PDA

View Full Version : Армията..



qnkata5
07-06-2011, 11:59
Може би темата ми не е за тук, но все пак не искам да я пускам в другите раздели където лапенцата ще ми оспамят темата.
Искам да ви питам как мога да вляза в армията? Трябва да кандидатствам някъде ли? Иска ли се някакво специално образование?
Моля само запознатите да пишат тук и тези които имат намерение да се смеят или да ръсят глупости въобще да не пишат.

ZipFail
07-06-2011, 12:12
http://sites.google.com/site/profsoldier/

Отне ми около 2 минути в гугъл..

marilyn
07-16-2011, 21:13
Ако все още те интересува...
Значи, зависи какъв искаш да си. Ако искаш да бъдеш кадрови войник ти искат само средно образование и някакви нормативи. Ако обаче искаш да имаш звание можеш да кандидатстваш във Военния университет в Търново, от където излизаш с чин и като офицер (вече като завършиш) те пращат някъде според специалността ти и ти дават един взвод войници. :):)

qnkata5
07-29-2011, 23:21
Интересувам се, да! Това ми е мечтата от малък, а камоли като гледам такива военни филми, как се надъхвам не е истина..
Исках да уча във Морското във Бургас, после във Военно-морско във Варна, но гледах специалностите и се оказа че всичко друго освен 1 специалност са морски...

marilyn
07-31-2011, 17:32
Поздравявам те за избора ти, дано успееш!

qnkata5
08-01-2011, 20:56
А ти да не би и ти да си с такава детска мечта :D базик, ако може малко повече инфо .. благодаря предварително !

marilyn
08-01-2011, 22:02
Ам аз съм негодна- нося цайси, иначе си падам по мъже в униформа, ама това е друга тема. Каквото те интересува питай, ще гледам да помогна с каквото мога.

RedArmy
08-05-2011, 08:04
Не си струва да ходиш в тази чуждопоклонническа армия, падаща на колене пред сащ и работеща изцяло за техните интереси. Армия, неспособна да окаже реална съпротива на нито една страна, с изключение на Сомалия. Но от друга страна - иди, само след няколко дена ще ти се прииска да не си чувал думата армия. БА в момента е като всичко друго в България.

qnkata5
08-06-2011, 13:53
Ние изобщо не сме споменавали държава...

qnkata5
08-06-2011, 19:40
Малко неподготвено се изказах в горния ми коментар, ама бързах и прочетах набързо това което ми писа ии така..
Сега го прочетох по-внимателно и си прав, наистина и се подчиняваме на САЩ,наистина неможем да се противопоставим на други държави... Толкова слаб народ ли сме бе, българи?
Сега не говорим за свобода или зависимост.. но нашите предци Васил Левски, Ботев са си дали живота, а не само те, за свободата на Велика България ! С тази слабост, която показваме, се гаврим с нашите деди които са се жертвали, ако те бяха слаби като нас, нямаше да се казваме, Иван, Димитър, Георги, а : Мустафа, Ерджан и т.н
В няколко интервюта на Българи, били в армията (има такива, с които съм говорил лично) казват, че много други държави финансирали 'бедните' арабски народи, Чечня, Ирак и т.н .... това не мога да си го обясня! Като говорим, че САЩ и другите държави на тяхна страна са много по-силни от арабските. А и да не говорим че в арабските държави подготовката е много по-строга

ZipFail
08-06-2011, 20:09
Вземи се събуди, живеем в 21-ви век. Войните се печелят не със смелост и сила, а с техника и логистика. Така че държава като България с икономика като нашата е много далече от възможностите да поддържа истинска, силна армия. Да не говорим, че няма никакъв смисъл в момента да поддържаме армия, след като нищо не ни заплашва.

buffalo88
08-18-2011, 07:34
Какво те подтиква да ходиш в армията? Искаш да станеш поредния гъзоблизец на НАТО ?!