PDA

View Full Version : Много странен цикъл...



gersinkaa
07-09-2011, 14:45
Здравейте! Аз съм на 13 и имам проблем.. Имам цикъл от 2 години и половина. Беше си редовен-е, не точно на датата, но всеки месец ми идваше.. Но зимата напипах нещо на десния си яйчник, което при овулация ме болеше само като клекна, а да го пипна беше невъзможно. То се оправи, но от тогава не ми идва както трябва. Водя си календар: 19.01 - 23.02 - 17.04 - 23.05. Това е за тази година. Юни ме изпусна, сега юли го чакам, но незнам кога. Незнам на колко време ми е цикъла и нямам точна дата. Майка ми в момента не е тук, но ще се връща след 10 дни и ще отида на лекар с нея. Много е гадно, защото мислим да заминем на почивка и аз нямам М. все още... Незнам как да го предизвикам, какво ли не опитах-коремни преси, компреси, натоварване... Чудя се вече какво да направя. Не мисля, че все още не се е нормализирал, защото в началото си беше с 1-2 дни закъснение, не повече. Мои приятелки, на които им дойде тази година също си имат редовен цикъл, но това си е индивидуално. Майка ми няма редовен цикъл, но всеки месец и идва, няма дата, но всеки месец си има М.
Можете ли да ми кажете нещо, с което да го предизвикам ако сам не дойде до 2-3 дни? Само хапчета не искам да взимам без предписание, защото много, много не си падам по такива неща.. Много ще съм благодарна :)

pilencaaa
07-09-2011, 15:32
Това което си напипала на яйчника не ми харесва , не искам да те плаша , но се посъветвай с лекар!
Може да те е прескочил от смяната на времето .. не знам .. най - добре се консултирай с лекар - той ще ти каже най - добре :)

cookie_master
07-09-2011, 19:09
отиди на лекар!

gersinkaa
07-09-2011, 20:45
Аз на лекар ще отида, но реших да пиша и тук :) Най-вероятно ще ми назначат кръвна картина и ще ми видят хормоните, но не мисля да се меся в това :) Нека лекарите си решат.. Чесно казано мен не ме е страх от гинеколога, но от лабораторията и взимането на кръв.. не ми се мисли... За това искам да отида с майка си, а не с баба ми, защото.. на нея и омръзна, братовчедка ми беше бременна, изгуби бебето... и къде сега да ходя с нея по лекари, и тя е болна.. Но ако един ден искам да се радвам на деца няма начин... Трябва да се открие проблема..
Аз май не споменах, че приемах много силни антибиотици, които ми докараха гъбички, лекувахме ги и пак се появиха, упорити гадинки.. Сигурно и хормоните ми са се разбъзикали, но.. Няма значение :) Благодаря на тези, които писаха :)

WaterLilly
07-09-2011, 21:07
На мен са ми правили хормонални изследвания и голямото взимане на кръв е едно бодване в пръста. Дори не го помня добре, значи въобще не е нито толкова страшно, нито толкова болезнено. :)

Ходила съм сама няколко пъти на гинеколог и не е проблем, макар че на 13 си леко малка. Можеш да си спестиш време като си вземеш сама направление от личния, без да чакаш майка ти.

FuCKkK13
07-09-2011, 21:12
отиди на лекар !

pilencaaa
07-09-2011, 21:59
За прескачането на цикъла най-вероятно е от антибиотиците , които си приемала , прецакват всичко или поне при мен е така !

gersinkaa
07-10-2011, 09:10
Днеска сутринта ми дойде, но посещението няма да го отложа... Много ви благодаря. А това за взимането на кръв-мислех, че е от вената, но в нашата поликлиника никак не са внимателни и за това не искам да ми взимат от вените, веднъж ми ги бяха напукали.. Антибиотиците мога да кажа, че ми разбъзикаха всичко-тегло, хормони, цикъл... Не ми се мисли просто... Ама наистина 5 антибиотика да смениш за един месец... Никак не е малко :)
На гинеколог не мога да ходя сама, защото нямам 18, а с баба ми не искам да ходя, защото кой знае какво ще кажат и какво ще си помисли... Все пак това не е нейна работа :)
Аз ще следя и ще пиша в темата какво е станало на лекаря, не мисля, че след като ми е дошло ще отлагам, защото сега ми дойде, но следващия месец пак ще е така, пак ще ми закъснее или ще ме пропусне, за това, че ще отида на лекар :) Пак ви благодаря :)

FuCKkK13
07-10-2011, 13:23
ами щом от антибиотиците всичко ти се е объркало включително и хормоните от там следва и това с цикъла... щом хормоните не са ти както трябва и цикъла се променя.. абе общо взето хормоните играят важна роля в човешкия организъм.. от хормони можеш да имаш проблеми с цикъла,теглото, можеш да получиш косопад примерно и т.н. ... за това отиди на лекар.. може да ти наложат точно такова изследване за хормоните и до колкото помня (ако не се лъжа) не беше евтино, но най-важното е да се оправиш.. след като ти свърши иди на лекар с майка ти, защото това че сега ти е дошло не трябва да ти е никакво успокоение... айде и успех миличка :)

gersinkaa
07-10-2011, 20:27
О, да непременно ще отида на лекар. Като си гледам календара от 2010г. ми е идвало първо през 30 дни, после през 35, а сега са 47, а съм чувала, че до 35-6 е нормално, но 47 едва ли... Продължителността на цикъла ми беше 4-5 дни, а сега е 6, 7, дори понякога 8... Хормоналните може да са скъпи, ама здравето си никой не е намерил на пътя.. Не искам да забравя за това и да се сетя чаак като ми дойде времето за деца.. Кво пък-един гинеколог, ще ме бръкне, ще ме види на видеозон (нищо друго не може да направи :D ) и поне ще знаем причината... :) Най-много ме притеснява, че нямаме много добри гинеколози в нашия град и да не ми направят нещо-не е шега работа... Ще видим :) Мерси много :)

tsveti199
07-12-2011, 13:17
лекарят ще ти каже всичко . спокойно :)

gersinkaa
08-29-2011, 15:01
Здравейте. Бях казала, че ще пиша, но бях в Гърция и все не ми остана време.
Отидох на лекар-хормоните ми малко не са в норма и съм имала малки кистички на десния яйчник. Изписа ми хапчета и трябваше да чакам цикъла си на 8 или 9, дойде си ми точно на 9. Мисля, че вече всичко е наред. Много благодаря! :)

gugenceto2
08-29-2011, 16:42
Eто на такива момичета мога да сваля шапка.Малко са тези които не ги бърка че са на гинеколог.Браво момиче! :-)

gersinkaa
08-29-2011, 20:51
Мисля, че на едно момиче, на което му идва вече цикъла трябва да отиде за преглед... Нищо страшно няма, първо ме прегледа, после ме гледа на видеозон и така :)