PDA

View Full Version : Обичам я, но не съм сигурен в нейните чувства



metalcheto
07-07-2011, 10:29
Здравейте, ще се представя с няколко думи и ще карам направо по проблема ми, който ми се върти постоянно в главата :( Аз съм момче, на 16 години, приятелката ми също е на толкова. От един клас сме, като учим заедно вече втора година (сега бях 9-ти клас, а сме в един клас от 8-ми), но от тази година, и то към края, се появиха чувства между нас. И така казахме си взаимно, че се харесваме и от вече почти 3 седмици ходим. Аз много я ценя, тя е мила, нежна, приятна, даже мисля, че я и обиквам, просто много я харесвам и ценя И като човек, не сам като сексуален обект, даже отначало привличането ми към нея беше чисто "душевно". Но всичко хубаво до тук, класът рабра, много ни се радва, и започнахме да излизаме и след училище (сега вече сме във ваканция).
Проблемът ми (ако има такъв изобщо) е в това, че като че ли тя не изпитва такова желание за близост с мен, колкото аз. Когато понеча да я целуна, се целуваме, прегръщам я, не се дърпа, мисля, че и е приятно, но почти винаги аз "подемам" нещата. Тоест като излезем някъде и седнем на пейка например, аз започвам да я прегръщам, целувам, галя, тя почти никога не е започнала да ме целува първа или пък когато я целувам, я прегърщам по-силно, доближавам я до себе си, за да я почувствам. Тя обаче ме докоснала леко с едната ръка, целува се и нищо друго не прави. Абе не усещам страстта, желанието от нейна страна, няма да вземе да седне в мен, да ме прегърне, да ме целуне едно страстно, да се доближи хубаво, да почувстваме близостта, ами седи до мен и само се нагажда на моите милувки :( Като че ли не ме желае достътъчно. Не ме търси често по телефона, повечето случеи аз и се обаждам, като излезем вървим заедно хванати за ръце, говорим си, аз я прегръщам през кърста, тя си върви... Но не знам дали си внушавам или наиситна не ме желае, защото тя е с малко такъв характер, всмисъл малко срамежлива, по-тиха, спокойна, не си изразява много чувствата.... И не знам сега как да се държа, какво да мисля, да говоря ли с нея за това? Страх ме е да не я загубя, защото много я ценя и искам да бъда с нея. А и понеже тя попринцип е малко тиха (до сега не е имала приятел, не се беше и целувала дори!!!!), а ме допуска така близо до нея, вес си мисля, че ме желае по неин си начин... Понякога показва, че и е приятно, смее се, гушка се в мен като сме седнали, като се целуваме го прави продължително и си личи, че и харесва. Онзи ден дори излезнахме с най-добрата и приятелка (неразделни са от детската градина и всичко си споделят) и нейното гадже и се забавляваме, тоест смяхме се, целувахме се, всичко беше ок.
ТА не мога да разбера в крайна сметка, уж и е приятно с мене, и дори тя на живо ПЪРВА ми каза "Харесвам те" (аз преди и бях казал по скайпа) и не се дърпа като я прегръщам, не страни от мен, но като че ли малко умряла работа.... Абе как да ви кажа, нито ми се обажда често, нито ме целува, прегръща много, няма страст, няма желание, няма дейност от нейна страна. Чака всичко аз да направя, аз да и предложа да излезем, аз да и се обадя, аз да я целуна, аз да я прегърна... ЧУВСТВАМ, ЧЕ МЕ ХАРЕСВА, НО НЕ ЗНАМ ЗАЩО СЕ ДЪРЖИ ТАКА И КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ АЗ???И така, моля ви, дайте ми някакъв съвет, какво значи нейното държание (как да го тълкувам), аз как да се държа, да говоря ли с нея, да и показвам ли че я обичам (много целувки, милувки, подаръчета, комплименти, кавалерство и т.н.) или да се оттдърпна временно да вида тя как ще се държи, тоест да се държа като нея, да чакам тя да ме целува? Да не би това да е някакъв тест от нейна страна дали я обичам? ХОРА, АЗ ИМАМ НУЖДА ДА СЕ ЧУВСТВАМ ОБИЧАН, ТОЧНО КАКТО И ТЯ, ИМАМ НУЖДА ДА ГО ЧУВСТВАМ, ИМАМ НУЖДА ОТ ПОВЕЧЕ ИНТИМНОСТ С НЕЯ, РАЗБРИАТЕ МЕ КАКВО ИСКАМ ДА КАЖА! МОЛЯ ВИ ПОМОНГНЕТЕ МИ, НЕ МОГА ДА РАЗЧЕТА КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД НЕЙНИТЕ ДЕЙСТВИЯ?

SmilezZz
07-07-2011, 10:38
Ти сам каза,че е срамежлива. Тихичка.
Пък и ходите от 3 седмици. Не може да свикне. След време,като види,че наистина я харесваш и си допадате,ще се отпусне.

hpanayotov
07-07-2011, 10:39
Имам абсолютно същия проблем,непрекъснато си задавам същите въпроси.Вече ми е дошло до гуша тоя тип държание...Ако може някой да помогне ще съм много благодарен :)

balu4ka
07-07-2011, 10:42
О ,Боже!
Толкова пъти прочетох, едно и също нещо.Можеш да поговориш с нея.Както сам каза ,ти си и първият приятел,няма опита и не е сигурна достатъчно в себе си ...Може би с времето тя ще се отпусне.Не очаквай всичко да става както по филмите . >.<

Както казах ,ще и е нужно време...поговори с нея и и кажи,че и ти имаш нуждата да усещаш близосттa и (дали това ще е с говорене или целувки ...няма значение ) .

metalcheto
07-07-2011, 12:29
Не, НЕ МОГА ПОВЕЧЕ ТАКА!!! Днес сме 7-ми юли, а тя не ми се е обаждала от 4-ти. Вярно, че се видяхме вчера сутринта, но всичките пъти, аз я търся! Само аз ли мисля за нея, само на мен ли ми липсва? Сега и се обадих и ми звучеше толкова умряло, че просто няма на къде повече "Здрасти, как си, измрънка нещо" И днес няма НИКАКВИ планове и нарочно чакам да видя дали ще предложи нещо да излезем, тя не... Питам я за утре дали е совободна, тя вика да и мълчи :( :x :? И и казах ми айде ако искаш да се видим тогава, тя ми добре, ама кога :? довечера щяла да ми се обади да се резребем. Е НЕ СЪЖЕЛЯВАМ, НО ТОВА НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ОТНОШЕНИЕ, КЪМ ЧОВЕКА, КОЙТО СЕ ПРЕДПОЛАГА, ЧЕ ХАРЕСВАШ. НЕ МОЖЕ ДА НЕ СЕ СЕТИШ ДА МУ СЕ ОБАДИШ! НЕ МОЖЕ ТАКА! Утре като се видим, ще говоря с нея какви са и чувствата към мен, и ако въобще изпитва някакви, защо по дяволите не ги показва, ами се държи по този детски начин? Защо трябва да разваляме любовта по този брутално глупав начин, когато я има. Ще и кажа също, че и в една вързка трябва и да даваш, не само да получваш, а пък както иска да го приема. Омръзна ми вече, обича ме, не ме обича, айде стига с игричките, утре всичко ще се изясни. Ще продължаваме ли тая връзка и ако да, как???

angelskodqvol4e
07-07-2011, 12:51
според мен и дай време и тя ще се отпусне ..все пак 3 седмици са малко,и всеки ден ли се виждате?

metalcheto
07-07-2011, 13:06
според мен и дай време и тя ще се отпусне ..все пак 3 седмици са малко,и всеки ден ли се виждате?
Ами ходим заедно от 17-ти юни, до 30-ти се виждахме всеки ден, защото както споменах, сме от един клас. Но тогава като че ли това не ми правеше впечатление, сега тука от няколко дена взех да го забелязвам :( И сега, от както свърши даскалото, не се виждаме чак всеки ден, но почти... Колко е "нормално" да се виждам, така че да не си досаждаме, може би това трябва да го каже някое момиче от тук :-D

FuCKkK13
07-07-2011, 13:11
дай и поне още 1 седмица.. все пак 1 месец.. и ако е така поговори с нея.. но не и казвай, че едва ли не е ''умряла работа'' както ти каза.. ми поговори мило с нея.. все пак близостта с някой не е само целуване и натискане.. разговорите са едно от нещата, които може да ви сближи най-много :)

Mojito0
07-07-2011, 13:53
Ти си обсебващ!
Спри се малко, отдъхни си, какво си се филмирал?Остави момичето да подиша, да се почувства в хубава и спокойна връзка.Три седмици са нищо и никакво време.Давай го по-спокойно, продължавай да си я целуваш, да й се радваш, без да дебнеш като психопат тя какви активности спрямо теб подхваща.Сигурно ти и личи, че си някакъв изнервен, резултатът може да е само да изнервиш и нея или да я притесниш.Говори с нея утре де, но не бъди обвинителен и нападателен, питай я с нормален тон дали има нещо, която я притеснява, как се чувства в тази връзка, предразположи я да говори, ще има нужда щом е срамежлива и тиха.

horacio
07-07-2011, 14:47
Такам.
В подобна ситуация бях/съм. Но вече се пооправят нещата.
Така и аз правих :lol: смисъл не му звънях, не му предлагах да излизаме, но не за друго а все си мислих, че е зает и че нещо има да прави.... и той почна по същия начин, не се бяхме виждали седмица, седмица и нещо, не си бяхме звъняли. Поговорихме за това, изяснихме се кой как се чувства и лека полека се оправят нещата. 8-) Освен да поговориш с нея друг начин няма.

alice13
07-07-2011, 20:27
домързя ме да чета менията.. таа да си го кажа направо.. с първото ми гадже и аз бях така.. просто ме беше срам.. някак си не бях сиурна в себе си... А и винаги съм чакала момчето първо да започне... забавно ми е... приятно ми е.. но просто някак си ме е страх че ако го прегърна или целуна той ще се отдръпне.. попринцип чакам той да направи 1 крачка.. попринцип не казва нищо защото знае че е така...

asd25
07-14-2011, 18:25
Здравейте, ще се представя с няколко думи и ще карам направо по проблема ми, който ми се върти постоянно в главата :( Аз съм момче, на 16 години, приятелката ми също е на толкова. От един клас сме, като учим заедно вече втора година (сега бях 9-ти клас, а сме в един клас от 8-ми), но от тази година, и то към края, се появиха чувства между нас. И така казахме си взаимно, че се харесваме и от вече почти 3 седмици ходим. Аз много я ценя, тя е мила, нежна, приятна, даже мисля, че я и обиквам, просто много я харесвам и ценя И като човек, не сам като сексуален обект, даже отначало привличането ми към нея беше чисто "душевно". Но всичко хубаво до тук, класът рабра, много ни се радва, и започнахме да излизаме и след училище (сега вече сме във ваканция).
Проблемът ми (ако има такъв изобщо) е в това, че като че ли тя не изпитва такова желание за близост с мен, колкото аз. Когато понеча да я целуна, се целуваме, прегръщам я, не се дърпа, мисля, че и е приятно, но почти винаги аз "подемам" нещата. Тоест като излезем някъде и седнем на пейка например, аз започвам да я прегръщам, целувам, галя, тя почти никога не е започнала да ме целува първа или пък когато я целувам, я прегърщам по-силно, доближавам я до себе си, за да я почувствам. Тя обаче ме докоснала леко с едната ръка, целува се и нищо друго не прави. Абе не усещам страстта, желанието от нейна страна, няма да вземе да седне в мен, да ме прегърне, да ме целуне едно страстно, да се доближи хубаво, да почувстваме близостта, ами седи до мен и само се нагажда на моите милувки :( Като че ли не ме желае достътъчно. Не ме търси често по телефона, повечето случеи аз и се обаждам, като излезем вървим заедно хванати за ръце, говорим си, аз я прегръщам през кърста, тя си върви... Но не знам дали си внушавам или наиситна не ме желае, защото тя е с малко такъв характер, всмисъл малко срамежлива, по-тиха, спокойна, не си изразява много чувствата.... И не знам сега как да се държа, какво да мисля, да говоря ли с нея за това? Страх ме е да не я загубя, защото много я ценя и искам да бъда с нея. А и понеже тя попринцип е малко тиха (до сега не е имала приятел, не се беше и целувала дори!!!!), а ме допуска така близо до нея, вес си мисля, че ме желае по неин си начин... Понякога показва, че и е приятно, смее се, гушка се в мен като сме седнали, като се целуваме го прави продължително и си личи, че и харесва. Онзи ден дори излезнахме с най-добрата и приятелка (неразделни са от детската градина и всичко си споделят) и нейното гадже и се забавляваме, тоест смяхме се, целувахме се, всичко беше ок.
ТА не мога да разбера в крайна сметка, уж и е приятно с мене, и дори тя на живо ПЪРВА ми каза "Харесвам те" (аз преди и бях казал по скайпа) и не се дърпа като я прегръщам, не страни от мен, но като че ли малко умряла работа.... Абе как да ви кажа, нито ми се обажда често, нито ме целува, прегръща много, няма страст, няма желание, няма дейност от нейна страна. Чака всичко аз да направя, аз да и предложа да излезем, аз да и се обадя, аз да я целуна, аз да я прегърна... ЧУВСТВАМ, ЧЕ МЕ ХАРЕСВА, НО НЕ ЗНАМ ЗАЩО СЕ ДЪРЖИ ТАКА И КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВЯ АЗ???И така, моля ви, дайте ми някакъв съвет, какво значи нейното държание (как да го тълкувам), аз как да се държа, да говоря ли с нея, да и показвам ли че я обичам (много целувки, милувки, подаръчета, комплименти, кавалерство и т.н.) или да се оттдърпна временно да вида тя как ще се държи, тоест да се държа като нея, да чакам тя да ме целува? Да не би това да е някакъв тест от нейна страна дали я обичам? ХОРА, АЗ ИМАМ НУЖДА ДА СЕ ЧУВСТВАМ ОБИЧАН, ТОЧНО КАКТО И ТЯ, ИМАМ НУЖДА ДА ГО ЧУВСТВАМ, ИМАМ НУЖДА ОТ ПОВЕЧЕ ИНТИМНОСТ С НЕЯ, РАЗБРИАТЕ МЕ КАКВО ИСКАМ ДА КАЖА! МОЛЯ ВИ ПОМОНГНЕТЕ МИ, НЕ МОГА ДА РАЗЧЕТА КАКВО СЕ КРИЕ ЗАД НЕЙНИТЕ ДЕЙСТВИЯ?

bht murshata zaebi q ! zaslujawash neshto poweche! :)

nirvancho
07-14-2011, 20:18
виж ко пич.. ти ако не знаеше как се яде с вилица и нож, за три седмици без никой да ти е показал, малко трудно щеше да се справиш.. работата е там, че наистина е срамежлива.. и какво ако не ти звъни или не се виждате - да не си мислиш, че само ти си и в главата? а ако има проблеми с техните и я е срам да ги сподели? ако има други лични проблеми? питай я защо се държи така дръпнато и виж какво ще ти отговори! а и щом не можеш да направиш компромис, по-добре се откажи. една дама изисква компромиси и явно не си достоен все още :)

BeAwesome
07-14-2011, 22:29
Амии.. подобна случка с двама мои приятели..
Най-добрата ми приятелка беше с едно момче (също мой приятел) около 3-4 месеца. Та, обичаха се. Той супер много я ценеше и чувствата му бяха много силни. Но приятелката ми, и тя като теб, се жалваше за това, че и липсвало близост, защото като излезели главно си говорили и тя в повечето случаи почвала да го целува първо и т.н., когато се целували нямало никаква близост и страст от негова страна и си оставали само с едното целуване и леката прегръдка. + На него му беше първата връзка.
Опитах се да ти кажа, че при някой по-срамежливи има голямо влияние дали са имали приятел преди това и също така ти може някак да я комплексираш като такъв с повече "опит" откъм приятелките ;d Показвай й повече, че си до нея и, че я обичаш (ако има такива чувства между вас). Успех! :-P

xBadxApple
07-14-2011, 23:33
Според мен на момичето му е просто непознато и странно, защото си й първия приятел. Дай й време да се аклиматизира и не истерясвай.

ThatsMe
07-14-2011, 23:57
Ами кво да ти кажа, тази история ме обърка на максимум.
Все пак я познаваш по добре от нас, но според мен имаш 2 варианта:
Да говорите или
Да и дадеш време

eXxXciTeD
07-15-2011, 14:01
Причината, която си посочил в заглавието те кара да я харесваш толкова.

TheAvenged
07-15-2011, 14:23
Да знаеш, че някои момичета са пълни егоисти. Харесва те, иска да е с теб даже те "обича", иска да я обсипваш с ласки, да и звъниш ти и тем подобни, защото и харесва, без тя да прави същото за теб. От личен опит го казвам. Така че или тя ще се осъзнае, или ти свикваш и се примиряваш, или си хващаш пътя.