PDA

View Full Version : Фитнес упражнения и бягане!



titinkaa
07-12-2011, 17:19
Здравейте! :)

Ще започвам да ходя пак на фитнес и да бягам.Решила съм фитнеса да е сутрин,а бягането вечер.Добре ли е,или обратното да е?Другият ми въпрос е кои точно упражнения да правя във фитнеса да правя и на кои уреди да наблягам най-много,за да се стегна най-ефикасно,и с кой уред да загрявам?
Преди,като ходих на фитнес започвах с колелото,после пътеката,степер,и крос тренажор.
А за бягането какъв съвет ще ми дадете...като за начало по колко обиколки да правя и с какво темпо?
:)

mine
07-12-2011, 18:23
Във всеки фитнес има фитнес-инструктор попитай го/я за някакви упражнения. Ако имаш пари(около 20 лв вземат) да ти направи програма по която да работиш..

Аз ходя на фитнес от 1 месец и имам програма по която работя. Започвам с кардио(пътека/кростренажор или колело) и после си правя упражненията които ми е написала там на програмата


Ако си от по-голям град пък да не е голям в по-хубавите фитнес салони правят програми :)

babity
07-12-2011, 19:45
За загрявка е хубаво да се разтегнеш, независимо какво ще правиш. Статично, без уреди си загрей спокойно. Главата, ръцете, талията и последователно краката - от бедрото до стъпалото. После прави кардио аз препоръчвам около 30тина минути, после малко гирички за ръцете, малко коремни преди, като в почивките между сериите можеш да работиш за талия (на яките уреди, където се въртят наляво-надясно), после може пак малко ръце, ако се чувстваш добре и за завършек пак едни 30тина минути кардио.

Alekssandyr
07-12-2011, 22:31
Заеби фитнеса, тичай за здраве ;)

Poulet
07-13-2011, 06:29
По-добре е да се тича сутрин-кръвообращението се раздвижва от рано и метаболизмът се забързва. За фитнеса не мога да ти кажа нищо- просто не ходя. Тичам сутрин около 2 км + ориенталски танци 2 пъти в седмицата + едни упражнения от сорта на тея на Синди Кроуфорд всеки ден. Но при всички положения тичай сутрин! :)

titinkaa
07-13-2011, 09:01
Добре,ще ходя сутрин да тичам.А фитнес добре ли е да ходя надвечер към 6-7,защото в тая жега не искам да ходя до залата?И смятам да тичам 2 пъти в седмицата+2 пъти фитнес,добре ли е или е много?

mine
07-13-2011, 17:08
На фитнес ходи поне 3 пъти в седмицата :)

babity
07-13-2011, 18:27
Можеш и да ги редуваш. Единият ден фитнес, а на другия - бягане. Така всеки ден ще имаш някакво движение.