PDA

View Full Version : На поправителен изпит по Немски |(



qnkata5
07-11-2011, 07:41
останах на поправителен изпит по немски :D ей сега на 14ти е първата сесия, има ли някой друг от вас който е останал на изпит по нещо? Ще ми го дадат ли от първия път ?

Fiction7577
07-11-2011, 08:18
Ми би трябвало да те питат за най-простите неща в немския. Затова седни и ги научи.

Chacho
07-11-2011, 09:25
Не съм в училище, но имам поправки :D

bubbety
07-11-2011, 12:01
ми аз лично не съм оставала на поправка,но са ми казвали че не било трудно...но доста зависи дали става дума за първи или втори чужд..ако става за 2-ри чужд са ми казвали че било лесно..питали основни неща като :Perfect,Prateritum,думички за превод и да им сложиш рода ..общо взето такива неща ..също зависи и кой клас и от колко време учиш Немски,защото не знам каквото сте учили и какво не..Успех с изпита! Стискам палци :) :)

Fiction7577
07-11-2011, 14:26
Ми би трябвало да те питат за най-простите неща в немския. Затова седни и ги научи.
Не е гаранция, че най-простите неща ще го питат. Не е написал или написала кой клас е и тоя немски дали е първи или втори език в училище.Има голяма разлика. А пък ако става дума примерно за поправка в 8 клас, при 20 часа език седмично, едва ли ще питат само елементарни работи.

И все пак, колко зле трябва да си по един език, че дори и за 3 по милост не минаваш??? И 8 клас да е, едва ли ще го изпитват да пише разказ.
Вероятно няколко спрягания на глаголи, думи и предов на изречения, то няма голям избор.

nessparty
07-11-2011, 17:34
ами ааз пък да кажа ;д точно дават съчинения и тем подобни..тъй че никак не е лесно :/ не че съм ходила на поправка до сега, но съм сигурна, че няма да дадат да спрегнеш пет глагола и изпитът да приключи..пък и да е осми клас..цяла година се учи немски..точно тогава се учи как се пишат есета .. и т.н. би трябвало да е нещо подобно на изпитът, който не е минал /ако е 8 клас/ :)