PDA

View Full Version : Котешки проблем



k0k17y
07-11-2011, 19:32
Здравейте на всички . Та котката ми роди преди 8 дни (07.06.11г.) 3 малки котета , но ги остави . Като отиде при някое от малките почва да ръмжи срещу тях и тръгва да ги захапе.Без нейното мляко ще умрат.Още са слепи , но трябва да прогледнат след 1-2 дена . Ако до тогава оживеят.Искам да ви попитам с какво да ги храна , как да ги храна , през колко време и т.н . Моля ви по бързи отговори , че незнам до кога ще са живи :-k

bebity92
07-11-2011, 19:58
Защо не пробваш да ги храниш с мляко? Ако са толкова малки даже може и с такова шише с биберон примерно,но незнам със сигурност,попитай във ветеринарната аптека :)

AliceSw
07-11-2011, 20:57
с краве мляко със спринцовка (без игла!!!)
от биберона няма да могат да пият

zloto
07-11-2011, 21:14
http://mylovaram.com/published/publicdata/MYLOVA00DB/attachments/SC/products_pictures/M15.jpg
винаги съм ги хранила чрез това в подобни случаи

Vandaloo
07-11-2011, 21:16
Утре вземи адаптирано мляко за бебета от зоо магазин. Питай през колко време да ги храниш. Трябва да пишкат и акат, което мисля, че става като им търкаш дупетата с мокър памук. Все пак питай в магзина.

NomNomNom
07-11-2011, 22:01
През 3-4 часа. Грей им възглавници , слагай бутилки с топла вода, за да не измръзнат . С капкомер или спринцовка ги храни.

jghgh
07-11-2011, 22:26
Утре вземи адаптирано мляко за бебета от зоо магазин. Питай през колко време да ги храниш. Трябва да пишкат и акат, което мисля, че става като им търкаш дупетата с мокър памук. Все пак питай в магзина.
Факт.

И кравето мляко не е хранително за малки котенца. Обосновавала съм се в подобни теми. Не може да се сравни с котешкото и котките умират.

Прибирала съм малко котенце - малко като мишка. Майка му беше умряла. Храних го с краве мляко. След няколко дена му стана много зле - ни живо, ни умряло. Отидохме на вет. и лекарката обясни, че спешно трябва да го нахраня с котешко. И в книгата ми за котки пише, че кравето не е хранително за тях. Да, котките обичат да го пият, но то 1. ги разстройва! 2. е еди-колко-си пъти (забравих вече) по-малко хранително от котешкото.

Отивай на вет. да питаш кво да правиш.
И да, пипета за малката мишка. ^^

Успех и дано оцелее.

LoveChocolate
07-12-2011, 10:55
Здравейте на всички . Та котката ми роди преди 8 дни (07.06.11г.) 3 малки котета , но ги остави . Като отиде при някое от малките почва да ръмжи срещу тях и тръгва да ги захапе.Без нейното мляко ще умрат.Още са слепи , но трябва да прогледнат след 1-2 дена . Ако до тогава оживеят.Искам да ви попитам с какво да ги храна , как да ги храна , през колко време и т.н . Моля ви по бързи отговори , че незнам до кога ще са живи :-k

ако си ги докосвала , нормално да ги остави