PDA

View Full Version : асцедент овен с асцедент овен?



rosi1936
07-12-2011, 13:58
Искам да ви попитам дали някой знае къде мога да разбера кой асцедент с кой си отива? А ако някой знае плс да ми каже дали водолей с асцедент овен си отива с риби с асцедент овен?

StringTheoryPracticist
07-12-2011, 20:24
Това не е за този раздел.

Астрологията официално е призната за псевдо-наука. Тоест, обявява се за достоверна наука, но всъщност е доказано, че не е такава.

Доказано е, че зодиите не влияят на характера и т.н..

dark_angel3
08-03-2011, 21:51
Това не е за този раздел.

Астрологията официално е призната за псевдо-наука. Тоест, обявява се за достоверна наука, но всъщност е доказано, че не е такава.

Доказано е, че зодиите не влияят на характера и т.н.. Think again. Смея да кажа, че това, което съм прочела за зодията овен и това какъв е моят характер е 1 към 1.

Mirage3
08-04-2011, 09:58
Това не е за този раздел.

Астрологията официално е призната за псевдо-наука. Тоест, обявява се за достоверна наука, но всъщност е доказано, че не е такава.

Доказано е, че зодиите не влияят на характера и т.н.. Think again. Смея да кажа, че това, което съм прочела за зодията овен и това какъв е моят характер е 1 към 1.
И при мен е така. :)

SmilezZz
08-04-2011, 10:00
Стига сте вярвали в подобни глупости. :?

Chacho
08-04-2011, 11:07
Знаете ли какво е cold reading? Говорят ви общи приказки, които има голям шанс да са верни. Плюс това, подсъзнанието действа така, че игнорирате нещата, които не са така, а обръщате внимание на тези, които важат за вас. Отгоре на всичкото, смятате нещо за вярно, ако е било така в определени ситуации, макар да не е достоверно в общия случай. Благодарение на тези факти съществуват врачки и хороскопи.

Предлагам ви следното. Измислете си някаква игра - питате въпроси като "Представи си, че еди какво си. С какъв цвят свързваш ситуацията?", "Намираш се в приятно за теб място. С какъв аромат го свързваш?" и всякакви отнесени. Обясняваш, че ще им направиш някаква характеристика на човека, който отговаря. Ако е скептичен, обясни му, че не си много добър, но ще се постараеш (обезоръжаваш). Сега изпадаш в общи приказки за темперамента:

-Енергичен по характер, ти обичаш силните емоции. Въпреки това, в определени моменти може да предпочетеш да се откъснеш от всичко, в зависимост от настроението ти, но след това отново се връщаш в ритъм. (дори да е най-големият туфлек, ще си помисли, че това е неговата "скрита натура")

-Цениш приятелите си и семейството си, винаги си готов да им помогнеш в нужда, а това те прави ценен за тях човек. (всеки иска да си мисли, че е такъв)

-Понякога си позволяваш да мързелуваш и е нещо, което искаш да промениш у себе си. (нещо негативно, за да разбие хвалебствената представа за характеристиката. Отново се стреля на сигурно, всеки човек мързелува)

-Според еди кой си отговор те очаква нова любов или разпалване на стари страсти (няма как да знае, дали ще му се случи. Като си мисли обаче, че всичко дотук е било вярно, ще повярва и на това. Нещо повече, ще почне да търси "новата любов" там, където му се е струвало абсурдно преди, само защото ще си го втълпи. Единственият проблем е, ако има стабилна връзка и не търси нова любов. "ще разпали стари страсти" е застраховката срещу това)



Ще те мислят за ясновидец. Редно е да не се провъзгласяваш за такъв и да не търсиш изгода от cold reading-а (апел от хората, пишещи на тази тема).

Blab
08-04-2011, 11:46
Чачо, сори, астрологията/нумерологията/пр. са чиста математика;
Не си задълбал, не ти е станало ясно;

едит:
по темата - за синастрията са важни целите карти, които се разглеждат в контекст, така извадени слънчеви знаци и асценденти не показват кой знае какво. и все пак ще ми е интересно, ако ти си риби, как ти се отразява асцендентът.

Chacho
08-04-2011, 12:31
Чачо, сори, астрологията/нумерологията/пр. са чиста математика;
Не си задълбал, не ти е станало ясно;

едит:
по темата - за синастрията са важни целите карти, които се разглеждат в контекст, така извадени слънчеви знаци и асценденти не показват кой знае какво. и все пак ще ми е интересно, ако ти си риби, как ти се отразява асцендентът.

Е не са чиста математика. Макар да има един куп сметки, ще ми обясниш ли как числото 1 е лидерско число? Аксиоматиката им куца, формулират си съждения, които са недоказуеми (поне за момента). Имам няколко книжки вкъщи за астрология и нумерология, в нито една не съм намерил обективни обяснения, защо определени неща носят значението си. Все пак хората дълго време са смятали, че математиката обяснява всичко и са търсели под дърво и камък да намерят връзките, и такива екстремизми водят до заблуждения.

Всеки си преценява, но предпочитам да си направя характеристика по Юнг, отколкото по хороскопа.

ZipFail
08-09-2011, 23:27
А как при мен 90% от отличителните черти зодията ми не важат за мен ?