PDA

View Full Version : Въпрос свързан със здравето на косата!



ex7azy
07-08-2011, 19:28
Хора кажете някоя от рецептите на баба за удебеляване на косъма на главата, срещу косопад и за по - бърз растеж на косата!
С 2 думи нещо, което е полезно за косата!
Чувала съм за хининова вода, но тя май е само за растежа!
Непрекъснато си я горя със пресата или и слагам пяна..
.. косата ми е много изтощена!! Блясъка си го има, но косъма е станал много тънък и когато се къпя ми пада доста коса!

katii
07-08-2011, 20:03
Първо намали пресата до минимум. Прави си прически, които не включват преса, маши и сешоар. Все пак е лято и не мисля, че и ти самата ще издържиш в тая жега да се изправяш по 1 час. Къдри я с пяна или ролки, можеш също така да потърсиш хубав балсам за изправяне на косата. Веднъж в седмицата или 1-2 пъти в месеца можеш да си правиш домашни маски на косата.

- Маска с тривитаминол - можеш да слагаш само от него или да добавяш и др продукти (жълтък,мляко,зехтин,алкохо л,лимон,бадемово масло и т.н)
- Хининова вода
- Копривата укрепва косъма- Слагаш я във вода да заври и когато водата стане зелена прецеждаш. След баня поливаш косата си с нея и я оставяш без да изплакваш.

Потърси има доста теми с домашни маски, също така можеш да прочетеш и доста полезни неща във важната тема за коса, защото там има за всеки тип каква грижа се полага. Можеш да си вземеш и кристали за коса или някакъв защитен спрей преди изправяне. :)

malka_sladkka
07-08-2011, 20:48
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=340786

FuckingFreak
07-08-2011, 20:50
Каквото и да правиш - не ти ли е в гените дебел косъм (както и гъста коса) ако ще и по 12 маски на ден да си правиш, нищо няма да стане :?

Madi037
07-08-2011, 20:57
Престани с пресата.. недей да я изтощаваш повече с преси/маши/лакове и др. подобни глупости.. !!! Попитай някоя приятелка или тук като ти напишат и си купи някой добър шампоан за изтощена коса..


Ето прочети тук .. може да ти помогне с нещо..

http://www.moetodete.bg/krasota_i_moda/p3_2365_0.html

ex7azy
07-09-2011, 12:00
Мерси на всички!
Аз не бях видяла вчера важната тема за Косата и всичко за нея и реших да попитам!
Сега я прочетох цялата и утре мисля да си направя една маска за заздравяване и подхранване! :)