PDA

View Full Version : линфен възел писна ми :@@@



gab4ooo
07-10-2011, 21:53
значи излязъл ми е линфен възел точно под брадичката и си мислеха че може да е от зъб ама нали свалих сега брекетите и има няква травма която одминава с времето и не било тва . така зъболекарката ми каза обаче че сиг е запушена слюнчеста жлеза защото като натиснала отвора с пръст после не излязла слюнка нещо такова и ми каза да ям лукчета и да пия лимон с мед . утре ще ходя на доктор тоест днеска :ДД та мама каза че ако личния не знае от кво е трябвало да се прави пълна кръвна картина . има ли смисъл според вас за едното нищо . а и имам някаква пъпка до линфния възел като от комар и съм я разчесала казаха и от нея че може да е . та въпроса ми е един ред по - нагоре . мс предварително

Red_Hair
07-11-2011, 08:11
Ако беше запушена жлеза, щеше да е подута цялата буза.Може да са хиляда неща(зъб, вируси, бактерии).А като се замисля, не разбирам, защо ако е инфекция ще засегне "магистралата", без да е засегнала "митницата", ако ме разбираш.Боли ли те при допир?Някакви други неразположения имаш ли?Може да не е и лимфен възел.И все пак ако искаш можеш да идеш на ПКК, ДКК и СУЕ за по-сигурно. :)

gab4ooo
07-11-2011, 14:39
не не ме боли а и доста малък е станал и днеска бях и доктора каза 4е няма нищо страшно засега поне . ама пък и те веднага да ми пускат изследвания .

Red_Hair
07-11-2011, 15:10
Мдам и аз допуснах, че може да не е нищо, но ако не се лъжа ти имаше доста хипохондрични предрасъдъци и реших да споделя мнението си като хипотетично елиминирам възможността да не е нищо,съобразявайки се разбира се с притеснението ти.Разбира се минаха ми някои много палави идеи, които просто заради съображение не посмях да изкажа, тъй кото се опасявах да не реагираш хипохондрично и да си поръчаш надгробна плоча.С този лек, шеговит намек отново ще те помоля да не се вкарваш чак толкова във филма, защото сигурно личният ти лекар иска да се самоубие или поне да инсценира смъртта си и да емигрира.

gab4ooo
07-16-2011, 21:30
леко се депресирах . линфния възел още не се е махнал . личния лекар ми каза че почти го напипва но още е там . така даде ми направление за пълна кръвна картина . та искам да ви попитам дали ако човек има някаква венерическа болест като се направи пълна кръвна може да я открият . не че имам ама от депресия кви ли не глупости ми минаха че може да имам . та моля ви кажете ми аа и още един въпрос . дали ако ми има нещо заради което се е появил тоя линфен възел и не сме му обърнали внимание на време може да умра ;(((((((((((

ThisIsMe
07-17-2011, 17:49
леко се депресирах . линфния възел още не се е махнал . личния лекар ми каза че почти го напипва но още е там . така даде ми направление за пълна кръвна картина . та искам да ви попитам дали ако човек има някаква венерическа болест като се направи пълна кръвна може да я открият . не че имам ама от депресия кви ли не глупости ми минаха че може да имам . та моля ви кажете ми аа и още един въпрос . дали ако ми има нещо заради което се е появил тоя линфен възел и не сме му обърнали внимание на време може да умра ;(((((((((((

Велики,хипохондрико!
При стоматологични възпалителни процеси или евентуална травма подчелюстните лимфни възли,се увеличават.Справяйки се с основното заболяване,те възстановяват нормалните си размери.Стоп на драмата!

blueberryyy
07-17-2011, 18:20
Абе ти си направи изследванията за всеки случай, защото може нищо да не е, обаче може и да е нещо...
На мен лимфни възли ми се подуват преди да се разболея принципно, направо е ад, не мога да си мръдна главата, не мога да преглъщам. Обаче знам, че може да се получи от разлчни инфекции, при заразяване с една болест, която пренасят котките, може да стане ако те одраска/захапе заразена котка, не се сещам за името на болеста. Не вярвам да си пред умирачка, ама ти се изселдвай...

А за венерическата болест - ако имаш такава, не е ли по-добре да разбереш за нея :-o
Успех :)