PDA

View Full Version : Искам да сваля малко КГ



firstdiesel
07-10-2011, 20:22
Искам да сваля малко сланинка без загуба на муск. маса и сила. 77КГ съм мисля да сваля на 73-74 с минимално количество изгорян мускул. Ръст 173 (+/-1)

Тренировка
1. Тренирам си с макс кила, повторения 8-8-6-6
2. ша правя HIIT кардио ... спринт-ходене-спринт

Ядене
В момента диетата му е пълен хаос, ям за качване, ям константно количество протеини .. но кога ям повече мазнини, кога повече въглехидрати, сичко ми е миш-маш, импровизации - яко :D. 4-6 хранения на ден.

Тука се чудя кво да правя .... мисля да вкарам Високо белтъчинна ИЛИ да вкарам равномерно балансирана диета(качване) като ям 10-15% по-малко въглехидрати дет ша са ми необходими, вместо тях да бухам мазнини.

2 хранения преди трен въглехидрати (изобщо) няма да ям
Може и да ми предложите някви добавки Л-карнитин или нещо от сорта

Греша ли някъде? Да допълните нещо ?

firstdiesel
07-11-2011, 11:34
някой да каже нещо ?

TodorMarkov
07-11-2011, 12:55
Няма как да свалиш само мазнини...При всички положения ще свалиш мускулна маса и сила.Предполагам,че ще си на НВД,което значи,че гликогеновите депа няма да са запълнени.Откъдето следва и спада на силата,тъй като гликогена е основното "гориво".Не ти препоръчвам да тренираш с висока интензивност(до отказ) в период на сваляне,защото както вече споменах гликогена в мускулите е в малки количества и при високо интензивни тренировки е почти сигурно,че ще се стигне до разпад на мускулния белтък.Препоръчвам ти да правиш къси почивки между сериите 30-40 сек,по този начин тренировката,ще протича в анаеробен и аеробен режи.За л-карнитина,добре е да го комбинираш с комплексни аминокиселини,така ще се усвоява по-добре.Препоръчвам ти в период на чистене да си вземеш аминокиселини с разклонена верига като антикатаболик.

firstdiesel
07-11-2011, 14:05
тъкмо щях да пиша за късите почивки ....
днеска праих 8х8 (Метод на Gironda), 30 сек почивка, 60% тежест от нормалното(4х8) с темпо 2с-0с-2с-0с (бързо) ...
как не умрях не знам!

Въпрос, ако тренирам (само)краката така, дали ще може да не правя кардиото ? може тоя клек та го вкарам след всяка тренировка ... че и без тва бая гъз съм сторил 100 санта е :D

TodorMarkov
07-11-2011, 15:41
Може,да.И аз като тренирам крака никога не правя кардио.

Thrombocyte
07-11-2011, 15:53
Как ви се тренира клек в тея жеги не знам 8-)
Още от миналата година прекратих клека лятно време, защото след тренировка ходих да повръщам.
Послушай г-н Марков като авторитет и човек изучавал точно тези неща :)

firstdiesel
07-11-2011, 19:29
Как ви се тренира клек в тея жеги не знам 8-)
Още от миналата година прекратих клека лятно време, защото след тренировка ходих да повръщам.
Послушай г-н Марков като авторитет и човек изучавал точно тези неща :)

Яком гъз планина повдига ;)

:D :D

nin0o0
07-12-2011, 11:18
Ако искаш да свалиш без да губиш ММ 1. ти трябва ниско въглехидратна диета. 2. Повече интензивни кардио тренировки ( 3 пъти в седмицата по 30 минути ) 3. Трябва ти Глутамин. Глутамина помага за това да не се разграждат мускулните клетки.

firstdiesel
07-12-2011, 14:10
ми аз съм малко олд скул ... не обичам добавките, но като лапам 280 гр протеини на ден (при 240 нужни за качване) едва ли ще изгоря кой знае колко мускул... карам по ВМ-НВД (качване).

Между другото си промених мнението, мисля само да намаля % подкожни мазнини и да качвам ММ

прием на едно хранене 10гр Въгл, 40-50гр Прот, 30гр Маз .... по 6 хранения са близо 2900-3000 калории.
Въпроса ми е ша стане ли цаката ?

пп: всяко ядене минава през кантар преди да се яде...

HolyShit
08-21-2011, 19:07
Ко стана е машина? Стана ли цаката ? :D

firstdiesel
08-22-2011, 19:28
Ко стана е машина? Стана ли цаката ? :D

НЕ ... прекъснахме занятията, както знаеш ... и ма дразниш ;D
иначе с тая 8х8 схема бая дръпнах

HolyShit
08-22-2011, 21:12
Търсих нещо за ВМ-НВД и попаднах на новата тема,че реших да я ъпна :D