PDA

View Full Version : Приятелство меджу бивши...?



annabelJB
07-10-2011, 07:48
Мислите ли, че може да има истинско приятелство между бивши? Все пак са имали много общо в рамките на някакво време. Защо трябва да се развалят отнощенията?

Adynamia
07-10-2011, 07:57
Истинско приятелство? Според мен - не. :? Все пак има причина да са бивши. А след като отношенията им не са чисти/гладки не би могло да съществува истинско приятелство :) :smt007

Princessani
07-10-2011, 08:26
Мислите ли, че може да има истинско приятелство между бивши? Все пак са имали много общо в рамките на някакво време. Защо трябва да се развалят отнощенията?Според мен е възможно да има приятелство,понякога хората просто се разделят без причина ,без много драми ... просто не е било писано да са заедно... но времето ликува и с времето чувствата се променят ,може би не веднага,но след време няма лошо да са само приятели.

onestar
07-10-2011, 08:59
Хубав въпрос.
И аз съм се питала същото, но до отговор така и не стигнах.
Не знам при вас как е на теория, но аз не успях да запазя отношенията си и с двамата ми бивши приятели.
От първата ми връзка минаха 3 години, а с него все още не се поглеждаме в очите. Имаше инициатива от моя страна, но от него - никаква.
Пък и е факт, че дори да имаш някакви приятелски отношения, ако един от двамата започне нова връзка, то пак нещо се разхлопва... сякаш (или поне така се получи при мен).

Сега ми е интересно какво ще се случи с бившия ми приятел. Година и половина заедно, уж след раздялата запазихме някакви отношения, но те бързо се разпаднаха на фона на неговите системни лъжи.
Не знам дали въобще е възможно в тези случаи да има някакво приятелство?

Може би е нужно да има инициатива и от двамата, и наистина да полагат усилия. Също трябва да мине време, докато чувствата поохладнеят. Не знам... но при мен определено не се получава.

Thrombocyte
07-10-2011, 09:17
"Там къде е текло, пак ще тече" , затова и избягвам да се правя на приятел с "кранчето" :)

annabelJB
07-10-2011, 09:17
При нас го има. Предполагам отношенията сами са се изменили в приятелски..

xoxi
07-10-2011, 09:23
Възможно е, защо не?! Не виждам защо миналото трябва да пречи на бъдещето.
Аз съм запазила приятелски отношения с бившия. Излизаме на кафе, разходки. Той като си намери приятелка, започнахме да излизаме и по двойки.

onestar
07-10-2011, 09:25
annabelJB: Да, това май е приятелство между бивши.
Стига след време някой от вас да не реши, че иска нещо повече.

TheBeliever
07-10-2011, 09:26
Зависи от това как и защо са се разделили партньорите.

Oblache
07-10-2011, 09:37
Абсолютно не. :?

BaffaLsc
07-10-2011, 09:47
На мен винаги ми е било трудно, но не смятам, че е невъзможно..

Andrez
07-10-2011, 09:50
Истински приятел не ! Но може да поддържаш близки и добри отношения със бивш/а .. говоря от личен опит

delly
07-10-2011, 10:05
При нас се случи следното:
Разделихме зе, защото тръпката изчезна. Той е важен за мен, аз за него, но не беше същото. Решихме и скъсахме. При самата раздяла той обясняваше, че не иска да ме загуби, поне като приятел. Минаха около 2 месеца, през които почти не се виждахме, не си пишехме. После започнахме да се събираме с приятели, той също идва иии всичко е наред. Виждаме се, пишем си, говорим си (смисъл skype, тел. и т.н.). В момента знам, че мога да му кажа всичко, както и той на мен. Все още поддържаме отношения с майка му 8-) . Предполагам нашите отношения се измениха в приятелски, когато още бяхме заедно и нямаше вражда по между ни.


+1 аз все още също поддържам отношения с майка му,както и той с баща ми. Подкрепя ме,застава зад мен,помага ми... но това е май просто защото още се обичаме и 2-мата,но не искаме да сме заедно в сериозна връзка защото си знаем косурите и вече много неща стоят помежду ни. За това сме приятели-правим секс (от време на време ),спим в едно легло,когато се виждаме.Той е там за мен,както и аз за него.

Ssummerjam
07-10-2011, 10:06
Възможно е, ако и двамата са продължили напред.

NomNomNom
07-10-2011, 10:10
С повечето бивши нямам желание да контактувам, но с последния сме си приятели . Много добре се познаваме, пък и аз имам нужда да досаждам на някого , а и още сме на симпатия с него, в сми , цялото семейство сме с вивателски карти , а тази ми върши идеална работа .
Той си има сега/или имаше някаква рандом приятелка, искаше да става аскет ;д Аз си имам приятел и тъй .

Markuss
07-10-2011, 10:43
Ако са достатъчно израснали и двамата, защо не?

xBadxApple
07-10-2011, 10:45
Може би най-добрата ми приятелка е бивша, и то първата любов :) Що да не може.

alice13
07-10-2011, 10:53
Аз с моя бивш си споделям к'вот ми тежи и той така. НЕзнам.. може би щеше да е добре да сме си били винаги приятели.. но както и да е.. защо не.. приятелството между бвиши съществува :)

SisiStrange
07-10-2011, 11:02
Случва се. Аз обикновено оставам приятелка с бившите си. Не обичам да прекъсвам напълно всякакви отношения.

BloodRunsCold
07-10-2011, 11:49
Възможно е, ако и двамата са продължили напред.

+1...
Аз така с една от бившите ми. И двамата продължихме напред и сега всичко е приятелско. Поне от моя страна.

juj4elinka
07-10-2011, 14:21
Ако връзката не е приключила с викове, крясъци и каквито и да било драми, възможно е. Разбира се не забравяме изключенията. :)

gangstalove
07-10-2011, 14:26
Може... Зависи по какви обстоятелства сте се разделили.. ако единия се е държал като идиот спрямо другия, то приятелство ще е доста трудно.

Аз с моя бивш съм си 1ва дружка. Разделихме се заради разстоянието, което ни дели... решихме, че така ще е най - добре за двама ни :)

IseeDEADbodies
07-10-2011, 14:55
А бе хубаво е да има някакви контакти, макар че аз лично нямам :lol: Но чак не'кви мега големи приятелства... съмнява ме. В една раздяла винаги едния е наранен.

jghgh
07-10-2011, 15:59
АХаха, нещо не вярвам в това "приятелство между бивши". 8-)

roseleaf94
07-10-2011, 17:54
Преди вярвах... сега вече се съмнявам

BlueGirl
07-10-2011, 18:42
Не вярвам в такова приятелство.Лично аз избягвам контакти с бивши пък камо ли да сме приятели.

ScarlettS
07-10-2011, 18:46
Ние си останахме приятели с двама от бившите ми като единият сега ми е най-добър приятел, а с другия просто сме в приятелски отношение, но не може да се каже, че сме особено близки като да му споделям всичко. Иначе с останалите просто изгубихме контакт и изобщо нямам желание да се занимавам отново дори и само като приятели.

antifashionshit
07-10-2011, 19:16
аз си се обичам с повечето бивши <3

xoxi
07-10-2011, 19:52
В една раздяла винаги едния е наранен.

Не винаги.

GossipGirl89
07-10-2011, 20:22
Един бивш в момента ми е най-добър приятел :) А най-интересното от всичко е, че беше и първата ми любов, както и аз неговата 8-) Общо взето имахме доста хубава и истинска връзка, накрая се разделихме, защото си бяхме писнали и нямаше какво да си кажем. Не мина без драма и няколко месеца не си говорехме въобще. После почнахме малко по малко да се сближаваме, но като цяло мина година и нещо от раздялата ни и чак тогава загърбихме всички чувства и почнахме да си градим приятелство. Същност ние си го имахме още отпреди да тръгнем, докато ходехме и след това пак :) Смея да твърдя че в момента имам някакви остатъчни чувства към него, но те са много малко и са по-скоро заради това, че ми беше първата любов, в смисъл първият човек, когото съм обичала, а аз го обичах наистина много. В момента той си има нова връзка, даже ще се сгодяват скоро, а аз не се дразня изобщо. Напротив, дори се радвам за него, защото е страхотен човек, приятелката му също е много готина и просто заслужава най-доброто :) Никой не вярва, че сме само приятели, но наистина сме такива. Това е човека, който ме познава най-добре, човека на когото споделям абсолютно всичко и винаги получавам адекватен съвет и подкрепа, и човека за когото бих сторила всичко, за да му помогна и знам че и той би направил същото за мен :)

Оф, олях се малко 8-) Тааа... може да съществува приятелство между бивши. Звучи нереално, но е възможно. Разбира се, зависи и от причината, заради която са се разделили.

valdesbg
07-10-2011, 21:56
Може, може :)

По притеснително е ако няма приятелство.

dimitar_ak
07-11-2011, 08:53
Там където е имало страст приятелството е много трудно, а за мен невъзможно. Държим се като познати. Ако се видим ще разменим по някоя дума и до там.

annabelJB
07-11-2011, 09:02
Не е казано, че задължително чувствата трябва да са изчезнали. Пример, аз все още имам някакви чувства към него, но това не ми пречи да му бъда приятел. Смисъл аз се радвам за него, когато има причина, помагам му с каквото мога, както и той на мен, но не очаквам да бъдем повече от приятели. Понякога си мисля, че и той има някакви чувства, но най-вероятно са мои внушеня 8-) . Въпреки, че е така, когато той тръгне с момиче се радвам за него.Свестен е и го заслужава :)

againstyou
07-11-2011, 12:52
В никакъв случай.Добри познати може би е възможно,но не и приятелство.

Hilary_
07-11-2011, 14:20
Истинско - не .. :?

mynichka
07-12-2011, 08:15
Истинско - не .. :?
напротив, с бившия ми сме ужасно добри приятели- бяхме приятели и когато бяхме заедно и сега сме :)

soul1199
07-12-2011, 08:20
Всичко е възможно.Аз с някои съм фр.,с други пък сме само на здравей и чао,с други пък изобщо не си говорим.Зависи от хората.

exxxclusive
07-12-2011, 09:03
Разбира се че може,но зависи в какви отношения са !

Josefinne
07-12-2011, 09:53
Смятам, че принципно е възможно, но всяка ситуация следва да се преценява конкретно.

mrazqkindergarten
07-12-2011, 10:32
Зависи от много неща, но като цяло мисля, че е възможно, но със сигурност е трудно!

bubblef93
07-12-2011, 10:44
Приятелство чак не,но добри взаимоотношения и разбирателство да!Все пак сме в една компания и няма как да си мълчим през цялото време:)

ralica55
07-12-2011, 20:28
Истински приятел не ! Но може да поддържаш близки и добри отношения със бивш/а .. говоря от личен опит +1 :)

tanch3t093
07-12-2011, 23:10
Аз така и не успях да запазя каквито и да е отношения с бившия ми. Въпреки, че понякога ми е кофти, все пак доста бяхме свикнали един с друг. Честно казано мисля, че след време мооооже би бихме могли да си общуваме. Но - винаги има едно "но" .. Нищо не се знае :)

Violenza
07-13-2011, 05:58
Може, имам такъв пример, но при мен е почти невъзможно да стане, а и по-добре. Положението "добри познати" ме устройва перфектно.

balu4ka
07-13-2011, 07:04
Искало ми се е .Но това зависи от начина, по който всичко е приключило.В момента с бившия дори не си разменяме и една дума,но бяхме година и половина заедно (:.

Done
07-13-2011, 07:10
Винаги се опитвам да се разделям цивилозивано с жените. Въпреки че до сега момиче не е късало с мен, а все така се получава аз да прекратявам връзките, с по-значимите съм в добри отношения. Виждаме се, чуваме се, пишем от време на време. Секс също с някои понякога. Та мнението ми е, че няма смисъл от грубости и изблици на необуздан гняв и ярост.

gabsit000
07-13-2011, 07:24
Не може.Нямам обяснение,но просто дори да се опитат да останат само приятели,все има надежда в единият,че нещата могат да се поправят,а дори и да няма пак няма как да стане..в моята компания има идеалния пример за такова нещо..много малко са изключенията,които могат да се похвалят ...

AliceSw
07-13-2011, 10:17
За мене са пълна глупост лошите отношения с бивши - ако си обичал някого не спираш да го обичаш, винаги остават някакви остатъци от това чувство - дори и само фактът, че обичаш спомените с него примерно. Да не говорим, че ако не могат да се поддържат нормални приятелски отношения, този човек не ти е бил нужен като цяло за нищо освен секс, което в моите представи е трудно да се нарече връзка.