PDA

View Full Version : СПОДЕЛЕТЕ ВПЕЧАТЛЕНИЯ ЗА FIRST CERTIFICATE IN ENGLISH!!!!!



gossipgirl97
07-11-2011, 21:16
Здравейте! :-P

Към края на септември ми предстои да се явя на изпит за придобиване на First Certificate in English (FCE), така че ще съм много благодарна ако споделите впечатления и всякакви други неща относно изпита. Благодаря предварително! :-)

Chacho
07-11-2011, 21:18
Пълна простотия на някво елементарно ниво.

gossipgirl97
07-11-2011, 21:41
Това трябва да ме успокои, нали? :D

joronir
07-11-2011, 21:50
чак елементарно не е но не е и много трудно...Аз се явих юни... (на 13 съм)

gossipgirl97
07-11-2011, 21:56
Аз скоро ще навърша 14. Колко процента изкарахте?

joronir
07-11-2011, 22:00
Аз скоро ще навърша 14. Колко процента изкарахте?
Ми резултатите излизат след 10 дена

gossipgirl97
07-12-2011, 12:14
Ъп :P

scrooper
07-12-2011, 14:05
За какво се явявате на фърст? По- добре на адванст след някоя и друга година учене. Той вече върши работа на много места.

slicky
07-12-2011, 14:53
За какво се явявате на фърст? По- добре на адванст след някоя и друга година учене. Той вече върши работа на много места.
И според мен е по-добре адванст. Нивото,на този изпит,е подобно на Тойфел.Аз мисля да се явя на него след година/година и половина.

Chacho
07-12-2011, 14:59
Именно. Пък СРЕ е най-добре.

Kanooo
07-12-2011, 15:09
Е то е най - добре и 3 те + ТОЕФЛ ... :)

Chacho
07-12-2011, 15:22
По-горния обезмисля по-долните. FCE е тоалетна хартия. САЕ има известно приложение, СРЕ също, TOEFL е най-добре. Но за TOEFL-a трябва да си прецениш, кога да го държиш.

rome0
07-12-2011, 15:28
Абе, да ви питам CAE много по-труден ли е от FCE? 'Щото за мен FCE не е толкова лесен :oops: , а като ви чуя как говорите за него си представям кво ли е CAE

Genki
07-12-2011, 15:56
Както се изразиха по горе ФЦЕ-то не ви служи за нищо, направо бягайте за Адванса, ако искате някакъв доживотен, ако ви трябва за кандидатстване в чужбина - IELTS или Тойфел.

Chacho
07-12-2011, 19:54
Абе, да ви питам CAE много по-труден ли е от FCE? 'Щото за мен FCE не е толкова лесен :oops: , а като ви чуя как говорите за него си представям кво ли е CAE

Не особено. Ако ти трябва за работа или обучение, ще ти трябва да научиш езика по-добре, отколкото е нужно за сертификата. В момента, в който почнеш да говориш гладко, мисля че си готов за САЕ.

gossipgirl97
07-14-2011, 11:59
Ъп :P

anonymous708973
07-14-2011, 12:35
Да бе, добре, за нищо не служил. Аз се явявам декември. Втори не съм сигурна дали ще взимам.

А тоя третият е полезен единствено ако ще се учи медицина. Съмнявам се някой да иска да става учител.

Chacho
07-14-2011, 13:09
Да бе, добре, за нищо не служил. Аз се явявам декември. Втори не съм сигурна дали ще взимам.

А тоя третият е полезен единствено ако ще се учи медицина. Съмнявам се някой да иска да става учител.

Човек трябва да е доста смотан, че да наеме за учител някой с трети сертификат. То аз ще го взема тоя изпит... Имам FCE от преди 3 години и САЕ от преди 2, и само събират прах. За нищо по-сериозно не могат да ти послужат.

rome0
07-14-2011, 14:37
^ повечето даскали, които преподават в началните училища са на ниво FCE или поне като бях малък моите бяха такива, така че ....

anonymous708973
07-15-2011, 07:04
Да бе, добре, за нищо не служил. Аз се явявам декември. Втори не съм сигурна дали ще взимам.

А тоя третият е полезен единствено ако ще се учи медицина. Съмнявам се някой да иска да става учител.

Човек трябва да е доста смотан, че да наеме за учител някой с трети сертификат. То аз ще го взема тоя изпит... Имам FCE от преди 3 години и САЕ от преди 2, и само събират прах. За нищо по-сериозно не могат да ти послужат.

Ако "университет" ти спада към несериозните приложение, ок. 8-)

LoupGarrou
07-15-2011, 08:33
^ Интересни неща казваш ...

Чачо, то, ако е с трети сертификат добре, нямаш си и напредстава какви уникати са ми преподавали ^^ !

Иначе, където първи, там и втори, та и трети сертификат, не е голяма разликата и не се иска кой знае каква подготовка, за да ги вземеш изпитите ...

Chacho
07-15-2011, 09:39
Да бе, добре, за нищо не служил. Аз се явявам декември. Втори не съм сигурна дали ще взимам.

А тоя третият е полезен единствено ако ще се учи медицина. Съмнявам се някой да иска да става учител.

Човек трябва да е доста смотан, че да наеме за учител някой с трети сертификат. То аз ще го взема тоя изпит... Имам FCE от преди 3 години и САЕ от преди 2, и само събират прах. За нищо по-сериозно не могат да ти послужат.

Ако "университет" ти спада към несериозните приложение, ок. 8-)

По сериозните университети не приемат Кеймбриджските. По-добре да се държи TOEFL/IELTS/SAT.

slicky
07-15-2011, 09:45
Да бе, добре, за нищо не служил. Аз се явявам декември. Втори не съм сигурна дали ще взимам.

А тоя третият е полезен единствено ако ще се учи медицина. Съмнявам се някой да иска да става учител.

Човек трябва да е доста смотан, че да наеме за учител някой с трети сертификат. То аз ще го взема тоя изпит... Имам FCE от преди 3 години и САЕ от преди 2, и само събират прах. За нищо по-сериозно не могат да ти послужат.

Ако "университет" ти спада към несериозните приложение, ок. 8-)

По сериозните университети не приемат Кеймбриджските. По-добре да се държи TOEFL/IELTS/SAT.

А с адванст може ли да те приемат?

Chacho
07-15-2011, 09:48
Имам един приятел, на който му трябваше А на Advanced, за да го вземат някъде си. Зависи от университета, но заради доживотната валидност, много висши училища не ги приемат. След като си набележиш ВУЗ, проверяваш условията за прием и дали ще ти свърши работа.

gossipgirl97
08-02-2011, 14:09
Ъп :P

gossipgirl97
09-04-2011, 22:00
:-)

Chacho2
09-04-2011, 22:02
Was сакен sie? Даун!

Lorein
09-06-2011, 15:12
Юни месец се явих на FCE след месеци уроци в училища Европа. Не почнах направо Advanced, защото не бях много сигурна в знанията си. Накрая бях доста уверена в себе си, че ще го взема с 80+ точки ( за А ). Но така стана, че цялата група, която отидохме, така са ни орязали speaking-а, само и само да имаме под 80 точки, а аз лично бях много доволна от това, което говорих. Всички други компоненти ми бяха с много добър и дори с перфектен резултат, но като цяло имам 78 точки ( B ). За яд работа, но какво да се прави. Сега след по-малко от месец почвам отново в Европа за Advanced. Живот и здраве, след някоя друга година може да карам и CPE. :)
Иначе се интересувах и за кандидатстване в чужбина с тези сертификати и ми казаха, че и с Advanced приемат, но трябва да е каран в 2те години преди кандидатстване, за да може да се равнява на TOEFL. Но като изключим кандидатстването, не мисля, че тези сертификати после няма да потрябват. При търсене на работа вече изискват документ, че езика се знае на еди-какво си ниво. :) Затова за мен на Кеймбридж сертификатите са с по-голяма тежест от IELTS и TOEFL. :)