PDA

View Full Version : Белег на лакътят



nin0o0
07-10-2011, 19:39
Здравейте. Имам малък проблем. Преди около 2 години претърпях инцидент с колелото и си нараних лошо лакътят. Така де бързо отидох в болницата и там ми сложиха някакво лекарство на раната и я бинтоваха. Казаха ми след 1 месец да махна бинта, така де махнах го, но видях, че раната не е напълно заздравяла и все пак реших да им се доверя все пак са лекари. Така де минаха 3-4 месеца раната заздравя, обаче остана доста грозен белег не ме болеше, но просто изглеждаше грозно. Белегът е със средна големина и как да кажа изглежда все едно ми се вижда месото :D . Та поговорих с приятели, но те не можаха да кажат нищо друго освен да ми направят пластична операция за да отстранят белега понеже е на 2 години близо този белег. Та въпросът ми е има ли някакво лекарство, мазила или нещо подобно за отстраняване на белези?

П.С. Белегът не е подкожен а е леко изду с неравенства.

nin0o0
07-11-2011, 06:50
Ъхм може ли да ми помогнете по някакъв начин?

Ssummerjam
07-11-2011, 08:52
Трябвало е веднага след като падне коричката да започнеш да мажеш с нещо / Контратубекс или Дерматикс, примерно /, за да не остава белег. Вече е минало доста време и мазилата едва ли ще помогнат. Най-добре се консултирай с дерматолог.

nin0o0
07-11-2011, 10:33
Трябвало е веднага след като падне коричката да започнеш да мажеш с нещо / Контратубекс или Дерматикс, примерно /, за да не остава белег. Вече е минало доста време и мазилата едва ли ще помогнат. Най-добре се консултирай с дерматолог.

Точно това си мислех да направя, но понеже лекарите не ми казаха нищо относно това реших че не трябва. Има ли някакъв начин да се заличи сега или само с пластична операция става?

Ssummerjam
07-11-2011, 14:18
Можеш да започнеш лечение с някакво мазило, но имай предвид, че колкото повече време е минало, толкова по-малък ще е ефектът. :)

nin0o0
07-11-2011, 15:59
Можеш да започнеш лечение с някакво мазило, но имай предвид, че колкото повече време е минало, толкова по-малък ще е ефектът. :)

А какво мазило можеш да ми предложиш?

Ssummerjam
07-11-2011, 19:01
Контратубекс, Дерматикс / имай предвид, че цената е солена /, компреси от шведска горчивка, като предварително се нанася мас и невен. Но наистина най-добре се консултирай с дерматолог, той ще прецени какво е подходящо за твоя случай.