичат много мляко. То всъщност в прекалени количества им вреди. Веднъж-два пъти на седмица май може да се дава, повече не е препоръчително. (не съм 100% сигурен, но така съм чувал, понеже имам коте)

immortal94
07-08-2011, 11:01
котенцето вече почна да се приспособява давам му да яде и по малко салам по мекичък. Даже днес ми се изпишка под леглото :D

mArMaLaDkA
07-08-2011, 17:54
^ Ако не го приучиш да се изхожда на едно определено място, след време това пишкане под леглото и на всякакви други обичайни и не чак толкова места няма да ти се струва никак очарователно.

Инак преди години мой роднина отглеждаше един мъник. Отначало и той го хранеше със спринцовка с прясно мляко(след време прочетох, че хич не било препоръчително да им се дава краве такова), после започна постепенно да го отбива, като му купуваше на Уискас разни мокри, по констистенция подобни на пастет храни, специално предназначени за малки котета, които му пастьоризираше на първо време. Можеш да му сложиш одеалце, юрганче, въобще - нещо мекичко в панерчето/кашончето, където да се сгушва. И го оставяй да спи, понеже е мъничко и има нужда от мноого сън. Знам, че тогава са най-сладки и ти идва да ги мачкаш до откат, но се въздържай. 8-) Но наистина е много, жизнено важно да го приучиш на някакви хигиенни навици, както и да бъде любвеобилно, за да не ти препикава цветята след време и да ти се катери по пердетата(примерно).

immortal94
07-21-2011, 21:22
много добре се справя вече даже и си свиква да се изхожда на правилното място :grin: :D и от купичка свикна да яде :P

mitzubi6i
07-22-2011, 20:39
Браво на него. Да е живо и здраво. Както казаха по-горе прясното мляко не е много полезно за котките, но киселото е полезно, така че може да му сипваш от време на време в купичката. Също може да му даваш по малко сирене или кашкавал, но за предпочитате е сиренето, защото то е по-меко.