PDA

View Full Version : Ниско кръвно налягане



pressiana
07-11-2011, 10:44
Така, днес просто се чувствам ужасно. Имам сърцебиене /да, всеки има, просто си усещам сърцето как пулсира силно/, причернява ми пред очите, като стана рязко от стол, чувствам се уморена, не мога да се концентрирам добре, снощи не можах да спя. Дали е възможно да е заради жегата навън? Иначе ядох сирене /нали трябва да се яде солено и мазно/, пих вода, но нищо. Сещате ли се нещо, което мога да направя, защото се чувствам адски зле ..?

misheli7a
07-11-2011, 10:57
Аз знам, че при ниско кръвно налягане трябва да се яде шоколад и да се пие кола. И да, най-вероятно е от жегата. :) :) :)

ivcheto0o
07-11-2011, 11:07
Колата и шоколада помагат,но временно.И аз бях така до преди няколко дни.Пий много вода,когато ти стане лошо легни с изпънато тяло и дишай дълбоко.

nin0o0
07-11-2011, 11:10
Трябва да пиеш много вода. Не трябва да се дехидратираш а и водата помага срещу подуване на стомаха. Колкото до ниското кръвно налягане. Може да ти липсват протеини и въглехидрати. Изяж един шоколад или най-добре малко овесени ядки с кисело мляко.

pressiana
07-11-2011, 11:31
Пих айрян, ядох шоколад, но нищо. Благодаря за съветите. :)

Red_Hair
07-11-2011, 12:50
Полегни си, пийвай си айрана, не се натоварвай.Пий повече течности!Може да си мислиш, че пиеш достатъчно, и че си хидратирана, но явно организмът ти иска да ти покаже, че нещо не е наред.И все пак, хората сме живи същества и това, че може да се развиваме интелектуално и да разсъждаваме, кое е добре или не, не ни прави по специални.Искам да кажа, че можеш да се довериш на инстинкта си и на тялото си и то само ще ти покаже от какво има нужда!Ако от вода-то няма ти да се насилваш да пиеш, а ще си просто жадна.Ако от витамин Ц или Б или някой от останалите, веднага мозъкът ти, без да осъзнаваш ще направи асоциация с плодът или зеленчукът, който ти знаеш, че съдържа витаминът от който се нуждае тялото ти и веднага ще ти се дояде.Давам пример с племенницата ми, която е още на 1 година и половина, не знае кое в какво се съдържа, но има ужасно добре развит инстинкт за самосъхранение.По принцип не яде шоколад, разбира се предлагали сме и, опитвала е течен, но уви, не иска и се цупи.Интересното е, че откакто започнаха да и избиват останалите зъбчета тя сочеше шоколада в Пикадили и си го хапваше доста сладинко.Честно казано, не знам дали е инстинк или е случайност и съвпадение, но в шоколада, както знаят всички, има ендорфини, които са естествените биообезболяващи на организма и успокояват болката от растежът на зъбчетата.Довери се повече на себе си отколкото на останалите, освен ако не са лекари разбира се! :)

4o4ina
07-11-2011, 13:44
Вземи студен душ,яж шоколад,пий кафе,кола изобщо газирани неща и си почивай,пусни си вентилатора или климатика! :)

pressiana
07-11-2011, 16:56
Благодаря много за съветите, нещата се подобриха. Е, пак ми я няма концентрацията и от време на време усещам стягане около в гръдния кош, но сутринта беше доста по-зле.

П.П. Можете да заключите темата, ако искате. :)

lili12
07-21-2011, 15:41
Трябва да пиеш много вода. Не трябва да се дехидратираш а и водата помага срещу подуване на стомаха. Колкото до ниското кръвно налягане. Може да ти липсват протеини и въглехидрати. Изяж един шоколад или най-добре малко овесени ядки с кисело мляко.

+1

ThisIsMe
07-21-2011, 17:30
При налична хипотония,добре би било да наблягаш на шоколад,солена риба, кисели краставички, кисело зеле.Повече течности и разходки на чист въздух + чай от женшен!

malkasladka
07-22-2011, 12:19
Мисля, че е от жегата, пий едно солено и студено айрянче! :)