PDA

View Full Version : Новият световен ред - какво мислите за него?



jmjfan
07-06-2011, 09:52
Вече все по-усилено се говори за нов световен ред, появяват се множество публикации за това. Ето вижте една статия:
http://misbis.blog.bg/lichni-dnevnici/2010/04/02/noviiat-svetoven-red-konspiraciia-ili-realnost.521903

Какво е вашето мнение - вярвате ли, че се опитват да ни контролират и да въведат такъв ред или не?

GregoryHouse
07-06-2011, 20:00
Анонимен автор с епична професия...
Име:
mis bis
Пол:
жена
Град:
Търговище
Професия:
междугалактически дисидент
Интереси:
Лого- “Разбиваме илюзии всякакви“ “Организираме революции всякакви“

Първо, след като в статията пише, че камъкът е написан на латниски, защо има китайски йероглифи на снимката?

Второ, манипулацията върху нашите съзнания отдавна си действа. Това не е ХААРП, не е прожекция в небесата. Това са медиите. Телевизията, интернет, вестници, списания. Медиите са много силен манипулатор и се използват от десетилетия. И по-конкретно всичко започва от Америка по време на ПСВ. Не случайно съм спрял да гледам телевизия и да чета вестници. А да вярваш на нещо написано в интернет, е пълен абсурд.
Техники за масова манипулация се разработват от много отдавна и повечето са секретни. Руснаците имат доста сериозни разработки в тази насока, Пентагона отдавна спонсорира подобни проекти.

Дали има мастър план от зли гении - не знам. Но знам, че ако продължим със същите демографски темпове - накрая ще се самоизбием за недостатъчните ресурси. Знаете, неслучайно Китай наложи ограничение върху популацията си.

Има много теории които бих могъл да споделя, но нека и другите се изкажат.

nikolaiazaz
07-06-2011, 21:02
Нещата са още по-напреднали. Има генератори за контролиране на съзнанието. Мозъка е нещо като сложно устройство и при работата си отделя така наречените мозъчни вълни. А щом нещо отделя вълни, то това нещо може и да получава такива вълни. Така чрез големи устройства се генерират вълни според желанието. Ако искат да докарат депресия на населението генерират вълни, които отговарят на мозъчните вълни, които мозъка отделя при депресия и тнт.

GregoryHouse
07-06-2011, 23:47
Има устройства които могат да ти влияят психологически. Но това с генераторите е малко... недостоверно. Първо на първо мозъкът трябва да отделя и различни хормони и вещества. А генераторите няма как да ти ги набавят.

В момента, начини за влияяне върху масите и настроенията им се преподават в университетите. И в българските също. Медиите и заобикалящата ни среда ни манипулират непрестанно. Един пример ще ви дам. Новините. Когато ги четат и в същото време гледате картина от събитията. В този момент сте концетрирани върху картината, а не върху посланието което се говори в същия момент. Така то може да навлезе много по-лесно в съзнанието ни и да не бъде оспорвано моментално от нашата логика и позиция.

В момента има специалисти които се обучават специално за манипулация на съзнанието на хората. Техниките са много, но повечето са междуличностни. Забравих името на руския учен който беше разработил програма която буквално може да ви прочете ума и да определи какъв е характера и психологическото състояни на човек. Чрез вътрешния му език. След това на този вътрешен език може да му се изпрати съобщение. Което мозъкът си декодира. И изведнъж на другата сутрин ви осеня някаква идея, която смятате, че сте измислили сами. Да ама не... Всъщност могат да се имплантират. И то с много елементарен подход... просто трябва да прочетете пределен сет числа...Изследванията са от преди 10тина години и бяха разсекретени наскоро. Всъщност технологията се прилага от държави като Русия и Америка за да се определи лоялността на служителите по високите етажи.

Ако намеря онлайн материалите ще ви пусна линк.

nikolaiazaz
07-07-2011, 00:22
Има устройства които могат да ти влияят психологически. Но това с генераторите е малко... недостоверно. Първо на първо мозъкът трябва да отделя и различни хормони и вещества. А генераторите няма как да ти ги набавят.

В момента, начини за влияяне върху масите и настроенията им се преподават в университетите. И в българските също. Медиите и заобикалящата ни среда ни манипулират непрестанно. Един пример ще ви дам. Новините. Когато ги четат и в същото време гледате картина от събитията. В този момент сте концетрирани върху картината, а не върху посланието което се говори в същия момент. Така то може да навлезе много по-лесно в съзнанието ни и да не бъде оспорвано моментално от нашата логика и позиция.

В момента има специалисти които се обучават специално за манипулация на съзнанието на хората. Техниките са много, но повечето са междуличностни. Забравих името на руския учен който беше разработил програма която буквално може да ви прочете ума и да определи какъв е характера и психологическото състояни на човек. Чрез вътрешния му език. След това на този вътрешен език може да му се изпрати съобщение. Което мозъкът си декодира. И изведнъж на другата сутрин ви осеня някаква идея, която смятате, че сте измислили сами. Да ама не... Всъщност могат да се имплантират. И то с много елементарен подход... просто трябва да прочетете пределен сет числа...Изследванията са от преди 10тина години и бяха разсекретени наскоро. Всъщност технологията се прилага от държави като Русия и Америка за да се определи лоялността на служителите по високите етажи.

Ако намеря онлайн материалите ще ви пусна линк.

Тук бъркаш. Мозъка използва за контакт с органите различни химични субстанции, но това е начин за по-продължителна команда и то основно към тялото. На фундаментално ниво комуникацията е с електрически импулси. За да изпусне дадена част от мозъка дадена химическа субстанция до нея идва заповед под формата на електрически импулс.

"Главният мозък е разположен в черепа и е голям приблизително колкото двата ни юмрука. Той е най-сложният орган. Съставен е от над 15 милиарда, свързани помежду си нервни клетки. Чрез мозъкът човек мисли, чувства, запаметява информация. Мозъкът кара всяка част от тялото да работи. Разделен е на три части:

преден (краен) мозък - най-голямата част. Той обработва информацията, емоциите и съзнателните действия.
малък мозък - обработва неволевите движения.
мозъчен ствол - връзката между главния мозък и гръбначния мозък.

Нерви

Навсякъде по човешкото тяло има нерви. Те пренасят сигнали от мозъка до всяка част на тялото и обратно. Нервите биват два вида:

двигателни нерви - пренасят импулси от мозъка до мускулите и предизвикват движение на тялото.
сетивни нерви - възприемат външни дразнения и ги пренасят като импулси до главния мозък. Така ние можем да виждаме, чуваме, помирисваме и др.
Наркотиците, алкохолът и цигарите въздействат върху нервната система и понякога са причина да не можем да контролираме тялото си, така като бихме желали.



Нервни клетки (Неврони)

Всеки неврон има тяло (основна част), тънки влакна, наречени дендрити и един по-дълъг израстък, наречен аксон.

По крайщата на невроните има множесто окончания, наречени синаптични. Нервните импулси се движат със скорост над 100 метра в секунда. Те преминават по аксона на един неврон към синаптичните му окончания и се приемат от дендритите на съседния неврон."

http://body.dechica.com/nervous.htm


ЩОМ НЕЩО МОЖЕ ДА ИЗЛЪЧВА ВЪЛНИ, ТО МОЖЕ И ДА ПОГЛЪЩА ВЪЛНИ. ВЕЧЕ ПОСОКАТА НА ПРОЦЕСА И ДАЛИ Е ИЗЛЪЧВАНЕ ИЛИ ПОГЛЪЩАНЕ Е В ЗАВИСИМОСТ НАКЪДЕ Е НАСОЧЕНА ПО-ГОЛЯМАТА МОЩНОСТ

ПРОЧЕТИ СИ ЗА ИНДУКЦИЯ ТОВА СА ЕЛЕМЕНТАРНИ НЕЩА

buffalo88
08-18-2011, 07:48
Новия световен ред си е факт от доста време, но няма да успеят да постигнат целта си въпросните 13 фамилии. Човешкия дух не може да бъде поробен напълно, както виждате все повече хора по света започват да се бунтуват и рано или късно системата ще бъде срината и изградена наново. Илюминати казват - "Ред от хаоса"(Пише го на всяка американска банкнота), но забравят че цялата вселена и всичко в нея е изградено на хаотичен принцип. Предстои голямо пробуждане, промени с мащаби които не можем да си представим.

Snik4er
08-31-2011, 19:36
NWO си е идея още от преди, сега се случват някакви неща, като например скорошното сливане на 2 банки в Гърция, предизвикано от измислената финансова криза, планирана от 1998...
Та Реда е средство за по- голям контрол над човека и личността, също и ограничаване на избора му-

OKW
08-31-2011, 22:59
Новия светоен ред да ми яде Х*Я

GregoryHouse
09-01-2011, 11:29
NWO си е идея още от преди, сега се случват някакви неща, като например скорошното сливане на 2 банки в Гърция, предизвикано от измислената финансова криза, планирана от 1998...
Та Реда е средство за по- голям контрол над човека и личността, също и ограничаване на избора му-

Ама верно ло бе? Ама кризата е била планирана ли бе? Ехее брао бе.

UNITED2
09-01-2011, 11:56
Илюминантите да го духат !!!
Новия световен ред ми прилича по скоро на "безред" :D
Невероятно е вече човека колко манипулиран е,чрез знаци,послания и други скрити неща,които приема чрез подсъзнанието си !
Даже и анимациите ми станаха противни във всяка анимация чрез някоя рисувана тревичка пише "SEX" :shock: Риана постоянно прави нещо за да покаже пирамидата на илюминантите... Въобще медиите и техните представители са основния манипулатор на човека,страшно е ! :shock:
Вижте например логото на играта "SUPER MARIO GALAXY"
http://2.bp.blogspot.com/-yURSj0lgMso/Tb3BaD0yXsI/AAAAAAAAAiI/2Xkan1KzkLU/s1600/super-mario-galaxy-wii.jpg
Просто надпис нали ? :)
Но забележете по големите звездички на,кои букви са разположени и ще забележите,че пише "U R MR GAY-ТИ СИ ГОСПОДИН ГЕЙ" ..
Ами това ?
http://www.conspirazzi.com/wp-content/uploads/2010/06/disney-illuminati-sex.jpg
Ами това ?
http://1.bp.blogspot.com/-NZvqhjSr1QM/TXoAvRZvGMI/AAAAAAAAON0/yNBU-zukGVU/s1600/just-another-mickey-mouse-disney-secret-hidden-message-illuminati.jpg
Всичко това е с цел манипулация на народа ;)

ZipFail
09-01-2011, 12:47
И как картинките на пениси манипулират народа ? :razz:

ScarlettS
09-04-2011, 09:02
Това с видео клиповете, картинките или пък слушането на песни наобратно с цел намиране на тайни послания, които ''изобличават'' илюминатите например винаги ми е било ужасно смешно. Като това, в което ги обвиняват е, че са си продават душата на луцифер и са против бог и разни такива. Дори да вярвах в бог и дявола, пак щеше да ми се струва нелепо.

Контролът чрез медиите, религия и тн вече е доста по-реален. Единствените ми източници за "Новият световен ред" са филмите и статиите с конспирационни теории, така че нямам и не искам да си изграждам определено мнение по темата само на базата на тях. Твърди се, че ние сами ще поискаме нов световен ред и засилен контрол, уж с цел сигурността ни. Това предполага първо страха на народа, следователно да очакваме ''терористическа'' атака. Чела съм доста и за влиянието чрез банките и то не само от световните конспирации, но сега няма да задълбавам.

GregoryHouse, ако ги намериш, постни тези материали, че ми стана интересно :)

reich
09-07-2011, 00:05
Ами повечето вече сме роби-кой на банка,кой не си платил данъците,кой изказва мнение,кой вярва на всичко казано по телевизора.

retrofan
09-07-2011, 07:56
Ами повечето вече сме роби-кой на банка,кой не си платил данъците,кой изказва мнение,кой вярва на всичко казано по телевизора.
Това също е част от плана им за установяване на нов световен ред.

avitoholbg
09-28-2011, 10:15
Ами айде кажете ми, кой велик дикатор не се е стремял към Нов световен ред. Още Александър Велики се е стремял към коренна промяна, към нов ред и ново начало. Ами Римската империя какво е, не е ли един вид установяване на нов ред. Ами Хитлер, и той се е стремял към нов ред. Издигането на арийската раса и тн.
Ами Комунизма, и той си беше един нов ред и строй. Или комунистите не са искали да завладеят света. Американските капиталисти са същата работа. Всички могъщи хора и нации се стремят към нов ред и налагането на нещо. Вече времето е показвало дали е за добро или лошо.
И на тоя "Нов световен ред" ще му дойде времето. И той ще падне като предишните. А като падне, ще настъпи отново един нов "Нов световен ред" . Има си цикличност в цялата тази работа.
И аз да бях някой човек с огромна власт, и аз щях да искам нов ред.

zaqxsw
09-30-2011, 19:14
Имаше почва новия ред преди 5 години. Сега вече няма. До 10 години Китай ще е военна, технологична и финансова доминираща сила на планетата. Обединява се с Индия и Русия и Бразилия в нещо наречено брик. Реда наистина ще е нов, но ще е на Китай. Пък и държави като турция и иран знаят много добре, че сащ не може да си позволи да ги нападне. А евреите ще живеят докато Ариеца (президента на Иран) не реши, че алах му говори на сън :? Това къде го мислеха и го искаха сащ няма да стане

ZipFail
09-30-2011, 19:17
:lol: :lol: :lol: ^

GregoryHouse
09-30-2011, 22:21
Имаше почва новия ред преди 5 години. Сега вече няма. До 10 години Китай ще е военна, технологична и финансова доминираща сила на планетата. Обединява се с Индия и Русия и Бразилия в нещо наречено брик. Реда наистина ще е нов, но ще е на Китай. Пък и държави като турция и иран знаят много добре, че сащ не може да си позволи да ги нападне. А евреите ще живеят докато Ариеца (президента на Иран) не реши, че алах му говори на сън :? Това къде го мислеха и го искаха сащ няма да стане

Пхахаххаааааааааааааааааа ааааааааааааааа. Забавно, обаче това е политичеcкия раздел. Раздела за проcтотии и cмехории е Кофата.

mimity9602
10-01-2011, 07:00
Ами айде кажете ми, кой велик дикатор не се е стремял към Нов световен ред. Още Александър Велики се е стремял към коренна промяна, към нов ред и ново начало. Ами Римската империя какво е, не е ли един вид установяване на нов ред. Ами Хитлер, и той се е стремял към нов ред. Издигането на арийската раса и тн.
Ами Комунизма, и той си беше един нов ред и строй. Или комунистите не са искали да завладеят света. Американските капиталисти са същата работа. Всички могъщи хора и нации се стремят към нов ред и налагането на нещо. Вече времето е показвало дали е за добро или лошо.
И на тоя "Нов световен ред" ще му дойде времето. И той ще падне като предишните. А като падне, ще настъпи отново един нов "Нов световен ред" . Има си цикличност в цялата тази работа.
И аз да бях някой човек с огромна власт, и аз щях да искам нов ред.
така е, но този път ''редът'' няма да бъде постигнат с война като при Рим или Хитлер, Ние сами трябва да го поискаме. Точно за това елитът е спомагал за започването на всички войни като започнем от 1-вата световна и стигнем до войнита в ирак. Използваха 11/9 за да имат извинение да нахлуят в изтока, за да могат да ограбят нефта и полезни изкопаеми, но главната причина е за да съсдадат несигорност и да накарат хората все по силно да жадуват мир. След време хората сами ще предложат светът да се обедини за да се спрат войните.

Moerder
10-01-2011, 10:48
В интерес на истината, меланхолията на САЩ свърши още през 11.09.2001 и съвсем скоро Китай ще заеме тази роля. И за да не ми кажете, че съм кофаджия, ще ви споменна:
1. Китай не е подписал договора за трансграничните реки
2. Поради 1. не носи отговорността за язовирите, построенни на тези реки.
3. Поради 2. Китай може да срути икономиките на всички странни от Пакистан до Виетнам с една продължителна суша или потоп.
4. А вие за червената армия не сте ли чували?

ZipFail
10-01-2011, 11:53
Някой май трябва да си изясни значението на думата меланхолия.. :-D

Как така раздела изведнъж се напълни с ретарди ? :lol:

GregoryHouse
10-01-2011, 12:08
Абе така го е чул, така го пее сега, меланхолия, алкохолия, нещо такова там :lol:

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 12:30
Някой много се увличат по тоя Китай. :) Няма лошо, но икономиката на Китай е главно износна и ако САЩ спре да потребява от Китай няма да е много добре и за без това бедния китаец.

Moerder
10-01-2011, 15:35
YOU ARE FULLY CUCUS !!!

doktorEmilAntonov
10-01-2011, 16:10
ко рече? :D

zaqxsw
10-02-2011, 18:06
Имаше почва новия ред преди 5 години. Сега вече няма. До 10 години Китай ще е военна, технологична и финансова доминираща сила на планетата. Обединява се с Индия и Русия и Бразилия в нещо наречено брик. Реда наистина ще е нов, но ще е на Китай. Пък и държави като турция и иран знаят много добре, че сащ не може да си позволи да ги нападне. А евреите ще живеят докато Ариеца (президента на Иран) не реши, че алах му говори на сън :? Това къде го мислеха и го искаха сащ няма да стане

Пхахаххаааааааааааааааааа ааааааааааааааа. Забавно, обаче това е политичеcкия раздел. Раздела за проcтотии и cмехории е Кофата.

и да продължаваш да пишеш в червено и да парадираш пред децата колко си умен пак си оставаш глупав

в кофата можеш да пратиш майка ти да пише и се дръж културно, защото на модератора не му е работа да се смее на мнения

amk933
10-02-2011, 18:28
^Ти да не си определяш тъпотиите като мнения случайно? :lol:

zaqxsw
10-02-2011, 18:51
^Ти да не си определяш тъпотиите като мнения случайно? :lol:

ще се въздържа да ти отговоря, защото ще получа бан

госпожата да се чувства поздравена

GregoryHouse
10-02-2011, 22:00
Аз съм потребител, а не модератор. Недей да гледаш каква е работата ми, нито ми казвай в какъв цвят да пиша.

Иначе, за вас специално може да се пусне раздел Трагикомично. :lol:

doktorEmilAntonov
10-02-2011, 22:15
Трагикомично е, че всеки пост си го оцветяваш в червено.

GregoryHouse
10-02-2011, 22:22
И това има общо с темата, как? Имам 5600 поста с този цвят за 5 години. Обичам червения цвят. Кефи ме и толкоз.

doktorEmilAntonov
10-02-2011, 22:27
Няма нищо общо, не, че се водят някакви кой знае какви дискусии. Не, че не е нормално де. :)

Иначе искате ли всеки да си каже годините от няколкото човека дето си пишем тия дни? Не за друго, ами няколко пъти ме питахте индиректно на колко съм.

Да започна аз пръв предлагам. 24 от седмица.

GregoryHouse
10-02-2011, 22:38
Аз съм си казвал годините в не една тема. На 22 съм.

zaqxsw
10-04-2011, 03:47
не знам какво те кефи, но ако си около мен щеше да си получил вече тупаници в спепоочието само анонимното мишкуване те спасява 8)

GregoryHouse
10-04-2011, 12:59
не знам какво те кефи, но ако си около мен щеше да си получил вече тупаници в спепоочието само анонимното мишкуване те спасява 8) :lol: Ти ли cи новия дето ще ми разлива мозъка и ще ме намира c бойна бригада за отмъщаване над форумни врагове.

xJawz
10-18-2011, 13:44
не знам какво те кефи, но ако си около мен щеше да си получил вече тупаници в спепоочието само анонимното мишкуване те спасява 8) :lol: Ти ли cи новия дето ще ми разлива мозъка и ще ме намира c бойна бригада за отмъщаване над форумни врагове.
Грег и аз ти имам зъб така че и аз ще бъда в бригадата :D

VHack
10-22-2011, 17:14
А замисляли ли сте се дали не е по-добре да бъде НВР? Мисля, че каквото и да реши някое правителство не е за лошо въпреки, че много хора загиват покрай такива решения :(