PDA

View Full Version : Цикъл... море...



Sunshin3
07-09-2011, 23:22
Знам, че има такива тема, нова, НО се задълбаха спорове и т.н. и мнението ми ще се затрие в нея. Съжалявам.

Искам да отида на гинеколог да ми предпише хапчета(решена съм, не искам да ме разубеждавате :) ).
Та.. трябва ли задължително да има възрастен с мен? Наложително ли е да ми прави преглед или може просто да ми изпише хапчета като само поговори с мен?

LambOfGod
07-10-2011, 00:03
Какви хапчета? Противозачатъчни ли?

Sunshin3
07-10-2011, 07:26
Ами да, за да ми отложат цикъла.

А някакъв начин да го предизвикам(около седмица преди нормалното?)

FuckingFreak
07-10-2011, 07:35
По-добре не си играй с тези предизвиквания. Защото я ти дойде седмица преди това, я ти дойде за морето .. Говорих с майка ми много по тая тема, тъй като в събота заминавам на лагер, каза ми че мога да ползвам и тампони, но пак не е като да си влезеш безгрижно във водата. И тия дни ще трябва да ходиме до лекарката, аз лично предпочитам и тя да е там и ще поразпитаме.. А и аз искам да знам дали при гинеколожката ще се наложи да ме преглежда или просто да си поговорим и да ми изпише някакви хапчета?

Sunshin3
07-10-2011, 07:42
точно за това казах да не се опитвате да ме разубеждавате :wink:
просто почивката ми ще се превърне в някакъв кошмар, имам страшни болки, толкова съм раздразнителна, постоянно усещам дискомфорт........ нетърпимо е, мразя тези дни :?

FuckingFreak
07-10-2011, 07:51
Знам, знам. Същата съм и аз.
Исках да кажа, че не е хубаво да си играеш да предизвикваш, ако е от познатите ни методи с Аспирин, канела, чай от лук, ванилия и др. защото я окаже ефект когато искаш, я не. Затова най-добре на гинеколог и с хапчета тоя месец, защото на всичките ми почивки ми се пада цикълът ми да улучи някой от последните или първите дни, без значение море,планина, и така от когато ми дойде и ми писна вече.. Та ако някой знае да казва, трябва ли преглед при гинеколога, или само посещение и той да изпише нещо?

Sunshin3
07-10-2011, 07:57
Та ако някой знае да казва, трябва ли преглед при гинеколога, или само посещение и той да изпише нещо?

:)
и все пак искам да попитам трябва ли възрастен, задължително родител? има някои подробности, които не искам нашите да научават.......... 8-)

Rebirthing
07-10-2011, 08:46
Е хайде сега, мама няма да стой с теб в кабинета :D ! Със сигурност гинеколога ще й каже да изчака навън, но иначе може да отидеш и сама.

MaLkaTa_LaDy
07-10-2011, 11:45
Можеш и сама. Няма да те преглежда.

mArMaLaDkA
07-10-2011, 12:22
Аз съм изпаднала в още по-абсурдна ситуация, понеже ми закъснява вече с 4 дни, т.е късно е да пия хапчета от типа на Примолут Нор, понеже ми остават и по-малко от 10 дни, докато се наложи да пътувам ии... да. Всяка година ми се случва подобно нещо заради отвратителните жеги, тая също не ме подмина, уж смятах разни неща и гледах да си направя сметката, ама ей на. Никакви изгледи няма да ми дойде, поне докато тръгна, а нямам желание да ме изненадва на най-неподходящите места. Ще съм много благодарна, ако някой е минал през същото нещо и има някаква идея как да го предизвикам до към 13.07.

FuckingFreak
07-10-2011, 12:46
^ А защо е късно? Не съм много наясно и ще се радвам да ми го обясниш. Също така тези хапчета имат ли странични ефекти? Защото пътувам с автобус минимум 7-8 часа, и по принцип по време на МЦ ми прилошава доста, та от тази гледна точка дали няма нежелан ефект като гадене или нещо такова :)

mArMaLaDkA
07-10-2011, 12:56
^ 'Щото тия препарати започват да се пият по схема около една седмица преди денят, в който трябва да ти дойде менструацията. И съм се объркала - Примолут нор-а се използва за забавяне на месечния цикъл, обаче пак се пие по някакви схеми, които не могат да ми покрият всичките дни, през които съм на почивка, та по някое време все ще "цъфна", ебати.
Иначе всички лекарства имат странични ефекти, от твоя организъм си зависи дали ще се появят.

teenems
07-10-2011, 12:57
Аз ходя на плаж дори когато съм в цикъл..
Влизам във водата със превръзка и когато изляза от водата отивам в някоя съблекалня и си слагам нова превръзка..

mArMaLaDkA
07-10-2011, 12:58
Кажи ми, че се ебаваш. :shock:

FuckingFreak
07-10-2011, 13:03
:shock: :shock: :shock: :shock:
и превръзката с крилцата ли е ?!

glezenafukla
07-10-2011, 15:02
Добре де.. понеже и на мен трябва да ми дойде точно като съм на море или няколко дни преди морето, реших да почна да пия тези Примолут нор, като ми казаха, че от тях пиеш по две на ден в продължение на 5 дни и след 2-3 дни ти идва.. защо казвате, че са за забавяне?

teenems
07-10-2011, 16:14
Кажи ми, че се ебаваш. :shock:

защо да се ебавам..
излизам от водата и веднага я сменям..това е като ми се ходи на плаж..

знам,че могат да се получат инфекции ,но миналата година пак бях пробвала нямаше как просто..и нищо не ми стана.Освен после да използваш пудра,нещо такова :)

Sunshin3
07-10-2011, 16:31
ужас. с тампон ОК, ама с превръзка... блякс. :shock:

а иначе... на мен 100% ще ми дойде 1-2 дена преди да тръгна, или същия ден иии цяла нощ пътуване с влак......... мм не, мерси :?

Питам, защото не искам да ми прави преглед, искам само да ми предпише хапчетата.
А иначе нужно ли е рецепта за тия хапчета?
И все пак предпочитам да си консултирам с лекар де. :)

cherrygloss
07-10-2011, 18:15
Аз това с превръзката дори не мога да си го представя :shock: Тя да се намокри, на теб да ти тече - не мисля че е добра идея .

gorska
07-10-2011, 19:10
Да ти кажа, аз си пия от тия хапчета редовно (знам че са "вредни") и си ги купувам без рецепта. Пия Оргаметрил. Попринцип трябва рецепта, но най-вече дават и без. Не искам да съм лошо влияние, но когато човек няма време да иде на лекар... Освен това при мен няма никакви негативни странични ефекти.
Иначе за предизвикване според мен най-много помага чай от бял равнец.
надявам се да съм помогнала, иначе ти си иди на гинеколог, де, можеш и сама, но си вземи направление да не се изръсиш. :)

titinkaa
07-10-2011, 19:15
Не ти трябва възрастен с теб,и сама може да я свършиш тая работа.А колкото до прегледа...ми нз,ако лекарката реши може и да иска да те прегледа тъй тъй си отишла.Но според мен няма смисъл да пиеш противозачатъчни за да го отложиш.Пий всеки ден по 5-6 хапчета витамин Ц и пак ще го забавиш.

FuckingFreak
07-10-2011, 19:53
^ Витамин Ц нищо не гарантира. На мен 1 ред витамини нищо не прави, така че дори и да ми забави кръвотечението симптомите са налице, неискам да провалям и тази почивка..

Sunshin3
07-10-2011, 22:23
не искам гафове, искам всичко да е точно, пък и Ц-то ще го забави съвсем малко, на мен ще ми дойде точно в началото или 1-2 дена преди това :?

иначе мерси мнооого на всичкиии :-)