PDA

View Full Version : Възможности за образование в чужбина



Isolation
07-08-2011, 08:12
Според вас имаме ли някаква възможност да учим във престижните колежи.. като Харвард , Оксфорд, Браун... Йейл ? :?

kamen971
07-08-2011, 08:15
Естествено,че имаме. :) И аз ще го направя ! 8)

Isolation
07-08-2011, 08:18
И аз много искам... но понеже сега съм някаква недорасла седмокласничка.. ми изглежда много нереално...

И какво се прави ..дипломираш се тук... смисъл завършваш 12 клас и след това какво как се кандидатираш да учиш там...
Ии ти къде искаш :D ?

kamen971
07-08-2011, 08:19
Да го прехвърлим на ЛС?

amk933
07-08-2011, 08:21
Аз съм в процес на кандидатстване по тия места и ще се самоубия вече. :lol:

Университети в Америка: 17
Университети в Англия: 5
1 в БГ и още 2 в Близкия Изток

Шалалалала...

ПС: Пишете си спокойно тук, освен ако не ви е срам да си казват къде. Аз не казвам. Като стане, ще се похваля. :lol:

Isolation
07-08-2011, 08:23
Успехх ! :) :)

amk933
07-08-2011, 08:26
Мерси! :)

Isolation
07-08-2011, 08:27
Няма от какво да ни е срам... колежите там са ...си много добри които и да е поне за мен..не знам какви са критериите ..за перстижност..(смешна дума) :D но...

Isolation
07-08-2011, 09:23
Аз знам само тези.. И говоря за измежду тях.. не за всички колежи включително и провинциалните

Isolation
07-08-2011, 19:27
Полагат се някакви изпити за кандидатстване в тези университети нали ?

(Харварт, Принстън, Браун... )

rome0
07-08-2011, 19:48
Не, че ще кандидатствам там, но да попитам... Има ли някакви данни колко българи г/д учат в Оксофорд, примерно. И принципно как гледат на българите. Предполагам, че им поставят високи изисквания. А иначе специално за Оксфорд и Кеймбридж съм чувал, че много повече ценят оригиналността и начина на мислене от зубърските знания и хилядите А-ове или ква'то им е там системата... Според мен си и до късмет до някъде да те приемат в топ уни.. Иначе amk Успех!!

kamen971
07-08-2011, 19:52
Не, че ще кандидатствам там, но да попитам... Има ли някакви данни колко българи г/д учат в Оксофорд, примерно. И принципно как гледат на българите. Предполагам, че им поставят високи изисквания. А иначе специално за Оксфорд и Кеймбридж съм чувал, че много повече ценят оригиналността и начина на мислене от зубърските знания и хилядите А-ове или ква'то им е там системата... Според мен си и до късмет до някъде да те приемат в топ уни.. Иначе amk Успех!!
Няма късмет има неуморен труд и учене,другите неща са оправдание на неуспеха. Дано да ни приемат,където искаме! :)

Isolation
07-08-2011, 19:54
би трябвало да гледат на нас като на всички останали иначе за каква дискриминация става дума... Ох много искам да уча извън българия... И то точно във Америка... в някой от тия колежи.... Поне в чужбина не те гледат богат ли си не си ли известен ли си не си ли.... можеш да отидеш там и като начало да си някой сервитyor. ама учиш ли и президент може да станеш.

:-o

rome0
07-08-2011, 20:05
Тъй като не си живял там предполагам, че просто приемаш хорското мнение, но 1 ще то кажа от чистач президент не можеш да станеш :? Аз лично не вярвам в американската мечта и не се залъгвам с нея, но по това може да се спори много, не е за тази тема..


Поради факта, че повече от половината приети от Оксфордския Университет британски кандидат-студенти са получили средното си образование в частния учебен сектор, и че приемът на ученици от сферата на стандартното общо образование остава сравнително нисък, университетът е често предмет на остра критика и обвинения в елитарност.
- Не е дискриминация, просто хората със специализирана подготовка имат по голям шанс.

Isolation
07-08-2011, 20:09
1. Моми4е съм :D
2. Искам да УЧА там и ще се пробвам пък каквото ще да става.. :D

rome0
07-08-2011, 20:17
Не съм казал, че няма да те приемат. Само не се залъгвай, че "можеш да станеш президент" от нищо. От миенето на чини до последния модел кола един живот трудно стига, няма значение дали си в Америка или Африка...

kamen971
07-09-2011, 07:13
1. Моми4е съм :D
2. Искам да УЧА там и ще се пробвам пък каквото ще да става.. :D
При положение.че в Европа има толкова добри университети,не мога проумея защо искаш в Америка.Ще си струва да учиш в Америка ако учиш в Харвард,но в Европа има толкова добри университети,като се почне от:Англия,Германия,Австрия, Шотландия, и др. Според мен е много глупаво при положени на тези неща да отидеш в Америка.Лично аз ще се радвам много повече ако ме приемат в Oxford,university of Edinburgh,King's College London,UNIVERSIT

Chacho
07-09-2011, 09:33
Какво им е на топ университетите в САЩ? Harvard, Yale, Stanford, пр. И кои специалности липсват в Щатите?

WesCraven
07-09-2011, 09:40
[quote=Isolation]1. Моми4е съм :D
2. Искам да УЧА там и ще се пробвам пък каквото ще да става.. :D
При положение.че в Европа има толкова добри университети,не мога проумея защо искаш в Америка.Ще си струва да учиш в Америка ако учиш в Харвард,но в Европа има толкова добри университети,като се почне от:Англия,Германия,Австрия, Шотландия, и др. Според мен е много глупаво при положени на тези неща да отидеш в Америка.Лично аз ще се радвам много повече ако ме приемат в Oxford,university of Edinburgh,King's College London,UNIVERSIT

_InSaNe_
07-13-2011, 10:31
няма лошо,в Харвард учат 22ма българи,което е гордост за България :) но според мен просто трябва да си ти идва отвътре и още от малък да се отдадеш изцяло на учене... просто си е трудно и то доста..
затова много добър вариант е и Европа... пак има наистина много престижни и не толкова престижни,но пак добри университети,които могат да ти осигурят едно наистина добро ниво на образование и бъдещо развитие в обществото :)