PDA

View Full Version : Вълни ??



gummybear
07-09-2011, 09:01
http://www.prikachi.com/images/209/3548209G.jpg
освен с такава специална маша има ли други начини без да се гори косата?!? 8-) Извинявам се ,ако има такава тема.Обяснете по подробно как се получават :lol: [/img]

pepyyy
07-09-2011, 09:06
Ретро пресата е вариант,ако не искаш да си гориш косата,къдрене с фолио.
http://www.fashion-lifestyle.net/hair_style_broi29

gummybear
07-09-2011, 10:27
Ретро пресата е вариант,ако не искаш да си гориш косата,къдрене с фолио.
http://www.fashion-lifestyle.net/hair_style_broi29




пресата на колко градуса трябва да е :oops:

SlowDownBaby
07-09-2011, 10:28
Кви преси,кви 5 лева :lol: Аз си я правя така...
Когато се изкъпя,чакам да ми поизсъхне съвсем малко косата,и докато е влажна още я връзвам на висока опашка (зависи от къде искам да почват къдриците) след което я сплитам много стегнато.На сутрента като стана и е така... :)

katii
07-09-2011, 10:41
Това е направено с ретро преса (сигурно на най-силните градуси + лак) , вариант са и плитките ;)

Cucko0
07-09-2011, 10:56
вариант са да ,но не се получава същото..такъв ефект се постига САМО с ретро преса.Не ми обяснявайте как се сплитате и на сутринта ставате с такава прическа..абсурдно е

SlowDownBaby
07-09-2011, 11:04
Божее...обещавам ти,че като се направя така и ще се снимам само за да ви покажа че става ! Единствената разлика е,че не става от корените. Плюс това колкото по ситни са плитките,толкова повече си приличат къдриците с тези на снимката .

Cucko0
07-09-2011, 11:10
Божее...обещавам ти,че като се направя така и ще се снимам само за да ви покажа че става ! Единствената разлика е,че не става от корените. Плюс това колкото по ситни са плитките,толкова повече си приличат къдриците с тези на снимката .

айде ще чакам снимка

FuckingFreak
07-09-2011, 11:14
Аз също не вярвам, че се получава така, тъй като съм го пробвала не един или два пъти, както с 10 плитки, така и с 1, какви ли не - рибени кости, обикновени - резултата винаги е като на пресите с вафлички най-едрите вълни :)

TheGirlNextDoor
07-09-2011, 12:36
Божее...обещавам ти,че като се направя така и ще се снимам само за да ви покажа че става ! Единствената разлика е,че не става от корените. Плюс това колкото по ситни са плитките,толкова повече си приличат къдриците с тези на снимката .

точно колкото по-ситни са пликите,по-ситни стават и къдриците и ефекта изобщо не е същия ;)
Аз също се правя на една плитка високо и става хубаво,но е далеч от ефекта на ретро пресата :)

RalittyYy
07-09-2011, 12:42
рибена кост :) мен като ми сплетът на рибена кост ии слид като се разплета се получава същото :) :)

julinkata3
07-09-2011, 14:41
зависи от косата,защото ако ти е права и я сплетеш може да се получи нищо подобно,но моята коса е чуплива и както и да я сплете така няма да стане.А относно снимката-косата на Андреа е на ретро преса. :)

gummybear
07-09-2011, 15:12
Да попитам .. как точно става с парцали или вестници?!Моля ,обяснете точно, защото не мога нещо да разбера ..за да получа точен резултат :lol:

FuCKkK13
07-09-2011, 16:10
Да попитам .. как точно става с парцали или вестници?!Моля ,обяснете точно, защото не мога нещо да разбера ..за да получа точен резултат :lol: ами ако питаш за къдрене т.е. не вълнички ми къдрене.. ако е с вестници взимаш парченце колкото ти трябва, сгъваш го на фунийка и после навиваш както навиваш ролките и връзваш.. на мен понеже ми е трудно да вържа вестник слагам от тези силиконовите малките ластичета и с тях връзвам.. а с парцалите е същото само че при тях можеш спокойно да си го вържеш :) .. по темата.. на снимката е с ретро преса.. на най-висока степен (най-високите градуси - ако ти е от200 на 200, ако пресата ти стига до 220 се правиш на 220) .. всеки кичур се пръска с лак и се минава с ретро пресата... а иначе подобен резултат- казвам ПОДОБЕН можеш да получиш като си сплетеш косата на плитки .. аз много пъти съм се правила и става хубаво - въпреки че имам ретро преса :D , но не ми се иска да я горя и за това.. а и зависи от косата.. и не зависи само от броя на плитките а и от това колко са стегнати.. моите понякога ги правя един и същи брой, но по-стегнати или по-отпуснати.. на ме по принцип косата ми е чуплива.. и ако се направя на плитки на 3тия ден (мия си косата 2 пъти в седмицата) къдриците са се отпуснали и са г/д. като на ретро преса, но абсолютно същия резултат можеш да получиш само с ретро преса ( а на снимката има дори и доста екстейшъни) :)