PDA

View Full Version : как се учи за КСК?



teodora87
07-11-2011, 17:39
Сигурно някои от вас са кандидатствали тази година или изпита тепърва им наближава.Въпросът ми е как учите за кандидат-студентските изпити.Догодина ми предстои такъв изпит трябва да уча теми по биология и химия,не знам как да уча,как да ги разпределя въпросите за да мога да науча всичко за една година,а също така да мога да преговарям,темите научени досега.По колко теми трябва да уча,за да ми стигне времето?

choparkopar
07-11-2011, 18:32
Трябва да минеш темите поне по 3 пъти.По биология трябва да научиш материала за 8 клас до декември, после да преговориш всичко, за 9-и до средата на март и за 10-и до май.След това преди изпита пак трябва да си преговориш като не е лошо и да започнеш да ги пишеш, за да придобиеш тренинг.
По химия са по-важни задачите , не темите( предполагам, че ще кандидатстваш в медицински университет).Има много, които си приличат, така че трябва да решиш тези с най- много за писане.Мисля, че продават справочници, в които са групирани подобните задачи.Темите те съветвам да ги научиш накрая, за да са ти пресни, а и не са чак толкова много. :)
Успех !

Chacho
07-11-2011, 19:47
За една година, ако отделяш по 3-4 часа на ден, сигурно ще си усигориш място в дадения ВУЗ.