PDA

View Full Version : Относно детски и стипендия.



Colouring
07-08-2011, 21:34
Първо-Здравейте! :)
Съжелявам,ако темата се повтаря някъде,но искам да попитам как става тая работа със стипендията,колко е сумата и всеки месец ли се дава или ти я дават наведнъж?Понеже уча в езикова,тоест стипендии се дават от 10 клас,а аз предстоящата учебна година ще съм 10ти и имам успех 5,93 и искам да разбера,но не съм се поинтересувала досега,така че някой,който взима,би ли бил така добър да обясни.
Другият въпрос ми е за детските.От тази година май и тях ще взимам.Няма някакъв проблем,ако взимаш и стипендия,нали? :-o Колко са на месец?Какво точно трябва да направя?Имам предвид-документи и такива работи.Знам,че отговарям на условията(там глупостите с дохода на родителите),някой просто ако може да опресни процедурата.
Благодаря предварително.

Audiophile
07-08-2011, 21:52
За стипендията:

21лв на месец е тази за успех (понеже има социална * 18 * и за дете с 1 родител *21* ) Тук е мястото да кажа, че социална и за успех не може да се вземат едновременно (т.е. две стипендии наведнъж).
Дават се всеки месец (предимно). При нас понякога ни я задържат 2-3 месеца и я дават наведнъж: 42-63лв
Училищната стипендия няма нищо общо с детските и няма да имаш абсолютно никакъв проблем.

За детските ми се върти цифрата 35лв, ако греша, нека да ме поправят.
Ако отново не греша, май искаха и някаква бележка от училището, там за дохода на родителите явно си наясно.

BlueKnife
07-09-2011, 05:54
^Не грешиш, точно така си е.
Само искам да питам авторката, 5.93 е годишният ти успех от 9-ти клас или от свидетелството за основно образование?

titinkaa
07-09-2011, 06:48
За стипендията:

21лв на месец е тази за успех (понеже има социална * 18 * и за дете с 1 родител *21* ) Тук е мястото да кажа, че социална и за успех не може да се вземат едновременно (т.е. две стипендии наведнъж).
Дават се всеки месец (предимно). При нас понякога ни я задържат 2-3 месеца и я дават наведнъж: 42-63лв
Училищната стипендия няма нищо общо с детските и няма да имаш абсолютно никакъв проблем.

За детските ми се върти цифрата 35лв, ако греша, нека да ме поправят.
Ако отново не греша, май искаха и някаква бележка от училището, там за дохода на родителите явно си наясно.

+1

djmitko
07-09-2011, 07:02
И до сега не си взимала детски ? :o

Colouring
07-09-2011, 08:37
Не,не съм.Тази година за пръв път ми се налага.Миналата мисля,че също съм имала възможност,но имаше едни проблеми ии.. не успях.
Та както и да е..

BlueKnife-Годишният ми успех е 5,93.

Благодаря ви за отговорите! :)

Thrombocyte
07-09-2011, 16:44
За детски доколкото помня се изискваше определен стандарт на живот, к'во толкова недоумявате?
Освен бележка от училище мисля, че трябва да има и от лекар. Поне на мен така ми казаха. Другите неща Audiophile ги е обяснил :)