PDA

View Full Version : Windows инстакация?



lolipoop1
07-06-2011, 10:20
Здравейте сега съм с уиндоус XP, но искам да премина на 7.
Имам само един хард диск (C:) и в него се намира всичко на компютъра. Въпроса ми е може ли да се инсталира на уиндоус 7 върху него и след това windows XP да го изтрия, или обратното и как става и какво ми трябва ?
Благодаря предварително

badsector
07-06-2011, 14:21
Преди да правиш каквото и да било, направи back up на информацията, защото като оакаш нещата, няма гаранция че ще може да се възстанови всичко.

doomkillerr
07-06-2011, 17:44
Здравейте сега съм с уиндоус XP, но искам да премина на 7.
Имам само един хард диск (C:) и в него се намира всичко на компютъра. Въпроса ми е може ли да се инсталира на уиндоус 7 върху него и след това windows XP да го изтрия, или обратното и как става и какво ми трябва ?
Благодаря предварително

1. Ами първо трябва да си разделиш харда на 2 части - примерно с програмата >> EASEUS Partition Master Server << (http://zamunda.net/details.php?id=251696&hit=1)

Работата с програмата не е сложно! Първо намаляваш размера на Дял С, така че да остане малко свободно място на него. Върху вече освободеното място създаваш дял Д, като имай предвид, че за да създадеш друг дял - то за този дял трябва да имаш вече свободно място! След това си прехвърляш важната информация от дял С: на дял Д:

2 - Ако си решил окончателно да забравиш за ХР-то и да минеш на Windows 7 - то при самата инсталация на Windows 7 трябва да форматираш дял С: - след това го избираш, там да се инсталира Windows-а...

3. Това е общо взето - на кратко казано! :)

GregoryHouse
07-06-2011, 20:03
Windows 7 при инсталация просто деактивира стария Уин. Но доколкото помня не трие информацията от дял C.

RadioMan
07-08-2011, 19:25
Windows 7 при инсталация просто деактивира стария Уин. Но доколкото помня не трие информацията от дял C.

Недеи лъга хората трие всичко в Ц но в другите дялове се запазва информацията

mlakniwe2
07-08-2011, 19:39
Той може да не трие но къв е смисъла да се омешват два уина най добрия вариант разделяш на 2 диска слагаш във 1 част информацията в другата инсталирваш уина и готово

GregoryHouse
07-08-2011, 21:45
Windows 7 при инсталация просто деактивира стария Уин. Но доколкото помня не трие информацията от дял C.

Недеи лъга хората трие всичко в Ц но в другите дялове се запазва информацията

Айде де, трие всичко в C. Нищо не трие. Деактивира старият Windows и го поставя в папка Windows.old, след което можеш да си извадиш каквото ти трябва от въпросната папка и да я делнеш. Хората от Майкрософт са го измислили.

Иначе да, по добре е да се раздели на 2 части. Но аз не бих си играл да го деля с разни програми по Windows. Сейфаш си информацията на дискове. Формат на целия хард и така делиш.