PDA

View Full Version : Японско чудо



Demolina
07-11-2011, 19:31
ЯПОНСКОТО ЧУДО

(Сваляте 3- 4 кг. седмично!)


ПЪРВИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – две твърдо сварени яйца.
Вечеря – парче месо (печено или варено без мазнина) и салата подправена с лимон.

ВТОРИ ДЕН

Закуска – чаша кафе и парче сухар.
Обяд – две твърдо сварени яйца.
Вечеря – парче шунка, салата подправена с лимон и една чаена чаша кисело мляко.

ТРЕТИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – зеленчуци и плодове.
Вечеря – две твърдо сварени яйца, салата подправена с лимон и шунка.

ЧЕТВЪРТИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – две твърдо сварени яйца и сок от моркови.
Вечеря – парче месо (печено или варено без мазнина) и салата подправена с лимон.

ПЕТИ ДЕН

Закуска – настърган морков подправен с лимон.
Обяд – печена риба подправена с домат.
Вечеря – не се яде.

ШЕСТИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – две големи парчета пилешко месо (варено или печено) и салата.
Вечеря – парче две твърдо сварени яйца и морков.

СЕДМИ ДЕН

Закуска – чаша кафе.
Обяд – парче месо (печено или варено без мазнина) и плод.
Вечеря – парче месо (печено или варено без мазнина) или риба и салата подправена с лимон.

От 7-ия ден до 14-тия ден диетата се повтаря същия ред ...

Това е диетата, не знам дали има друга такава тема, ако има нека тази бъде заключена. :) И ако може линк към старата тема.

Та, има ли хора които са я пробвали и действа ли? Има ли Йо-Йо ефект? .. Аз мисля да я почна утре и съм решила, че трябва да изкарам до край, а и дните ще ми стигнат.. След около 15-16 дена заминавам на море и се надявам да сваля поне 2-3 кг.

За тези, които ще я почват някъде пишеше, че ако огладнееш може да изядеш някакъв зеленчук. А пък и изглежда много лесна. :)

malka_sladkka
07-11-2011, 19:54
Не съм я пробвала, ама 3-4 кг за една седмица ми се вижда твърде много :shock:

titinkaa
07-11-2011, 20:03
Чувала съм само лоши мнения за диетата

Demolina
07-11-2011, 20:22
Чувала съм само лоши мнения за диетата

Не знам. :-o Аз и лоши, и добри съм чувала. На майка ми й е помогнала много, но исках да чуя и други мнения. Може би на всеки действа различно :(

Schtefito
07-12-2011, 05:31
Най-много да си забавиш метаболизма с нея :o

zoreto
07-12-2011, 07:30
^ +1 и да си навлечеш бели ,смятам ,че ако се яде здравословно ,ама не само като качество, а и като количесто и се спортува (дори само домашни упражнения по час- час и половина на ден или през ден) пак ще има резултат. Тая 'диета' си е жив глад, ще си прецакаш организма,ще ти се размести цикъла и тн.

cookie_master
07-12-2011, 07:37
това си е чисто гладуване :?

Josefinne
07-12-2011, 07:49
На мен въобще не ми се вижда трудна или ограничаваща, честно казано. Може би не е подходяща за тийнейджъри, но на мен ми се ивжда доста добре балансирана.

mynichka
07-12-2011, 10:08
Леля ми я правеше преди- имаше резултати, но и йо- йо ефект след това!

Supernaturalfan
07-12-2011, 10:28
Хм...моят съвет е да ядеш повече зеленчуци, да се запишеш на някакъв спорт и да не ядеш много мазно.

ledenakrasota
07-12-2011, 10:58
Аз съм я спазвала! Чудесна е за изгаряне! :)


Няма никакъв глад, както по-горе се изказват. Както се вижда менюто е от балансираната серия и каквото всеки човек трябва да яде!



Липсва ти информацията за кафето,което може да се замени с чай. Както и когато се почувстваш гладен да ядеш плод или зеленчук. Което си е в рамките на нещата. :)


Чувството е леко и не ти тежи.

Аз имам ниско кръвно и затова нямаше как да не мина без айран със сол. Но това не е фатално.

Въпроса е да не налетите на шоколад, което си е бомба. :shock: Тогава става тежко и все диетата била виновна. :)

Трябва да се пие и много вода! Ако не ви се спазва 2 седмици може и една!

Йо-йо ефект няма как да има, ако се спазва правилно и след това не се натъпчете.



Ето и допълнението.
"Продължителността е 14 дни
Кафето може да се замени с чай без захар.
През първата седмица ще намалите теглото си
от 5-7 килограма. През втората седмица с по
500 грама всеки ден. Не трябва да се консумират
сол, захар и алкохол. От 7 до 14 ден диетата се
повтаря в същия ред. Стриктно изпълнената диета
гарантира 3 години запазване на постигнатото тегло.
Тези ,които не могат да издържат ,когато огладнеят
много да си хапнат един плод или зеленчук."


От интернет никога не взимайте диети без да сте се посъветвали с диетолог или с някого за менюто.


Преди имаше тема, но явно е изтрита. :?

pitfall
07-12-2011, 12:37
И аз съм я спазвала, чувства се глад само първите 2 дни, после се чувствах изпълнена с енергия, ако я спазваш както трябва няма начин да не отслабнеш, макар, че едва ли ще е с 5 килограма, освен ако не си 90. От диетата на Боряна обаче имам повече минусчета.

lqlq89
07-12-2011, 13:28
Леля ми я правеше преди- имаше резултати, но и йо- йо ефект след това!
Всички диети са така, говоря за тези, които са за седмица и се свалят 5-10кг. По-добре 90 дневната, ще отслабнеш както трябва и няма да си ги върнеш. Или пък разделно хранене. Бавно сваляш, но поне си ги запазваш после.

SummerMakesMeHappy
07-12-2011, 14:59
Аз не съм я пробвала , обаче една приятелка я спазваше. На 4-тия ден вече и се повръщаше само като види яйце. :lol:

infinitypeace97
07-12-2011, 16:16
А може ли кафето или чаят да се замени с вода? Или фреш..примерно? :-o

Josefinne
07-12-2011, 17:53
А може ли кафето или чаят да се замени с вода? Или фреш..примерно? :-o

Не съм я спазвала, но имайки предвид, че се препоръчва, ако много голаднееш да хапнеш плод или зеленчук по аргумент от по-силното основание, би следвало да можеш да замениш чаят/кафето с фреш. Що се отнася до водата - тя е абсолютно задължителна!

mArMaLaDkA
07-12-2011, 19:14
Толкова яйца не мисля, че изяждам и на Великден дори, взети общо.
По-интересно ми е обаче какво е захранването след нея.

LovelyD
07-13-2011, 17:58
Аз я пробвах и дори не бях толкова стриктна.. така де, нямам толкова силна воля и като съм мн гладна иии посягам към това-онова :( Обаче ефект имаше... за жалост след 2те седмици глад се сцепих от ядене и си ги качих обратно почти всички кила за нула време :D Аа да иии... се отвращаваш от яйца :D това да ядеш по 2-3 всеки ден си е мъчение

Bebka89
07-13-2011, 18:29
Има ефект от диетата,а за да няма йо-йо ефекта,трябва да внимаваме със захранването.В 1 сайт 4етох мн хубави коментари за тази диета и за захранване пишеше 2 дни в седмицата да се кара само на вода :) Аз я правих 2 пъти за по 2-3 дни .. и сваля се да,но сега съм на стаж и няма как хапвам млюсли с мляко за закуска и ве4еря пак,надявам се да помогнат,поне докато намеря някоя подходяща :)

CupcakeMonster
07-13-2011, 18:35
Леля ми я правеше преди- имаше резултати, но и йо- йо ефект след това!

Затова се прави захранване след всяка диета...А не да се нахвърляш на яденето както преди диетата..На майка ми и помогна свали 10тина кила за месец,два и не си ги върна с години.

mArMaLaDkA
07-13-2011, 18:37
Добре де, някой ще бъде ли така добричък да напише едно примерно меню за захранване след тая диета?

CupcakeMonster
07-13-2011, 18:49
След диетата ядеш малки порции,здравословно хранене предимно,като малко по малко вкарваш почти всички продукти в менюто.. И май,че 1 ден в седмицата трябваше да е само на вода,но и без него успяват много хора.

eminemfenka
07-14-2011, 07:39
И аз искам да я пробвам,но с тия яйца просто.. 14 дни :? :-& :-& :-& :-& :-&

JustMakeMeBelieveAgainN
07-14-2011, 08:12
а заместител на яйцата? :? та аз не обичам яйца-каквито и да било :(

badsector
07-18-2011, 12:43
От тази диета е доста вероятно да си докарате здравословни проблеми.