PDA

View Full Version : За или Против евтаназията ?!?



MimssXdd
07-09-2011, 20:10
Аз лично съм за. Няма смисъл да се мъчиш..ако неискаш да живееш...или ти е писнало...давайте мнения :)

vankata5555555
07-10-2011, 09:35
Твърдо ДА.Защото има и много хора които просто няма смисъл да живеят,които няма как да се оправят и тровят живота на близки/роднини/приятели и се хвърлят куп излишни пари само и само да дишат.

Red_Hair
07-10-2011, 09:35
Разбира се, че твърдо ЗА!Това стана много коментирана тема последните месеци, с много различни мнения.Твърдо, обаче, съм против самоубийствата.Евтаназият не е самоубийство, а както е преводът от гръцки-красива смърт.Хора болни от неизлечими летални заболявания,някой от които протичащи със силни болки(последните стадии на малигнените тумори на панкреас или бели дробове да речем), при които и максималната доза от 50мг морфин на ден не действа или такива, болни от дегенеративни заболявания(най-вече АЛС),които не искат със всичкия си разум да гледат, как постепенно остават на едно място и са в тежест на близък, просто могат сами да избират да сложат край на страданията.[/u][/i]

Ssummerjam
07-10-2011, 13:26
За. По този начин спестяваш и на себе си, и на близките си много страдания.

BrokenInnocence
07-11-2011, 07:14
Абсолютно за. Не може някой друг да ми казва дали имам или нямам право да прекратя собствения си живот. За мен самия факт да има закон срещу това е абсурден.

cookie_master
07-11-2011, 08:06
За

Bonbonchencetyy
07-11-2011, 11:29
За!

marilyn
07-11-2011, 13:52
ЗА! Има хора, които са безнадеждно болни, търпят страшни болки и умират в дълга агония... това не е човешко, не е хуманно... Само дето трябва да мине доста време за да го осъзнаят повече хора и да легализират евтаназията и в България...

lili12
07-21-2011, 15:43
Разбира се, че твърдо ЗА!Твърдо, обаче, съм против самоубийствата.Евтаназият не е самоубийство, а както е преводът от гръцки-красива смърт.

+1

bubbety
07-21-2011, 17:12
Определено заа!!!Най-лошото нещо е да гледаш как някой твой близък се мъчи зверски и ти не можеш да му помогнеш по никакъв начинн ... :( :( :(

SeXyMaCka
07-21-2011, 18:41
ЗА! Има хора, които са безнадеждно болни, търпят страшни болки и умират в дълга агония... това не е човешко, не е хуманно... Само дето трябва да мине доста време за да го осъзнаят повече хора и да легализират евтаназията и в България...

Напълно съм съгласна с това мнение!