PDA

View Full Version : хелп



Fuck_Love
07-12-2011, 10:59
16 години 55 килограма


няколко съвета за напълняване/покачване на мускулната маса?

nin0o0
07-12-2011, 11:15
Здраво ядене, много въглехидрати и протеини. Ако си от по-капризните си вземи протеин ( препоръчвам на Phd Pharma Whey ).Ако искаш да качиш бързо си вземи гайнер ( разликата между протеина и гайнера е че гайнера има повече въглехидрати и по-малко протеин а протеина има повече протеин и по-малко въглехидрати, но от гайнера може да замазнееш повече а от протеина може да качиш повече мускулна маса от колкото маса ). Мисля че това отговаря на въпроса ти?

Fuck_Love
07-12-2011, 11:21
Здраво ядене, много въглехидрати и протеини. Ако си от по-капризните си вземи протеин ( препоръчвам на Phd Pharma Whey ).Ако искаш да качиш бързо си вземи гайнер ( разликата между протеина и гайнера е че гайнера има повече въглехидрати и по-малко протеин а протеина има повече протеин и по-малко въглехидрати, но от гайнера може да замазнееш повече а от протеина може да качиш повече мускулна маса от колкото маса ). Мисля че това отговаря на въпроса ти?


aко започна да взимам протеин и кача мускулна маса -окей супер !
но ако изведнъж спра да взимам протеин ще се върна ли на началните си килограми?

Chacho
07-12-2011, 11:26
Здраво ядене, много въглехидрати и протеини. Ако си от по-капризните си вземи протеин ( препоръчвам на Phd Pharma Whey ).Ако искаш да качиш бързо си вземи гайнер ( разликата между протеина и гайнера е че гайнера има повече въглехидрати и по-малко протеин а протеина има повече протеин и по-малко въглехидрати, но от гайнера може да замазнееш повече а от протеина може да качиш повече мускулна маса от колкото маса ). Мисля че това отговаря на въпроса ти?


aко започна да взимам протеин и кача мускулна маса -окей супер !
но ако изведнъж спра да взимам протеин ще се върна ли на началните си килограми?

Това е като да питаш: Като ям пилешко месо ще кача килограми, ако спра да ям пилешко, ще сваля ли?

Няма да ги свалиш, стига да продължиш да си се храниш след това. Протеинът не е от напомпващия тип добавки.

Fuck_Love
07-12-2011, 11:30
Здраво ядене, много въглехидрати и протеини. Ако си от по-капризните си вземи протеин ( препоръчвам на Phd Pharma Whey ).Ако искаш да качиш бързо си вземи гайнер ( разликата между протеина и гайнера е че гайнера има повече въглехидрати и по-малко протеин а протеина има повече протеин и по-малко въглехидрати, но от гайнера може да замазнееш повече а от протеина може да качиш повече мускулна маса от колкото маса ). Мисля че това отговаря на въпроса ти?


aко започна да взимам протеин и кача мускулна маса -окей супер !
но ако изведнъж спра да взимам протеин ще се върна ли на началните си килограми?

Това е като да питаш: Като ям пилешко месо ще кача килограми, ако спра да ям пилешко, ще сваля ли?


Няма да ги свалиш, стига да продължиш да си се храниш след това. Протеинът не е от напомпващия тип добавки.

аха мерси това исках да зная :)

Fuck_Love
07-12-2011, 11:32
а с каква хранителна програма да го комбинирам този протеин? :-o

redbul2
07-12-2011, 11:36
Обаче за момче ли става въпрос или момиче? И колко е ръста? Защото някой 155-165 см,може да е дебел.А друг висок 185-190 в случая е много слаб на същите килограми. :D

Fuck_Love
07-12-2011, 11:37
Обаче за момче ли става въпрос или момиче. И колко е ръста.Защото някой 155-165 см,може да е дебел.А друг висок 185-190 в случая е много слаб на същите килограми. :D


момче - ръст 173


ако бях дебел едва ли щях да пускам тема за покачване на теглото и мускулната маса :)

redbul2
07-12-2011, 11:43
момче - ръст 173

А нещо спортува ли това момче? Някъв спорт или фитнес? (има мнение на мнозина тук,че фитнесът не е спорт и следователно трябва да питам отделно дали спортува или ходи на фитнес :D )

redbul2
07-12-2011, 11:48
Няма да ги свалиш, стига да продължиш да си се храниш след това. Протеинът не е от напомпващия тип добавки.

Може и да свали,ако яденето след това не му е на 6 :D

Fuck_Love
07-12-2011, 11:51
момче - ръст 173

А нещо спортува ли това момче? Някъв спорт или фитнес? (има мнение на мнозина тук,че фитнесът не е спорт и следователно трябва да питам отделно дали спортува или ходи на фитнес :D )

ходя на лостове и то отдавна,тренирал съм баскетбол също.

Chacho
07-12-2011, 11:52
а с каква хранителна програма да го комбинирам този протеин? :-o

Някакви витамини примерно. И не разчитай на протеина да те направи мистър мускул, храненето и тренировките са с най-голяма тежест.

Fuck_Love
07-12-2011, 11:54
а с каква хранителна програма да го комбинирам този протеин? :-o

Някакви витамини примерно. И не разчитай на протеина да те направи мистър мускул, храненето и тренировките са с най-голяма тежест.

естествено, не съм си го и помислял това.

просто се чудя с какво да го комбинирам за да има ефект

redbul2
07-12-2011, 12:01
Ами вземи си 1 гейнър и ходи на лостовете минимум през ден,може и през два в които повече релаксирай и не се движи много.

Номерът за трупане на мускулна маса е:натоварване-пауза (почивка) -натоварване-почивка и т.н.

Fuck_Love
07-12-2011, 12:04
Ами вземи си 1 гейнър и ходи на лостовете минимум през ден,може и през два в които повече релаксирай и не се движи много.

Номерът за трупане на мускулна маса е:натоварване-пауза (почивка) -натоварване-почивка и т.н.


1)aха сега ще ми последва същият въпрос гейнъра се комбинира със..?


2) и на какви цени варира този гейнъра?

redbul2
07-12-2011, 12:12
1)aха сега ще ми последва същият въпрос гейнъра се комбинира със..?


2) и на какви цени варира този гейнъра?

1) Ами по принцип се комбинира много добре с креатин,но той е вреден за 16-годишни.Тъй че може да се комбинира с малко витамини или малко аминокиселини. А най добре да се комбинира със здраво ядене. Да знаеш,че добавките не правят чудеса,когато храненето не е добро. :D

2)Ами като започнеш от българския гейнър на Нутрим (когото мнозина го хулят) по 8 лв и стигнеш до американските по 100-200 лева.Цената зависи и от количеството.

Fuck_Love
07-12-2011, 12:19
кое е по добре гейнър или протеин?

redbul2
07-12-2011, 12:30
Зависи от ситуацията. За бързо качване на килограми+тежки тренировки в зала е гейнъра.Особено когато ядеш малко въглехидратни храни. От него се взема по повече и бързо свършва.

За продължително и бавно качване+ по-леки тренировки,стриийтфитнес,ф утбол в махлата или баскет,може протеинът да бъде по-изгоден.Взема се по-малко и стига за повече време.В него няма въглехидрати и се качва максимално чиста мускулна маса.

Fuck_Love
07-12-2011, 12:32
Зависи от ситуацията. За бързо качване на килограми+тежки тренировки в зала е гейнъра.Особено когато ядеш малко въглехидратни храни. От него се взема по повече и бързо свършва.

За продължително и бавно качване+ по-леки тренировки,стриийтфитнес,ф утбол в махлата или баскет,може протеинът да бъде по-изгоден.Взема се по-малко и стига за повече време.В него няма въглехидрати и се качва максимално чиста мускулна маса.


идеята за протеин повече ми помага защото съм "лостаджия" и на зала съм ходил веднъж.

но под със какво се комбинира нямах предвид с други химии ,а със какви храни се комбинира протеина

redbul2
07-12-2011, 12:40
но под със какво се комбинира нямах предвид с други химии ,а със какви храни се комбинира протеина

Ами добре е да се комбинира с малко въглехидратни храни: плодове, други храни-ориз,картофи.Въглехидратит е дават енергия за тренировките,а протеинът-градивен материал за мускулите.

Добре е до 1/2 час след тренировка да се вземе протеин,а до час да се хапне здраво храна с месо или яйца. В почивни дни без тренировки,протеинът се взема между храненията.Дневната доза се разделя на няколко части и се взема между яденетата. :)

Fuck_Love
07-12-2011, 12:45
но под със какво се комбинира нямах предвид с други химии ,а със какви храни се комбинира протеина

Ами добре е да се комбинира с малко въглехидратни храни: плодове, други храни-ориз,картофи.Въглехидратит е дават енергия за тренировките,а протеинът-градивен материал за мускулите.

Добре е до 1/2 час след тренировка да се вземе протеин,а до час да се хапне здраво храна с месо или яйца. В почивни дни без тренировки,протеинът се взема между храненията.Дневната доза се разделя на няколко части и се взема между яденетата. :)


а какво мислите за http://www.izgorimazninite.com/file/PROMIX/571 ? при положение ,че съм на 16години ръст 173 и 55 кг ?

redbul2
07-12-2011, 12:57
Ами,трудно е да ти кажа нещо конкретно.Понеже досега не съм го вземал.Можеш да опиташ.Суроватъчния протеин е много добре.Казеинът-съшо.Бавен протеин е и става за вземане преди лягане.За съставката соев протеин има различни противоречиви мнения.Някои го хвалят,други го отричат.Давал малко повече газове и имал фитоестрогени,но няма нищо доказано.

Fuck_Love
07-12-2011, 13:00
Ами,трудно е да ти кажа нещо конкретно.Понеже досега не съм го вземал.Можеш да опиташ.Суроватъчния протеин е много добре.Казеинът-съшо.Бавен протеин е и става за вземане преди лягане.За съставката соев протеин има различни противоречиви мнения.Някои го хвалят,други го отричат.Давал малко повече газове и имал фитоестрогени,но няма нищо доказано.


в момента разполагам със 35 лв отделени за протеин

ако можеш да ми дадеш някакъв линк (ако поръчваш от интернет де)

redbul2
07-12-2011, 13:19
При всички случаи трябва да се информираш колко ще ти струва доставката,която се заплаща отделно. Можеш да разгледаш също и тоя сайт,който е един от най-големите доставчици.Гледай грамажите и цените и сравнявай кое ти е изгодно.И от кой сайт да вземеш нещо. http://www.silabg.com/ Ето и други http://www.healthstore.bg/
http://fitness1.bg/ http://redis.bg/index.php

TodorMarkov
07-12-2011, 13:46
За какво препоръчвате на човек,който няма изградени хранителни навици добавки не мога да разбера...Оправи си храненето,виж как ще вървиш първите 4-5месеца и тогава взимай добавки.Още не си започнал да тренираш веднага скочи на добавки и "химий"...Тези пари вместо да ги дадеш за добавки,вземи си купи няколко кила месо.

redbul2
07-12-2011, 14:04
За какво препоръчвате на човек,който няма изградени хранителни навици добавки не мога да разбера...Още не си започнал да тренираш веднага скочи на добавки и "химий".

Напълно си прав. Понеже момчето е фен на стрийтфитнеса и само 55 кг,му предложихме като възможен вариант за подобряване на положението. Иначе съм изцяло съгласен с всичко,което си писал. :)

Chacho
07-12-2011, 15:31
Общо взето и аз, но от друга страна с едни белтъчини може да му е по-лесно да се вкара в някакъв ритъм, защото е трудно да спазваш режим, когато трябва да ходиш на училище, да си чистиш стаята, да ядеш на мама готвеното и пр.

Fuck_Love
07-12-2011, 19:26
За какво препоръчвате на човек,който няма изградени хранителни навици добавки не мога да разбера...Оправи си храненето,виж как ще вървиш първите 4-5месеца и тогава взимай добавки.Още не си започнал да тренираш веднага скочи на добавки и "химий"...Тези пари вместо да ги дадеш за добавки,вземи си купи няколко кила месо.


Много е лесно да кажеш оправи си храненето и да се скараш на другите,които се опитват просто да ми помогнат и да ме опътят нанякъде.
Ако можеш да ми кажеш какво да ям и на какво да наблягам това вече си е друго нещо?

DownloadVirus
07-12-2011, 19:30
И кво точно ще направиш с 35 лева? И защо гейнъра? Вземи си суроватка + въглехидрат , не си харчи парите за захар.. И с 35 лева нищо няма да направиш..

Fuck_Love
07-12-2011, 19:32
И кво точно ще направиш с 35 лева? И защо гейнъра? Вземи си суроватка + въглехидрат , не си харчи парите за захар.. И с 35 лева нищо няма да направиш..



добро мерси че ми се скарахте ,това е похвално

DownloadVirus
07-12-2011, 19:36
Не ти се скарах,тона ми е остър,за да разбереш,че правиш грешка! С 35 лева 1 кило протеин може да вземеш само,което ако пиеш по 2-3 дози на ден около 30 грама ще ти стигне за има няма 15 дена. За гейнър не си харчи парите най-добре,дали си на лостове или фитнес зала няма значение,лично мое мнение и го обосновавам с това,че има захар вътре!

navar
07-12-2011, 19:40
не бъркай градивната критика с карането..вирусчо е прав-при гейнърите купуваш малко белтък и много захар ,на цена на белтък..по добре си вземи суроватка и глюкоза,и ги смеси...
това е съвсем нормален съвет

Fuck_Love
07-12-2011, 19:46
не бъркай градивната критика с карането..вирусчо е прав-при гейнърите купуваш малко белтък и много захар ,на цена на белтък..по добре си вземи суроватка и глюкоза,и ги смеси...
това е съвсем нормален съвет


съвсем ме объркахте вече със тези протеини..
зимай - не взимай..
никога не съм искал да постигам "бързи ефекти" и да ставам "рамбо"

просто искам да кача малко маса (около 10 кг) за да мога да си тренирам спокойно ,защото в момента си тренирам -направил съм релеф , но на моите килограми е смешно и ми се убива ентусиазма за трениране като се сетя колко килограма съм..

DownloadVirus
07-12-2011, 19:57
не бъркай градивната критика с карането..вирусчо е прав-при гейнърите купуваш малко белтък и много захар ,на цена на белтък..по добре си вземи суроватка и глюкоза,и ги смеси...
това е съвсем нормален съвет


съвсем ме объркахте вече със тези протеини..
зимай - не взимай..
никога не съм искал да постигам "бързи ефекти" и да ставам "рамбо"

просто искам да кача малко маса (около 10 кг) за да мога да си тренирам спокойно ,защото в момента си тренирам -направил съм релеф , но на моите килограми е смешно и ми се убива ентусиазма за трениране като се сетя колко килограма съм..

Е да малко маса искал пича,само + 10 кг,дето може и да ги качваш над 1 година с добре изчислен хранителен режим,за да може да качиш колкото може повече мускулна маса,иначе ако е за да качваш мазно работата е много лесна :)

redbul2
07-12-2011, 20:03
Ами преди 2-3 години беше много популярен един насипен протеин ПИККО. Не помня какъв беше,испански или белгийски и нещо подобно. Момчетата от бибитайма си вземаха по цял чувал и после го деляха помежду си. Ама не знам сега какво стана,внасят ли го още.Смяташе се,че е изгоден със добро,задоволително качество.

Изобщо,ако искаш да заякнеш и станеш корав,трябва да четеш http://www.bb-team.org/forums а може и да се регистрираш там. Ще получиш отговори от най-добрите.Въпреки,че и аз имам 4 години в залата. Но стрийт не съм опитвал досега. :)

DownloadVirus
07-12-2011, 20:07
Айде сега най-добрите баш,да не е ..

Fuck_Love
07-12-2011, 20:20
не бъркай градивната критика с карането..вирусчо е прав-при гейнърите купуваш малко белтък и много захар ,на цена на белтък..по добре си вземи суроватка и глюкоза,и ги смеси...
това е съвсем нормален съвет


съвсем ме объркахте вече със тези протеини..
зимай - не взимай..
никога не съм искал да постигам "бързи ефекти" и да ставам "рамбо"

просто искам да кача малко маса (около 10 кг) за да мога да си тренирам спокойно ,защото в момента си тренирам -направил съм релеф , но на моите килограми е смешно и ми се убива ентусиазма за трениране като се сетя колко килограма съм..

Е да малко маса искал пича,само + 10 кг,дето може и да ги качваш над 1 година с добре изчислен хранителен режим,за да може да качиш колкото може повече мускулна маса,иначе ако е за да качваш мазно работата е много лесна :)





вие ептен' за мезе ме взехте.Почнете ся и да се карате в кой форум са по 'нацепени' и темата може да се заключи без да ми се изясни нищо ..
1 година за 10 килограма ? ми се струва абсурдно извинявай -виждам че наистина разбираш ама баш' пък година? :shock:

DownloadVirus
07-12-2011, 20:28
Я вземи питай тук някои хора с повечко годинки опит да ти кажат,ако е мускулна маса може да отнеме и повече от година! 2-3 години :)

Fuck_Love
07-12-2011, 20:31
Я вземи питай тук някои хора с повечко годинки опит да ти кажат,ако е мускулна маса може да отнеме и повече от година! 2-3 години :)


килограми - а после ще се превръщат в мускули

firstdiesel
07-12-2011, 20:39
Я вземи питай тук някои хора с повечко годинки опит да ти кажат,ако е мускулна маса може да отнеме и повече от година! 2-3 години :)

от 62-77КГ за 23 месеца - лапал съм 1 цикъл креатин монохидрат .... без креатина кажи речи Аго Вирус е ПРАВ!

firstdiesel
07-12-2011, 20:40
Я вземи питай тук някои хора с повечко годинки опит да ти кажат,ако е мускулна маса може да отнеме и повече от година! 2-3 години :)


килограми - а после ще се превръщат в мускули

такъв филм още не е заснет ... както кръвта вода не става, така и мазнините мускули не стават!

redbul2
07-12-2011, 20:42
килограми - а после ще се превръщат в мускули

Мазнините не се превръщат в мускули и тук Вирусът е прав за много неща. Технологията е такава,качваш първо обща маса (мускули+мазнини).Накрая изчистваш мазнините и остават само мускулите почти без загуба. Смята се,че мускулна маса се натрупва бавно.

Chacho
07-12-2011, 20:45
Може и повече време да отнеме отколкото при firstdiesel, защото доколкото знам е доста сериозен в тренировките си и е в зала. Дали ще качиш 10-15-124124 кг със мазнините, ако крайната ти цел е +10кг мускулна маса, ще ти трябва търпение.

Пък и в този момент може би е удачно да кажеш една-две приказки за хранителните ти навици, за да не се окаже, че ще хвърлиш парите си на вятъра. Може на по-късен етап да се ориентираш към ВСАА, креатин моно, пепсин или нещо друго, които с по-различна цел да ги вкарваш в режима си.

Fuck_Love
07-12-2011, 20:49
Може и повече време да отнеме отколкото при firstdiesel, защото доколкото знам е доста сериозен в тренировките си и е в зала. Дали ще качиш 10-15-124124 кг със мазнините, ако крайната ти цел е +10кг мускулна маса, ще ти трябва търпение.

Пък и в този момент може би е удачно да кажеш една-две приказки за хранителните ти навици, за да не се окаже, че ще хвърлиш парите си на вятъра. Може на по-късен етап да се ориентираш към ВСАА, креатин моно, пепсин или нещо друго, които с по-различна цел да ги вкарваш в режима си.

хранителни навици нямам - защото пушех 2 години и през това време нямах такъв апетит. Не съм пушил от 2 седмици (кажи речи) и ям всичко що видя в нас :)

Chacho
07-12-2011, 20:55
Аз пуша от година и нещо, но все пак гледам отвреме-навреме какво и кога ям (стига да не съм свършил парите и да не съм в сесия). Както и да е, това за което питаш, се наричат хранителни ДОБАВКИ. Трябва да имаш хранене, към което да ги добавиш. Мисля, че имаш по-наболял проблем от дилемата за протеините.

firstdiesel
07-12-2011, 20:57
хранителни навици нямам - защото пушех 2 години и през това време нямах такъв апетит. Не съм пушил от 2 седмици (кажи речи) и ям всичко що видя в нас :)

то не е до многото ядене, а до правилното ;)

Fuck_Love
07-12-2011, 20:59
Аз пуша от година и нещо, но все пак гледам отвреме-навреме какво и кога ям (стига да не съм свършил парите и да не съм в сесия). Както и да е, това за което питаш, се наричат хранителни ДОБАВКИ. Трябва да имаш хранене, към което да ги добавиш. Мисля, че имаш по-наболял проблем от дилемата за протеините.

хранителните добавки не са ли креатин,протеин и там мулти витамини?


нз нз предлагайте нещо ,че направо се садвам

DownloadVirus
07-12-2011, 21:10
Хранителни добавки има много , събери повече пари,защото 35 лева до никъде!

Chacho
07-12-2011, 21:15
Доста неща попадат в категория хранителни добавки - хранителни белтъци, въглехидрати, мазнини, витамини, храносмилателни и други ензими, минерали и разни микроелементи, сигурно и други.

Предлагам ти да си потърсиш хранителен режим за качване на мускулна маса. С повече хранения на ден, с достатъчно количество белтъчини и въглехидрати, правилно разпределени през деня и най-вече приложим (да не наложат нещо друго родителските тела). Тук по-скоро ще се навият хората да изкоментират изготвен режим, никой не би писал от-до. Мисля, че е удачно да се разровиш за някое ВВД, по което да задаваш въпроси. Добавките могат да се коментират чак след това.

Fuck_Love
07-13-2011, 08:38
понеже вие нищо конкретно не ми казахте мисля да ползвам
http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=3293 тези съвети ..

Chacho
07-13-2011, 09:00
Ти си знаеш. В период на качване не бих изключил сладкото. Тежестите играят много по-голяма роля от обема на тренировката. Скоростта на повторенията е от значение при развиване на други качества, макар че съветите са да се тренира и чрез експлозивни, и чрез бавни повторения. Мисля, че по-добър съвет е да ядеш повече, отколкото ти се яде. И ми липсват коментари за това, кога - какво да ядеш.

В крайна сметка, какъв режим мислиш да спазваш?

firstdiesel
07-13-2011, 09:30
кви добавки бе .. ти още пиакеш на тенекия си тръгнал за добавки, първо почни да тренираш и да ядеш както трябва .. тогава добавки

kalpazanka
07-16-2011, 10:40
По желание на автора.