PDA

View Full Version : Помощ !!



ex7azy
07-11-2011, 15:10
От 2 часа ми е изчезнала иконката за сменянето на езиците!
Рестартирах си компютъра 10 пъти, но не излезе, а и от клавиатурата не става да се смени езика .. !!

До сега не ми се беше случвало ..
Много ще съм благодарна ако ми кажете от къде мога да си намеря иконката или по какъв друг начин мога да сменя езика освен от иконката при часовника и копчето Ctrl!

GregoryHouse
07-11-2011, 15:20
Можело значи :-)

Първо с каква ОС(Уиндоус) си? Някаква външна кирилизираща програма ли ползваш или вградена в Уина?

ex7azy
07-11-2011, 15:31
Дам, можело 8-) :-) ( и пак извинявай за това на ЛС-то :D ! )
Със Microsoft Windows Professional съм! ( НЕ новата версия, която е 7, а май по - старата! )
И май кирилизиращата програма си ми е вградена в Уина ( каквото и да значи това )! :D
Не разбирам много от тези неща .. !!

GregoryHouse
07-11-2011, 15:35
Шъ предположа, че е XP тва. Питах за тва между Windows и Profesional. Tо беше важното :lol:

Не им помня мн менютата. Влизаш в контрол панела. Търсиш Regional Options and Languages (Езици нещо да има) 8-) . Влизаш там намираш езици. И в таба имаше отметка която може да липсва... ама по памет толкоз.

Ако има някой XP да каже как точно а прозорците...

ex7azy
07-11-2011, 15:49
В езици има само две квадратчета и са ми без отметки!
1: Инсталирайте файлове за сложен скрипт и езици с писане отдясно наляво (включително тайландски)
2:Инсталиране на файлове за източноазиатски езици

Не мисля, че на някое от тях трябва да има отметка .. :?

Помня, че преди по едно време ми беше изчезнал часовника, но се ровичках по свойствата на менюто "Старт" и се върна!
Сега опитах и за езиците, но не стана!
Да, XP е!
А в подробни данни ( Разширени ) също има две квадратчета без отметка!
1: Приложи разширени текстови услуги за всички програми
2: Изключи разширените текстови услуги

ex7azy
07-11-2011, 19:14
Хора, помагайте!! Още не мога да си сменя езика на компютъра ..
Вече от 5 часа си превеждам коментарите с кирилизатора и ми омръзна!

asp1r1n94
07-11-2011, 19:23
start->control panel->date,time....->regional and language options->languages->details->advanced->на system configuration има turn off и съответно тикче или не...

ex7azy
07-11-2011, 19:28
До details всичко е ОК, но после не знам кое да натизна, защото компютъра ми е на БГ!

asp1r1n94
07-11-2011, 19:30
Горе втория таб

ex7azy
07-11-2011, 19:51
Направих нещо ( не знам какво ) и ми се показа една отделна лентичка със езиците!
Не е точно както ми беше преди, но и това е начин да сменям езика .. :)
Мерси много :-)

Cybershot
07-11-2011, 20:07
Такааааа, юзерът иска да каже, че се е прецакал Флекс Тайпа.... От къде разбрах ли? Еми той по default му се сменя езика с Ctrl само... Нещо се е бъгнал или ти е изтекъл срока (май беше със срок нещо от сорта). Аз за това не го ползвам, защото е много бъгав. В темата са ти обяснили как да си сложиш кирилица към уиндоуския вариант на флекс тайп и за напред не използвайте флекс тайп.

ex7azy
07-11-2011, 20:35
^ Мерси, но вече разбрах как да си пускам поленцето с езика!
Не мисля да се занимавам с повече глупости и да се занимавам да тегля разни неща,
и да си слагам кирилица към уиндоуския вариант на флекс тайп (каквото и да значи)! :D