PDA

View Full Version : как се лeкува ревност,как да докажеш ,че обичаш някой



anichka12345678
07-06-2011, 14:58
Приятеля ми е много ревнив ,без никаква причина ..а на мен вече ми идва в повече ... по много начини се опитвах да ми докажа ,че много го обичам и въпреки това ревността е голямо (заради минали грешки ,за които си плащам .. имала съм доста нетрайни връзки с момчета .. излизала съм с много момчета за 5 години ... изневерявала съм на предишния си приятел ... и когато започнах връзка с това момче вече една годни бях напълно откровена с тези неща , не исках да научава от някой друг за тези неща ... ,но когато го срещнах всичко се промени ... много го обичам и не ме интересува нищо друго и никой ,не съм му изневерявала и не смятам ...
Моля за съвети ... (иначе аз съм на 20 ,а той е на 24 ) не смятах ,че на 15,16,17,18,19 години е време за истинска любов (едва ли знаех какво е ,но трябва ли да си плащам за това... ,всеки път що някой ми знане просто така ,не трябва ли да имам и други приятели и познати освен него... винаги става проблем ,защо някой ми се е обадил ... само аз ли имам само приятелски отношения с хора с които съм имала нещо преди него ... ? :( :( :( :( :( :( :(

Auriss
07-06-2011, 15:05
Заключи се вкъщи. Ходи на бачкане и лекции и се прибирай вкъщи при възлюбения моментално ,че да не вземе да си помисли ,че му кръшкаш. Оженете се ,роди му 3 чавенца и се прави на домакиня без личен живот.

Любовта е велико нещо.

anichka12345678
07-06-2011, 15:09
Заключи се вкъщи. Ходи на бачкане и лекции и се прибирай вкъщи при възлюбения моментално ,че да не вземе да си помисли ,че му кръшкаш. Оженете се ,роди му 3 чавенца и се прави на домакиня без личен живот.

Любовта е велико нещо. не мисля ,че съм от момичетата ,които ще са само домакиня и деца ,поне не за сега :D

Auriss
07-06-2011, 15:42
Чудесно е ,че си успяла да вникнеш в същността на това ,което казах. Ако беше на акъла на някоя 14 годишна пикла постът ми сигурно щеше да те обърка.

dontcare
07-06-2011, 18:32
Ами страх го е човека,явно наистина държи на теб и явно разсъждава на принципа "Вълкът кожата си мени,но нрава-не" ..

alice13
07-06-2011, 19:00
еми ревноста е лошо нещо.. говорили ли сте по тази тема ? Няма ноищо лошо да се разбираш с други хора.. държи се детинско....

anichka12345678
07-08-2011, 09:36
еми ревноста е лошо нещо.. говорили ли сте по тази тема ? Няма ноищо лошо да се разбираш с други хора.. държи се детинско.... говори ли сме за това не веднаж ,но нещата са все същите,ако не и по зле,започнах да се чувствам като момиче,което спи с много мъже ,въпреки ,че не е така ... като безчувствено момиче ,което може да лъже някой без да и пука .. а не е така ... от всички тези обвинения без вина започнах много да се променям отказвам да имам по -голяма близост с него ,а той си мисли ,че има друг... Какво да правя ? Нормално ли е да не се чувствам добре с нито един мъж ..... нито с предишния ми приятел ,нито със сегашния,колкото и да се опитвам всичко да е наред не става ? :?

anichka12345678
07-08-2011, 09:43
еми ревноста е лошо нещо.. говорили ли сте по тази тема ? Няма ноищо лошо да се разбираш с други хора.. държи се детинско.... говори ли сме за това не веднаж ,но нещата са все същите,ако не и по зле,започнах да се чувствам като момиче,което спи с много мъже ,въпреки ,че не е така ... като безчувствено момиче ,което може да лъже някой без да и пука .. а не е така ... от всички тези обвинения без вина започнах много да се променям отказвам да имам по -голяма близост с него ,а той си мисли ,че има друг... Какво да правя ? Нормално ли е да не се чувствам добре с нито един мъж ..... нито с предишния ми приятел ,нито със сегашния,колкото и да се опитвам всичко да е наред не става ? :? Ако има някой по -голям и с повече опит във връзките ,бих искала от някакви съвети ,ясно аз незнам какво да правя :?

Auriss
07-08-2011, 11:08
Момиче ,не ми е нужно да съм на 30 и с пет-годишна връзка зад гърба си за да ти кажа ,че ИЗОБЩО не си длъжна да търпиш инфантилното поведение на партньора си.
Напълно против съм разни засукани разговори и подобни глупости ,защото знам обикновено какъв е финалът ,когато решиш да даваш шанс на някого и се опитваш да се разбереш с него. Излизаш абсолютен глупак. Тук от опит ти го казвам. Никой няма право да ти държи сметка за това как си живееш живота. Питай го не му ли обръщаш достатъчно внимание - ако отговорът е да и просто се прави на интересен - сама си преценявай как да действаш. Тва ревността е много жалка история и само показва колко е несигурен в самия себе си ,не в теб. Стига си се вайкала и игнорирай тъпотията му.
Колкото по-бързо разбереш ,че с дребни душички няма смисъл да се занимаваш ,толкова по-добре.
Не ти ги говоря тези неща с цел да те *убедя* да скъсаш с него ,а да ти светне защо той се дразни. И аз съм се дразнил така ... като бях на 15...
Явно поне наистина те харесва ,де ,щом толкова се засяга от такива дреболии. Ако съм на твое място бих подхождал шеговито към изблиците му на ревност . Лепни се за него за известно време ,че да ти се нарадва - излизайте някъде ,забавлявайте се ,ала-бала .. дрън-дрън и така. Явно остава с впечатлението ,че е на заден план. Би трябвало да се спре като види ,че ти е основен приоритет.
Финтът е обаче ,че може и да му станеш безинтересна.

Както казах - сама си решавай какво да правиш.

PricelessG
07-08-2011, 11:13
Оправия да ти кажа НЯМА.. Нали знаеш израза "Да ревнуваш не значи, че обичаш, а че искаш да бъдеш обичан". Явно не ти вярва и го е страх да не те загуби. Приема те за своя собственост. :)

IseeDEADbodies
07-08-2011, 12:00
пък аз да си мисля толкова време, че лЕкувам се пише с Е.. Цъ цъ цъ.. живял съм в заблуда :lol:

dimitar_ak
07-08-2011, 12:30
Проблема не е в теб, а в него и според мен е ниска самооценка. Той смята, че ще те изгуби, че друг е по-достоен за вниманието ти. Когато сте заедно му демонстрирай любовта си, но се опитайте да се чувствате добре и когато не сте заедно. Да се забавлявате с приятели и без другия да присъства. В тези случаи е много хубаво дори когато си далеч да направиш обаждане или смс просто за да кажеш, че другия ти липсва.

anichka12345678
07-08-2011, 17:27
благодаря за съветите :oops:

Alenkaa
07-09-2011, 12:05
Какво очакваш мила..Сама казваш,че си му изневерявала и,че в продължение на 5 години си сменила куп момчета.Явно това момче те обича и ти си наистина ценна за него..Казваш,че му доказваш по различни начини любовта си,нали?А какви по точно?С подаръци ли?Е залъгваш се ако си мислиш,че успяваш.Може би за него е важно да му покажеш любовта си дискретно..Щом го направиш веднъж,знай,че си спечелила.Не се отказвай.Обичай го още повече!!!
Поздрави и успех :)

Princessani
07-10-2011, 08:49
Какво очакваш мила..Сама казваш,че си му изневерявала и,че в продължение на 5 години си сменила куп момчета.Явно това момче те обича и ти си наистина ценна за него..Казваш,че му доказваш по различни начини любовта си,нали?А какви по точно?С подаръци ли?Е залъгваш се ако си мислиш,че успяваш.Може би за него е важно да му покажеш любовта си дискретно..Щом го направиш веднъж,знай,че си спечелила.Не се отказвай.Обичай го още повече!!!
Поздрави и успех :) Мисля,че нещата започнаха да се нареждат откакто започнах да отделям всяко свободно време да сме заедно .. всичко е наред,може би е имал нужда от повече внимание.,но дали ако отделям на 100 процента от времето си ,за него пък в един момент,да му омразна и да му стана безинтересна.... :(

anichka12345678
07-10-2011, 21:01
Какво очакваш мила..Сама казваш,че си му изневерявала и,че в продължение на 5 години си сменила куп момчета.Явно това момче те обича и ти си наистина ценна за него..Казваш,че му доказваш по различни начини любовта си,нали?А какви по точно?С подаръци ли?Е залъгваш се ако си мислиш,че успяваш.Може би за него е важно да му покажеш любовта си дискретно..Щом го направиш веднъж,знай,че си спечелила.Не се отказвай.Обичай го още повече!!!
Поздрави и успех :) Мисля,че нещата започнаха да се нареждат откакто започнах да отделям всяко свободно време да сме заедно .. всичко е наред,може би е имал нужда от повече внимание.,но дали ако отделям на 100 процента от времето си ,за него пък в един момент,да му омразна и да му стана безинтересна.... :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Biseraaa90
07-11-2011, 08:41
Аз мисля че миналото няма какво да се бърка в бъдещето.Имала си преди куп момчета както казваш изневерявала си,но щом казваш че го обичаш и не поглеждаш друг просто проблема си е в него.Той е несигурен мисли,че ще те изгуби и затова ти създава тези проблеми.Знам че искаш и ти да имаш лично пространство да излезеш с приятели,познати или като излезеш и ти звънне да се чудиш като му кажеш че си навън дали няма да го има поредния скандал.Аз с моя приятел сме почти 6год заедно в началото и той беше същия не съм му давала поводи е и не съм имала изяви като твоите преди него но все пак всеки си чертае линията на живота.Хората са казали каквото си посееш това ще пожънеш.Поговорете двамата и не той да казва няма повече наистина проведете сериозен разговор ако продължи така няма нужда ти да се натоварваш психически постоянно. Успех

dimitar_ak
07-11-2011, 08:42
Не може да искаш от другия всяка негова свободна минута. Това е притежание а не любов.

anichka12345678
07-11-2011, 14:31
Аз мисля че миналото няма какво да се бърка в бъдещето.Имала си преди куп момчета както казваш изневерявала си,но щом казваш че го обичаш и не поглеждаш друг просто проблема си е в него.Той е несигурен мисли,че ще те изгуби и затова ти създава тези проблеми.Знам че искаш и ти да имаш лично пространство да излезеш с приятели,познати или като излезеш и ти звънне да се чудиш като му кажеш че си навън дали няма да го има поредния скандал.Аз с моя приятел сме почти 6год заедно в началото и той беше същия не съм му давала поводи е и не съм имала изяви като твоите преди него но все пак всеки си чертае линията на живота.Хората са казали каквото си посееш това ще пожънеш.Поговорете двамата и не той да казва няма повече наистина проведете сериозен разговор ако продължи така няма нужда ти да се натоварваш психически постоянно. Успех ,Може би си прав-а благодаря :oops:

anichka12345678
07-12-2011, 09:56
Аз мисля че миналото няма какво да се бърка в бъдещето.Имала си преди куп момчета както казваш изневерявала си,но щом казваш че го обичаш и не поглеждаш друг просто проблема си е в него.Той е несигурен мисли,че ще те изгуби и затова ти създава тези проблеми.Знам че искаш и ти да имаш лично пространство да излезеш с приятели,познати или като излезеш и ти звънне да се чудиш като му кажеш че си навън дали няма да го има поредния скандал.Аз с моя приятел сме почти 6год заедно в началото и той беше същия не съм му давала поводи е и не съм имала изяви като твоите преди него но все пак всеки си чертае линията на живота.Хората са казали каквото си посееш това ще пожънеш.Поговорете двамата и не той да казва няма повече наистина проведете сериозен разговор ако продължи така няма нужда ти да се натоварваш психически постоянно. Успех ,Може би си прав-а благодаря :oops:А може би това да искаш да притежаваш някой не е любов,такава ревност не е истинската любов :( :( :( :( :(

Josefinne
07-12-2011, 10:09
Ами, честно да ти кажа, мисля, че ти постъпваш супер точно с твоя човек. Казала си му истината, казала си му всичко и дори смятам, че е нормално да си излизала с повече мъже преди. Важното е, че в момента нямаш намерение и желание, а и не си изневерявала на това момче.
Наистина трябва да си говорите. Аз бих те посъветвала първо наистина да не му даваш поводи за ревност. Но това не означава да се затвориш у вас и нищо да не правиш. Означава, че когато излизаш с някой, му се обаждаш и му казваш, че ще излизаш, с кого излизаш, къде смятате да ходите и т.н., а когато свърши срещата ви, обаждаш му се и му разказваш как е минала и т.н. Тоест това, което би разказала на своя близка приятелка например.
Другото, което е важно е, че предишният ти опит те е учил на различни неща. Ти си намерила човека за себе си и именно предишните сценарии са ти помогнали да разбереш , че той е човекът за теб, да го оцениш един вид. Това, че си изневерявала на предишния, далеч не значи, че ще изневериш и на него, най-малкото, защото не са един и същи човек, отношенията ви са различни. Трябва да му помогнеш да осъзнае това и да положи и той усилия, а не само ти да си страдаш мълчаливо от неговата ревност.

bubblef93
07-12-2011, 10:49
Ревността не се лекува.Когато е в малки количества е приятно да знаеш че приятелят ти те ревнува,но когато е в големи тогава е лошо защото имаш чувството че те задушават
А любовта се доказва и с малки и дребни неща една целувка дори може да докаже колко мн обичаш този човек,един малък жест,една дума даже :)

Roxie
07-12-2011, 11:06
Здравей!
И аз съм много ревнива и това няма как да се излекува..
Освен да го питаш, защо се чувства несигурен? И му кажи да се постави на твое място : постоянното ревнуване..
Питай го с какво го караш да ревнува..

Успех! :)

anichka12345678
07-13-2011, 09:40
Здравей!
И аз съм много ревнива и това няма как да се излекува..
Освен да го питаш, защо се чувства несигурен? И му кажи да се постави на твое място : постоянното ревнуване..
Питай го с какво го караш да ревнува..

Успех! :) и според мен това няма лекуване ..но поне може да е в по-малки количества ,иначе да говорили сме много за това :(

anichka12345678
07-13-2011, 14:54
Здравей!
И аз съм много ревнива и това няма как да се излекува..
Освен да го питаш, защо се чувства несигурен? И му кажи да се постави на твое място : постоянното ревнуване..
Питай го с какво го караш да ревнува..

Успех! :) и според мен това няма лекуване ..но поне може да е в по-малки количества ,иначе да говорили сме много за това :( :-D :-D :-D

anichka12345678
07-14-2011, 14:44
Здравей!
И аз съм много ревнива и това няма как да се излекува..
Освен да го питаш, защо се чувства несигурен? И му кажи да се постави на твое място : постоянното ревнуване..
Питай го с какво го караш да ревнува..

Успех! :) и според мен това няма лекуване ..но поне може да е в по-малки количества ,иначе да говорили сме много за това :( :-D :-D :-D :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

anichka12345678
07-15-2011, 14:28
Здравей!
И аз съм много ревнива и това няма как да се излекува..
Освен да го питаш, защо се чувства несигурен? И му кажи да се постави на твое място : постоянното ревнуване..
Питай го с какво го караш да ревнува..

Успех! :) и според мен това няма лекуване ..но поне може да е в по-малки количества ,иначе да говорили сме много за това :( :-D :-D :-D :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

anichka12345678
07-17-2011, 16:01
Здравей!
И аз съм много ревнива и това няма как да се излекува..
Освен да го питаш, защо се чувства несигурен? И му кажи да се постави на твое място : постоянното ревнуване..
Питай го с какво го караш да ревнува..

Успех! :) и според мен това няма лекуване ..но поне може да е в по-малки количества ,иначе да говорили сме много за това :( :-D :-D :-D :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o започнах да се държа по същия начин -по който и той и никак не е доволен :grin: :grin: :grin: :D

blueberryyy
07-17-2011, 18:51
Според мен идеята да си в приятелски отношения с хора, с които си имала нещо преди, въпреки че ти се струва нормална, не е никак приятна за гаджето ти. Да, аз не намирам нищо странно в това да контактувам с бившия си, защото не изпитвам нищо към него. От друга страна обаче, ако разбера, че гаджето ми общува с бившата си, ще издивея много жестоко. Именно затова и аз не го правя...
Имала съм такова гадже, страшно ревнив, обичах го страшно много, но просто не издържах, нервичките ми бяха опънати до краен предел, скъсах с него, въпреки че исках да сме заедно. Когато започнеше да ме ревнува и да ме обвинява в разни неща, аз започвах да крещя, да споря, да му натяквам че не ми вярва...Сега осъзнавам, че ме е ревнувал, само защото ме е обичал, но тогава не ми се струваше така :?
Просто старай се да не му даваш поводи. Когато ти направи скандал за нещо такова, не му се ядосвай, не започвай да спориш, игнорвай всичко, в което те обвинява, защото в пристъп на ревност могат да бъдат съчинени велики простотии...Просто го успокой и му кажи, че обичаш него, не някой друг... Според мен това е начинът, ако изобщо има такъв.
Обаче му дай ясно да разбере, че няма шанс да спреш да излизаш, да зарежеш приятелите си, да се изолираш заради него... Просто ако те принуди, в един момент ще охладнееш към него...

anichka12345678
08-23-2011, 13:09
Какво да правя ,цял ден почти плача ... не мога вече ,не издържам на ревността му,миналите 3 месеца всичко беше повече от добре,от последния ни разговор се беше променил и сега пак отново... празни обвинения..за неща ,които аз знам ,че не са така... защо пак започна... :( :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-# :-#

fenkaaa
08-23-2011, 13:28
И аз съм като тебе.. и той ме ревнува много,заради предишното ми "аз" .. и не мога и не мога да му обесня,че всичко е минало :?

wankata7
08-24-2011, 18:40
И аз съм страшно ревнив но какво да се прави такъв съм заради предишния ми опит с едно момиче която излезе айде да не казвам каква .. И на него не му е лесно отделяй му повече внимание старай се постояно да си говорите по телефона смс абе както се казва чак да му писне от теб е ако и това не помогне не знам . :)