PDA

View Full Version : Наргиле



maksimal
07-11-2011, 19:36
Четох, че се продавали някакви смески за пушене с наргиле, които не съдържат тютюн в себе си, така че вероятно са значително по-безвредни. Това вярно ли е?

IAmTheRealMe
07-13-2011, 09:01
Ами не ми се вярва да може да пушиш наргиле,без да сложиш тютюн вътре.Не знам ти с кво го пушиш.Има тютюни,които са с различни вкусове,но всичките са еднакво вредни.Разбира се, по-малко вредни от цигарите.А пък имам една приятелка,която сама си прави тютюна.Като яде,някой плод който има кора му реже кората на дребно и после го слага в чашката на наргилето.На мен любимото ми е със зелена ябълка.

DragonG
07-13-2011, 18:33
Е да де, точно за това говореше автора! :) Това не съдържа тютюн и според мен е по-безвредно.

cookie_master
07-14-2011, 10:13
за първи път чувам за такова нещо
наргиле без тютюн :-o

DragonG
07-21-2011, 12:24
Research time! Ето какво казва Wikipedia (http://bg.wikipedia.org/wiki/Наргиле):

Наргиле (хинди: हुक्का, урду:حقہ hukka, арабски: شيشة или أركيلة, турски: nargile, английски: Water pipe, руски: кальян) е средство за пушене. Известно още като водна лула. Произлиза от Индия, широко разпространено в арабския свят. Представлява тръба, на която от единия ѝ край е поставен тютюн, индиректно нагрят на огън, а тръбата води до стъклен съд с вода, в който се филтрира дима и после се вдишва от един или няколко маркуча. Може да се използва да се пуши тютюн, билки и плодове.