PDA

View Full Version : Петна..?



buzzzz
07-09-2011, 11:14
Привет на всички. Искам да помоля дамите от форума да ми препоръчат някоя домашна маска против петна от акне. Имам впредвид петънцето, което остава от пъпката. От няколко дена си правя маска с хума, лимонов сок и мед. Но не мисля, че тя е предназначена точно против петна. Петната се прикриват с фдт, но пък фдт запушва порите и води до нови проблеми :/ И повтарям отново, че ми трябва маска не против пъпки, а против петна! Благодаря ви предварително :-)

neeDaBosS
07-09-2011, 12:38
Смесете 1 чаена лъжичка настъргано индийско орехче с 1 чаена лъжичка мед. Разбъркайте ги добре. Нанесете върху чисто лице и оставете за 20 минути. Изплакнете с хладка вода. Използвайте два пъти седмично. Подходяща срещу белези от акне, инциденти или обриви.

Контрактубекс също премахва белези. :)

FuCKkK13
07-09-2011, 12:53
и на мен ми се появяват, но след около 1 седмица изчезват.. за маска не мога да ти кажа, но тази която ти правиш се прави 1-2 пъти в седмицата макс. 3 пъти.. :)

buzzzz
07-09-2011, 13:02
Скоро ще изпробвам маската, препоръчана от neeDaBosS. Само да добавя, че белезите са някакви.. като дупчици по лицето. Между белези и петна има разлика :P Иначе мерси много :-)

FuckingFreak
07-09-2011, 13:18
Щом са дупчици ме съмнява да се махнат. Имам един такъв на челото, от доста време е, като се появи много ме дразнеше, но сега не ми прави никакво впечатление :)

Ssummerjam
07-09-2011, 13:23
Контратубексът е за следоперативни белези, за такива от акне вероятно няма да подейства. Някъде бях чела, че маска от кубче мая + малко прясно мляко помага при петна от акне.

billytalent
07-09-2011, 13:46
Ще ти напиша една маска, която преди време ми помогна много. Но не се препоръчва за много суха кожа.
Смесваш хума (бяла), сяра и розова вода. Маската се прави 2 пъти седмично и се стои докато засъхне. Желателно е след това да се намажеш с по-мазен крем.

ledenakrasota
07-09-2011, 13:53
Маска от кисело мляко! Намазваш си лицето с кисело мляко, дори можеш да добавиш хума, розова вода или аспирин. Изчакваш да изсъхне и с пръсти си триеш лицето за да падне. Остатъците се измиван с вода!

Това ми го е казала баба и петната исветляват с няколко тона. Така се махат и мъртви клетки.


Също така хидратиращата серия на Билка- лосионът и гела за измиване на лицето с краставица махат петната. :)

glezenafukla
07-09-2011, 15:56
Мойта кожа е много суха, не мога да кажа, че имам много пъпки, но като излязат ии ужас.. леле ма упорити "същества", ти ги изпискваш те пак и пак се заформят.. и почти винаги си ми остават червени петънца от тях, някой се махат, но имам др., които си ми стоят не знам от колко време и аз се чудя как да ги махнаа.. :S

neeDaBosS
07-09-2011, 17:08
Контратубексът е за следоперативни белези, за такива от акне вероятно няма да подейства. Някъде бях чела, че маска от кубче мая + малко прясно мляко помага при петна от акне.
на мен пък ми ги маха

buzzzz
07-09-2011, 17:30
^ Маха ти ги, защото за 2 месеца ти излиза 1 пъпка. Говорим за петна от акне.




Щом са дупчици ме съмнява да се махнат. Имам един такъв на челото, от доста време е, като се появи много ме дразнеше, но сега не ми прави никакво впечатление :)

Просто поясних разликата между белег и петно. Знам, че белезите се махат много трудно или въобще не се махат. За щастие, белези нямам, само петна. А от някъде съм чела нещо за аспирин + кисело мляко някой да знае нещо повече за тази маска?