PDA

View Full Version : Как да бягам, за да има ефект...



TheCrimson
07-09-2011, 17:34
Здравейте :) Искам да попитам как да бягам за да има ефект с горенето на мазнини? Джогинг ли? Спринт? Нормално..и кое по точно е нормално. Бързо? Бавно? Кога да спра, за да си почина? Знам, че немога просто да изляза и да започна да бягам без никакъв опит. Благодаря предварително :)

radeberger
07-09-2011, 18:08
Знам, че немога просто да изляза и да започна да бягам без никакъв опит.

Защо? Аз така направих. :D Само загрей преди да започнеш.

Ти си прецени с каква скорост ще бягаш, кога ще почиваш и тн. Предполагам, няма да ходиш на състезания, че да спазваш някакви стриктни норми.

Винаги при по-голяма скорост би следвало да се гори повече енергия, но пък издържаш по-малко.

До колкото знам, най-ефективно за изгаряне на мазнини е сутрин на гладно. Но нека някой по-запознат също да си каже мнението.

TheCrimson
07-09-2011, 18:10
Благодаря за мнението. Но аз знам, че при по-голяма скорост се увеличава мускулната маса, а аз не целя това, но ще изчакам и още отговори :)

cccloud
07-09-2011, 18:11
тичай на гладноо сутрин през ден ! като за начало тичай по 20 мин най-малко ,защото активното изгаряне на мазнини започва след 20тата минута след 1 седмица почини 2 дена и почни по 25 мин и увеличавай след време когато не искаш да губиш много мускулна маса почни спринтове и спринтове на стълби за въздух ( редувай ги в последствие ) !

TheCrimson
07-09-2011, 18:20
Мерси за съвета :)

cunt
07-09-2011, 18:52
много добро за горенето на мазнини са така наречените HIIT тренировки-редуване на спринтове с нормално тичане ,но щом нямаш никъв тренинг ще ти е трудно и надали ще успееш
затва почни с нормално тичане

awerw
07-09-2011, 18:55
До колкото четох, сутрин на гладно се губи повече ММ отколкото мазнини. Тичай следобед 4 часа след хранене. Прави кросове по колкото км. можеш да издържиш. След тичането само протеин ядеш без въглехидрати.

Otero
07-09-2011, 18:56
Но аз знам, че при по-голяма скорост се увеличава мускулната маса


искам някой да му потвърди думите ?! защото ако е така почвам и аз да тичам.

cccloud
07-09-2011, 19:06
Но аз знам, че при по-голяма скорост се увеличава мускулната маса


искам някой да му потвърди думите ?! защото ако е така почвам и аз да тичам. по скоро при спринтовете бих казал ... когатооо се правят спринтовете почти всики муакули уастват и се тези мускулни съкращенияя саа един вид същите като при експлозивната силова тренировка:)

Otero
07-09-2011, 19:10
Но аз знам, че при по-голяма скорост се увеличава мускулната маса


искам някой да му потвърди думите ?! защото ако е така почвам и аз да тичам. по скоро при спринтовете бих казал ... когатооо се правят спринтовете почти всики муакули уастват и се тези мускулни съкращенияя саа един вид същите като при експлозивната силова тренировка:)

интересно

Otero
07-09-2011, 19:12
а нещо повече да ми кажеш за тези спринтове?

cccloud
07-09-2011, 19:31
аз лично ги въртяя : всеки път различно 1 път отивам на стадионаа дължината тичам яко спринт а късата част леко тичане да ми се успокоят дробовете ( тва сичко ми беше подготовка за състезаниее по кикбокс за въздух и експлозивност) тва 5 обиколки така и след тожа на стадиона на стълбите 10 спринта нагоре със по 30 сек почивка , следващия път дългата и късата чааст спринт аа др половина на стадиона леко тичане , след това пак стълби но след това на 1 стълба примерно 5х20 подскока с два крака на 1 стълба , по следващ път правя 5х10 сек спринт с по4ивка от 10 секунди крос след тфа 5х15 и 5 х20 сек с по 10 сек крос др път пък скачам с два крака 2 стълби , след това връщам 1 ! както искаш си ги върти важното е да тиаш на спринта със всичка сила и после дробовете да ти се успокояват ( тфа разширява мн гръдния кош ;) )

Chacho
07-09-2011, 19:43
Има разлика между експлозивни контракции с 100 грама тежест и 100кг. HIIT дава малко по-добри резултати от джогинга, според повечето статии, но не са драстични. Най-голямото предимство на HIIT е времетраенето на тренировката - доста по-кратко е.

TodorMarkov
07-09-2011, 20:17
Ако си решил да гориш мазнини,то сутрин на гладно (на чаша кафе) 20-30мин. с леко темпо или след интензивна тренировка.Наблюдава се следната зависимост:колкото по-интензивно е аеробното натоварване,толкова е по-ограничена е мастната консумация и толкова по-голям е делът на чернодробня и мускулня гликоген и обратното.

pencilwarrior
07-09-2011, 20:22
ами примерно добре ли е около 20 минути моно кардио, и накрая завършване с HIIT до изтощение?

TodorMarkov
07-09-2011, 20:45
Може,но HIIT не е препоръчително при начинаещи да се практикува,за това и препоръчах с умерана интензивност.

fenasf
07-09-2011, 20:54
Тва да тичаш на гладно е най-голямата простотия, която съм чувал

TodorMarkov
07-09-2011, 20:57
Като не си компетентен замълчи и не се излагай!
П.п Подписа много ти приляга.

gofeto917
07-09-2011, 21:28
Доколкото съм чувал наистина ако тичаш рано сутрин на гладно се горят повече мазнини, защото организма използва повече енергия, за да се събуди, ама не мисля, че ще има чак толкова голяма и драстична разлика, ако тичаш и по друго време на деня, на мен лично кардиото в момента ми е плуването, защото според мен това е най-доброто и приятно кардио, пък и басейна ми е безплатен, но преди като не можех да си го позволя тичах в продължение на 2-3 години, и да ти кажа щом искаш да гориш мазнини недей прави спринт, ами си тичай нормално темпо средно 25-30 минути на ден, аз за толкова време правих 5 км, после като свикнах имаше период, през който правих и по 10 км към 45-50 мин. Най-важното което разбрах през тези 2-3 години беше, че за да има ефект кардиото и за да гориш мазнини и да си повишиш метаболизма, трябва да го правиш редовно (аз тичах през ден) ако можеш тичай и всеки ден, но го прави РЕДОВНО, иска се време, ама си заслужава, а това кога ще го правиш не е жизнено важно, стига да го правиш РЕДОВНО :).

pencilwarrior
07-09-2011, 21:30
като тичаш сутрин гориш повече, понеже нивото на инсулина е ниско. ако тичаш през по-късните часове трябва да внимаваш какво ядеш, така че да гориш мазнини, а не въглехидрати, ако си приемал преди това.

Otero
07-09-2011, 21:42
аз лично ги въртяя : всеки път различно 1 път отивам на стадионаа дължината тичам яко спринт а късата част леко тичане да ми се успокоят дробовете ( тва сичко ми беше подготовка за състезаниее по кикбокс за въздух и експлозивност) тва 5 обиколки така и след тожа на стадиона на стълбите 10 спринта нагоре със по 30 сек почивка , следващия път дългата и късата чааст спринт аа др половина на стадиона леко тичане , след това пак стълби но след това на 1 стълба примерно 5х20 подскока с два крака на 1 стълба , по следващ път правя 5х10 сек спринт с по4ивка от 10 секунди крос след тфа 5х15 и 5 х20 сек с по 10 сек крос др път пък скачам с два крака 2 стълби , след това връщам 1 ! както искаш си ги върти важното е да тиаш на спринта със всичка сила и после дробовете да ти се успокояват ( тфа разширява мн гръдния кош ;) )

благодаря

jumpin
07-10-2011, 07:23
Доколкото съм чувал наистина ако тичаш рано сутрин на гладно се горят повече мазнини, защото организма използва повече енергия, за да се събуди, ама не мисля, че ще има чак толкова голяма и драстична разлика, ако тичаш и по друго време на деня, на мен лично кардиото в момента ми е плуването, защото според мен това е най-доброто и приятно кардио, пък и басейна ми е безплатен, но преди като не можех да си го позволя тичах в продължение на 2-3 години, и да ти кажа щом искаш да гориш мазнини недей прави спринт, ами си тичай нормално темпо средно 25-30 минути на ден, аз за толкова време правих 5 км, после като свикнах имаше период, през който правих и по 10 км към 45-50 мин. Най-важното което разбрах през тези 2-3 години беше, че за да има ефект кардиото и за да гориш мазнини и да си повишиш метаболизма, трябва да го правиш редовно (аз тичах през ден) ако можеш тичай и всеки ден, но го прави РЕДОВНО, иска се време, ама си заслужава, а това кога ще го правиш не е жизнено важно, стига да го правиш РЕДОВНО :).

Това е напълно ненужно,ако искаш да гориш мазнини,защото ако бягаш дълги разстояния с времето организмът ти свиква и спира да гори мазнините.Започва да се натрупва мускулна маса в краката и не е нужна вече енергия от други източници.Точно така нареченето интервално кардио,гори най-много мазнините.Но както казаха не е много за начинаещи.Замисли се малко,кои имат по-добре оформени тела.Спринтьорите или тези,които бягат на дълги разстояния? :)

fenasf
07-10-2011, 13:32
Като не си компетентен замълчи и не се излагай!
П.п Подписа много ти приляга.

Само дето съм компетентен :wink:

spas96
07-10-2011, 13:44
От няколко дена и аз съм тръгнал да бягам,но не мога да издържа бягам около 500м.и започвам да ходя.Като бягам леко. :D Ако продължавам така дали ше ми се повиши изъжливостта?И дали ще отслабна въобще?

jumpin
07-10-2011, 16:33
От няколко дена и аз съм тръгнал да бягам,но не мога да издържа бягам около 500м.и започвам да ходя.Като бягам леко. :D Ако продължавам така дали ше ми се повиши изъжливостта?И дали ще отслабна въобще?
Физически данни?Ръст,тегло,възраст?Ак о бягаш през ден постепенно ще ти се покачва издръжливостта неизбежно е ..

awerw
07-10-2011, 16:47
Като не си компетентен замълчи и не се излагай!
П.п Подписа много ти приляга.

Само дето съм компетентен :wink:
хахахахаха, промени си подписа :razz: :razz: