PDA

View Full Version : Любов от разстояние



juniper
07-08-2011, 18:39
Предполагам, че моята история е една от многото. За начало бих искала само да кажа, че принципно не съм от типа хора, които пишат по форумите за съвети, но напоследък не съм на себе си, а ето и причината за това. Не много отдавна срещнах едно момче, в което кажи-речи си паднах от първия път, но нещата са толкова сложни, защото той не е от моя град. Всъщност живее на окола 2 часа път и скоро ще се мести наново но горе-долу пак ще е на същото разстояние. Преди седмица се видяхме отново, по- скоро бяхме на купон заедно, тъй като той е приятел с няколко човека от моята компания. Аз се възползвах максимално от шанса си, като се опитвах да прекарам колкото може повече време с него без да прекалявам разбира се. Говорихме си много, често се усмихвахме един на друг,гледахме се в очите, даже останхме на саме заедно и двамата не млъкнахме (даже той хвана ръката ми по едно време, пристисна я в своята и започна да я сравнява, за да ми покаже колко е финна сравнение с неговата). Характерите ни са сходни и двамата сме от типа хора, които са много социални (особено той). На другия ден пак прекарахме целия ден заедно (но не само двамата, бяхме към 7-8 човека). Но противно на моето всекидневие, късметта ми изневери. Първо един от общите ни приятели им е разказал, че ме харесва, второ на 2рия ден бяхме отишли на боулинг, където имаше едно момче, което се познаваше с един от приятелите, с които бяхме и той дойде и започна да флиртува, при което аз се ядосах адски много, тъй като той бе от типа хора, който аз ненавиждам, а другото което ме вбеси за него, бе че започна адски много да обижда момчето което аз харесвам пред един тип и аз съвсем случайно ги дочух. Но това, от което ме заболя, бе че казано от тази противна невестулке бе чуто от моя "възлюбен". Пролича му, че му стана гадно. Когато отидохме да го изпратим на аерогата той ме гушна и ми прошепна нещо в ухото, което не успях да чуя, защото в същия момент някой натисна нечий клаксон, което заглуши всичко. Впрегнах всичките си сили да не се разплача,защото ми стана наистина много мъчно. Виждали сме се три пъти и не искам да го плаша, като му кажа, че го харесвам, тъй като почти не се познаваме. Не съм много сигурна, но той на всичкото отгоре май харесва някакво момиче , но наистина не знам. Иначе той е много мил,забавен и е имал сериозна връзка от разстояние. Опитвам се да се виждаме покрай общите ни приятели а и това лято той ще идва много към нашия град, но като цяло се чуствам като заблудена овца и наистина не знам какво да правя. Всяко мнение, ще е от помощ :)

LambOfGod
07-08-2011, 18:44
Виждайте се и когато усетиш, че моментът е подходящ му намекни как се чувстваш...

От чисто любопитство ще попитам дали, имате някаква разлика в годините?

juniper
07-08-2011, 18:52
да към година и нещо, аз съм на 17 а той на 18. Страхувам се само, че ако му намекна и той се подплаши :Д няма да имаме после дори и приятелски отношения :X

LambOfGod
07-08-2011, 19:00
Точно затова си изгради по-стабилно приятелство с него, но не до там да те възприема за сестра и му намеквай малко по-малко, той нито е тъп, нито е малък, че да не разбере от намек..

juniper
07-08-2011, 19:12
Аз лично съм на мнение, че ако ми се предоставят още 5-6 вечери като онази, ще постигна това което искам е така де при положение,че и той ме хареса. А аз май не споменах, че ние спахме, по скоро лежахме на едно и си говорихме към 2 часа :Д

alice13
07-08-2011, 19:29
ехе.. еми щом ще идва често... просто изчакай подходящият момент.. Късмет :) :)

nepowtorima
07-08-2011, 19:38
Всичко е възможно да се случи.
Но все пак това е разстояние.. дори и да идва често ЛЯТОТО.. то ще е само за сезона. Така, че пробвай още известно време ако не отговаря на твоите чувства просто се откажи и го преодолей!!

rose14
07-08-2011, 19:56
Познато чувство.... - опитай се да общуваш повечко с него по скайп за да се опознаете още по-добре за да си сигурна че той е този който търсиш - после гледай (след като вече сте си писали мн) дали той пръв започва да ти пише ! Опитай се просто да му подхвърлиш нещо относно това че го харесваш - гледай за знаци !!! Като например - ако той остане до късно на компютърът за да си чати с теб и повреме на чата - като го попиташ нещо ако веднага ти отговаря - това означава че чати само с теб и ако е така и ако е към 1 - 2 - 3 ч през нощта това вече е гигантски знак и можеш да действаш! (Някои хора ще кажат че вс което казвам е твърде сложно но просто трябва да се пробва ;))

nepowtorima
07-08-2011, 19:59
Познато чувство.... - опитай се да общуваш повечко с него по скайп за да се опознаете още по-добре за да си сигурна че той е този който търсиш - после гледай (след като вече сте си писали мн) дали той пръв започва да ти пише ! Опитай се просто да му подхвърлиш нещо относно това че го харесваш - гледай за знаци !!! Като например - ако той остане до късно на компютърът за да си чати с теб и повреме на чата - като го попиташ нещо ако веднага ти отговаря - това означава че чати само с теб и ако е така и ако е към 1 - 2 - 3 ч през нощта това вече е гигантски знак и можеш да действаш! (Някои хора ще кажат че вс което казвам е твърде сложно но просто трябва да се пробва ;))

хах .. сложно :Д меко казано!! Направо тва със скайпа и оставането до късно ме разби!!Не не.. :lol:

LambOfGod
07-08-2011, 21:28
Познато чувство.... - опитай се да общуваш повечко с него по скайп за да се опознаете още по-добре за да си сигурна че той е този който търсиш - после гледай (след като вече сте си писали мн) дали той пръв започва да ти пише ! Опитай се просто да му подхвърлиш нещо относно това че го харесваш - гледай за знаци !!! Като например - ако той остане до късно на компютърът за да си чати с теб и повреме на чата - като го попиташ нещо ако веднага ти отговаря - това означава че чати само с теб и ако е така и ако е към 1 - 2 - 3 ч през нощта това вече е гигантски знак и можеш да действаш! (Някои хора ще кажат че вс което казвам е твърде сложно но просто трябва да се пробва ;))

Мдам, даже най-голямите психолози на 20ти век са правили подобни експерименти.

sladur4etyYy
07-08-2011, 23:03
дотук, както си го описала, наистина те харесва и нещата м/у вас явно стават по един много непринуден, естествен начин, без излишен натиск от нито една от страните, което е супер. но трябва да се сближиш още с него, сигурна съм, че ще измислиш как. карай го както досега, гледай да не се отпуснеш да хвърчиш из облаците и да правиш глупости. :д

chronic
07-09-2011, 00:18
Ражда се нещо много хубаво и е грехота да не го продължите,наблегни чисто и просто на комуникацията с каквото може,и чрез нея се опитай да го предразположиш да те разбере.
Все още съществуват хубави истории,принципно варианта в днешно време е,боклука с празния поглед който те е изпраскал на първата вечер,а самия той ти е 17-ия..
Така че,успех има хубави наченки..

marin4itu
07-09-2011, 05:42
Много и напомняш на мен в началото на сегашната ми връзка. Аз бях прекарала известно време в неговия град, после като 13-годишна седях и го чаках на скайпа и се вълнувах дали ще ми пише или не.. Абе бях като дете. По цели нощи сме си говорили по телефона (Да живее LOOP-а). И накрая той ми каза, че ще дойде до моя град! Заради мен! Откачих от кеф ти казвам! Сега след връзка година и няколко месеца, след около месец-два ще отида да живея с него.

Така че недей да си мислиш май харесвал друго момиче бла бла. Общувай с него, покажи му, че имаш интерес, без да ставаш нахална. Като дойде до твоя град недейте само по купони, ами излезте само двамата. То като почне да се случва нещо, ще го усетиш.

Ако имаш въпроси пиши, казвам ти историята ти много прилича на моята.

balu4ka
07-09-2011, 08:40
Просто недей да мълчиш,сега ще ти се отвори шанса...следващия път като дойде.Останете само двамата ,пробвай с намеци .Като гледам и той има някакво увлечение към теб.
Успехи ^^^

radkov95
07-09-2011, 09:47
С моята приятелка ходиме вече 10 месеца и 6 от тях се виждахме веднъж, дваж седмично а от 2 месеца вече сме нон стоп заедно .. има време просто ще дойде момента :)

GossipGirl89
07-09-2011, 11:13
Пича най-вероятно те харесва или поне така изглежда по нещата, които прави и държанието му :) Аз също ще те посъветвам да се сближите още, защото 3 срещи са си малко... Щом ще идва по-често лятото общувайте повече, сближете се и нещата сами ще си се наредят. Но наистина, така както си го написала, изглежда супер непринудено и сладко :)