PDA

View Full Version : За или Против филирането?



malka_sladkka
07-10-2011, 18:08
По принцип косата ми е ужасно гъста, чак не мога да се среша, няма обем и е адски тежка :( Дори, като си я обърна в другата посока имам едно неприятно усещане в корените. След филиране става лека, по-обемна, лесно се реша и няма нужда от сешоари, преси, маши, пяна, тупиране и т.н. Да, ама фризьорите много не го препоръчват, защото косъма се накъсвал :shock: Вие как мислите? Вредно ли е или е просто решение за гъстите коси?

FuckingFreak
07-10-2011, 18:12
Не знам, но аз имам гъста коса и за нищо на света не бих я филирала... На степени съм, но в момента съм в период на растеж и чакам малко да ми порасне и да я направя на черта, нищо че е чуплива.. Много е грозна - отпред почти право, отзад къдраво .. 8-)

pitfall
07-10-2011, 18:17
пффф, това за първи път го чувам, има толкова по-вредни неща от това, до филирането стигнахме.

albi951
07-10-2011, 18:18
Не знам, но аз имам гъста коса и за нищо на света не бих я филирала... На степени съм, но в момента съм в период на растеж и чакам малко да ми порасне и да я направя на черта, нищо че е чуплива.. Много е грозна - отпред почти право, отзад къдраво .. 8-)

+1 8-)

Josefinne
07-10-2011, 18:22
Зависи и от косата и от прическата. На някои им отива, за други, особено тези с тънък косъм и рядка коса - въобще не е препоръчително.

pressiana
07-10-2011, 18:24
Вредно е. Аз не давам да ми я филират. :)

titinkaa
07-10-2011, 19:00
По принцип съм против,но понякога се налага да ми се филира.

bloodymirror
07-10-2011, 19:06
По принцип съм против,но понякога се налага да ми се филира.

кога?

mArMaLaDkA
07-10-2011, 19:07
Дреме ми дали е вредно, или не. Била съм с нефилирана коса и беше направо епично. Едно безформено, гадно... Косата ми е къдрава отдолу и предимно права в горната си част и като не е филирано това горното, натежава върху долния пласт и става едно никакво и обемно по някакъв странен начин. Имам ужасно плътен и неравен косъм и за мен няма друг начин, колкото и да ми се ще.

titinkaa
07-10-2011, 19:12
По принцип съм против,но понякога се налага да ми се филира.

кога?

Еми,когато ми е някъде гадна.Примерно,преди когато имах кичури и вече израстваха,и тук там имаше накъсано,и стои грозно,и ми го филираше и то се маха.А иначе сега като нямам кичури ми филира косата мн леко,но не всеки път,примерно ако нямам обем.

Auriss
07-10-2011, 19:42
Естествено ,че за. Мен само с бръснач ме клъцкат. Вярно че сте с доста по-дълги коси ,но не виждам причина фризьорката ти да ти обяснява ,че се 'накъсва'. Кадърно филиране се прави с остър бръснач и на влажна коса ,точно за да се избегне този финт.

titinkaa
07-10-2011, 19:44
^И на мен са ми махали тук там част от косата с бръснач,до преди 2-3 месеца исках по различен бритон и ми го оформи с бръснача.Стана мн яко. :)

blue_ice
07-10-2011, 20:00
Съгласна съм с pitfall, не мисля, че филирането, което става веднъж на няколко месеца, може да се сравнява с почти всекидневното изправяне или къдрене на косата с преси на 150/200 градуса. Вредно или не, понякога е необходимо.

3oPuTy
07-10-2011, 20:02
Задължително карам фризьорката ми да я филира,нооо тя е инат и понякога ми отказва :? Честно казано винаги си мисля,че ми трябва още малко филиране ама нали не аз съм професионалиста ... :-D
Що се отнася до това,колко било вредно и как косъма се цепел - аз лично не съм забелязала подобно нещо при мен.По принцип преди се подстригвах всеки месец,защото съм маниак на тема коса и фризьори ... Сега,обаче,я чакам да стигне до кръста ми и ходя на около 4 месеца.Е за тия 4 месеца нито цъфтежи имам,нито нищо,а по принцип избягвам да използвам други химии,освен шампоан.Балсам или маска използвам най-малко през 10 дена,кристали и ампули също не използвам,а за сметка на това се изправям след всяко къпане,а понякога и по-често.
Тааа мисълта ми беше,че здравето на косата зависи изключително много от фризьора ви.Казвам го като човек,който до преди 3-4 години имаше ужасни проблеми с цъфтежа ... Месец след фризьора косата ми вече беше нацъфтяла по половин сантиметър горе-долу,а тогава не се изправях,използвах един куп продукти,а резултат нямаше :?

malka_sladkka
07-10-2011, 20:20
Задължително карам фризьорката ми да я филира,нооо тя е инат и понякога ми отказва :? Честно казано винаги си мисля,че ми трябва още малко филиране ама нали не аз съм професионалиста ... :-D
Що се отнася до това,колко било вредно и как косъма се цепел - аз лично не съм забелязала подобно нещо при мен.По принцип преди се подстригвах всеки месец,защото съм маниак на тема коса и фризьори ... Сега,обаче,я чакам да стигне до кръста ми и ходя на около 4 месеца.Е за тия 4 месеца нито цъфтежи имам,нито нищо,а по принцип избягвам да използвам други химии,освен шампоан.Балсам или маска използвам най-малко през 10 дена,кристали и ампули също не използвам,а за сметка на това се изправям след всяко къпане,а понякога и по-често.
Тааа мисълта ми беше,че здравето на косата зависи изключително много от фризьора ви.Казвам го като човек,който до преди 3-4 години имаше ужасни проблеми с цъфтежа ... Месец след фризьора косата ми вече беше нацъфтяла по половин сантиметър горе-долу,а тогава не се изправях,използвах един куп продукти,а резултат нямаше :?

И на мен много ми цъфтеше, ужаааас :shock: :shock: :shock: За месец-два и цялата ставаше цъфнала - а бе грозна работа :? Постоянно трябваше да се подстригвам почти всеки месец, сега спрях да ходя при тая фризьорка от около година и половина и косата ми стана съвсем друга :shock: Иначе аз се изправям от време на време, ако излизам вечер, тя косата ми е почти права, просто стърчат на вънка долните пластове, не знам що така.... и отпред имам 2 кичура - единя от ляво, другия от дясно и са ми чупливи, много ме дразнят :-x

FuCKkK13
07-10-2011, 20:38
зависи от косата.. аз лично не бих дала да ми я филират въпреки че не е рядка... и до сега не са ми я.. но някой коси са наистина много гъсти и се нуждаят от това.. филирането е вредно, но наистина има много по-вредни неща от него.. косъма се накъсва и цъфти по-бързо... иначе ако човек се нуждае от това не съм против :)