PDA

View Full Version : Мноооого съм объркана ...



Fiki_
07-12-2011, 21:45
Обичам го ужасно много,но той вече прекалява..Ще бъда кратка..Проблема е че ми забранява много,аз нямам никаква свобода,ама никаква! Заедно сме от 9 месеца,обичам го много,някои неща ги приемах в началото,но вече става глупаво.Едва ли не той ме държи по-стегнато от затворник.На кафе не мога да отидя с приятелки без НЕГОВ приятел,по магазините същата работа..На плаж не мога да ходя без него,на бар.На море не му се ходело тази година,а аз обожавам морето и имам възможност да отидя при една приятелка на слънчака за седмица,две.Но просто той не ми дава..Съобразявах се до едно време,но това е повече от прекалено..Много съм объркана,защото го обичам ужасно,но пък няма как да го променя...

TheNewReligion
07-12-2011, 21:53
Но явно той не те обича достатъчно.
За твое добро е да му се опълчиш. И да отидеш на море.

Andrez
07-12-2011, 21:59
Ти не си негова собственост. Той е адски ревнив, колкото и да го обичаш му се опълчи и му кажи, че не издържаш и, ако не се поправи го заплаши, че ще го зарежеш, макар изобщо да не ти се иска ...

Fiki_
07-12-2011, 22:07
Ако отидя на море,ще се разделим.Андрез-хиляди пъти съм опитвала така,но за съжаление без никакъв резултат..Разделяли сме се,пак сме се събирали..Говорили сме,викали сме по темата стотици пъти и нямааа...Оправданието му е,че ми нямал доверие.Дънила съм се признавам,но това беше в началото на връзката ни и то не са били големи издънки.Например веднъж един мой приятел от детството ми даде стария си телефон,защото моя беше на ремонт.Писала съм си във фб с приятели(по приятелски разбира се),но той не го разбира така ... А за мен това НЕ са издънки.Аз нямам нищо против той да си пише с приятелки,да излиза с тях(Такива които знам че са му само приятелки,де ) :-D .. Но той щом паролата за скайп ми взе,изтри ми момчетата от телефонния указател...страшно е вече.Понякога ми се струва сериозна причина това,за да се разделя с него.Но в другия момент си мисля: " Подяволите,обичам го,ще трябва да се справя "

TheNewReligion
07-12-2011, 22:13
Ааа, това ли било. Ти си го правиш. Ако толкова "не издържаше", досега да си му била шута.

п.П.: Как ти е взел паролата за скайп? :lol: Сигурно те е хакнал...ти си му я дала съвсем доброволно.

lubomirky
07-12-2011, 22:14
отиди и не го мисли, забавлявай се просто. в последствие ако той наистина иска да бъде с теб, ще дойде при теб и ще се разберете.

ccdesigns
07-12-2011, 22:27
Направи същото с него. Ако се съпротивлява вече знаеш какво да му кажеш. :) Или и двамата се държите изкъсо, или и двамата имате лично пространство.

DisturbiaV
07-12-2011, 22:38
Виж отиди на морето покажи му,че нищо няма да направиш.Направи си твоято,така хем ти ще си доволна,хем ще му покажеш,че заслужаваш доверието му.Друг вариант е да говореш с него(което предполагам няма да има никакъв успех) и да му кажеш,че ще отидеш при приятелката си на море и да види,че нищо няма да си позволиш.Как така ще ти трие момчетата от списъка.На мен не би ми пукало за изтритите абонати,а за нарушаването на личното ми пространство и избирането какво да прави вместо мен.Правиш това,което искаш,показваш му,че го обичаш и нямаш нужда от каишката.

onestar
07-13-2011, 01:35
Бягай от този възможно най-далеч. Ако останеш с него в един момент ще осъзнаеш, че "имаш" само него. Ще останеш без приятелки, които да те подкрепят.
В момента познавам такива семейства, в които мъжът забранява на въпросната дама да отиде на село, за да види родителите си.
Може би сега мислиш, че той никога не би те ограничил да такова нещо, но не се знае след години до къде ще стигне тази негова ревност.

Изключително задушаващо е. Изнервящо.
Ти имаш право на свой живот, в който можеш да оцелееш и без него, а той ти отнема тази възможност.
Обичаш го? Остави го и потърси човек, който да заслужава тази обич... и да ти покаже какво е пълноценна връзка.

Иди на море.

LambOfGod
07-13-2011, 02:22
Като ще се надцаквате, когато той ти забрани - отиди и го надцакай ти.

SmilezZz
07-13-2011, 06:41
Ти не си негова собственост. Няма как да ти забранява и разрешава да правиш ,каквото си искаш. Ти си живееш своя живот,той - неговият.
А ако ти сама не си помогнеш - ние няма как да го направим.
Колкото и да го обичаш,вашата връзка няма да има бъдеще. Да не говорим,че заради това негова ревност,можеш да загубиш приятелките си и да останеш напълно сама. Не мисля,че това те устройва.
Седни и поговори сериозно с него. Действай по неговата тактика. Ако не се оправи и продължава да е същия - просто сложи веднъж-завинаги край на връзката ви.

Ssummerjam
07-13-2011, 07:35
Търпи си, тя прекалената, обсебваща, заробваща ревност е полезна.

dimitar_ak
07-13-2011, 07:45
Опълчи се и сложи граници на личното ти пространство. Това, което търпиш е прекалено.

soul1199
07-13-2011, 08:01
Явно го е страх да не те загуби,има и доза ревност.Поговори с него,кажи му,какво мислиш по въпроса.

Hilary_
07-13-2011, 08:04
Ама какво значи "не дава" бе .. живота си е твой и можеш да правиш с него каквото си искаш!! Изобщо не му се връзвай .. отивай на море!! ;)

IAmTheRealMe
07-13-2011, 08:15
По това, което каза му пролича,че той е ревнив и по някакъв начин се опитва да те запази.Страхува се да не те загуби.Трябва просто да му споделиш това и най-вероятно ще се оформи спор,но след това всичко ще се оправи.

Mojito0
07-13-2011, 08:19
Явно го е страх да не те загуби,има и доза ревност.Поговори с него,кажи му,какво мислиш по въпроса.

Абе, страх!Просто доза ревност?Вие шегувате ли се?Та тя му е личната затворничка!Това е ненормално.Превърнало се в психичен проблем и не е просто страх.Много е лесно да оправдаете някого, защото не ви отърва да си отворите очите, понеже това значи да се разделите с човека или да кажете на приятелката си/приятеля, който ви моли за съвет, че изобщо не е в добро положение.
Момиче, знам, че явно няма да разбереш сега за какво става въпрос, човек трябва сам да си начупи главата, за да осъзнае много от ситуациите, в които сам се поставя и не иска да се маха заради страх от това да остане сам, заради някакви жертви, които прави в името на любовта и прочие подобни.Няма да ти казвам нищо, защото сама ще се убедиш, че този човек няма да се оправи и нито търпеливата ти любов, нито безкрайните ти компромиси със себе си и с него, нито времето ще променят нещо.
Това обсебване и ревност не е равно на любов, равно е на болест и не се ли махнеш, ти ще си тази, която ще понася всеки удар.Така че помисли си хубаво дали всички усилия, които полагаш и всяка съобразявка с него не ти взимат по малко от живота, който така или иначе си тече с или без теб...Въпросът е ще го живееш ли както искаш или не.

blaaablaaablaaa
07-13-2011, 08:32
Пробвай да му кажеш как се чувстваш. Ако пак се противи, направи същото с него. Ако нищо не се получи, можеш или да се откажеш, или да му заявиш, че повече няма да търпиш. Ако наистина те обича, ще спре да се държи като идиот. Или му дай линк към тази тема 8-) .

4o4ina
07-13-2011, 08:49
Как така не ти дава,живота твой ли е,или негов? :?

TheBobqk
07-13-2011, 09:01
Момиче, имам приятелка със едно към едно проблеми с приятеля си и са заедно от 9-10 месеца 8-) . Толкова пъти съм й набивала в главата да не се занимава с него, че той само си играе с нея, но тя "Не, аз го обичам, той е всичко, не мога без него" и всякви такива. Та мисълта ми е, че трябва да избереш дали да бъдеш марионетка на някъв лигльо или започваш да отстояваш мнението си по темите, за които разговаряте дори и да се стигне до раздяла ти трябва да отстояваш мнението си, да държиш на своето. Разбира се компромиси винаги се правят, но той те държи прекалено изкъсо.

prout1
07-13-2011, 10:47
Ето и моята идея. Отиди на море без да му кажеш. Кажи му като се чуете по телефона, кажи му че ти е писнало от неговата задушаваща ревност и че ако толкова ти няма доверие, по добре да си намери друга. Кажи му също и че заслужава да го зарежеш дори само заради това със скайпа, но няма да го направиш, защото го обичаш и си способна да му простиш, обаче при следващо вмешателство в личното ти пространство компромис няма да има. Покажи малко характер пред него, а той няма да те зареже, повярвай ми. Страх го е до смърт да не те загуби, като види че се отдалечава от теб заради тъпото си поведение, ще го промени. Или пък ще реагира на принципа "или си моя, или ничия" и ще те наръга 57 пъти с нож в сърцето като се прибереш от морето :-o
Всъщност, още по добре ще е да му го кажеш лично това, в очите демек, а не по телефона. Обаче допускам че няма да имаш смелостта, затова по телефона е по добрия вариант. Но трябва да звучиш доста уверена.

Alenkaa
07-13-2011, 10:47
Амии какво да ти кажа приятелко..доста съвети получи много добри хора те подкрепят...
Бъди смела и му постави ултиматум за да може да се примири,че не е единствен за теб(като човек де не като мъж)и че се нуждаеш от приятели..
Ако той се реши да ти подари малко свобода то това значи,че държи на теб и,че ти си ''едничка'' в неговия живот.Ако обаче отговора му е същия какъвто си получавала и при ''опълчването''си това може да значи само,че той те иска при себе си или за да не се страхува да остане сам или да се прави на флиртаджия с факта,че си има момиче.

Успех :)

Fiki_
07-13-2011, 11:24
Благодаря ви изключително много за съветите които ми дадохте.Ще се опитам да поговоря с него тези дни,ако въобще може да се води нормален разговор на тази тема.Ако ли пък не,да става каквото става.Аз се уморих от постоянното забраняване.Лято е,ако случайно се разделим,ще се опитам да не мисля толкова за него и ще намеря човека,който да уважава моите решение.И отново благодаря ви :)

kpackapgo
07-13-2011, 13:15
Лол да нямаш никаква свобода зарязвай го за какво ти е тоя ...

п.с. Ако искаш може да отидем на море заедно хаха

Niakoitam
07-13-2011, 13:17
Взимаш се в ръце и поставяш условията или пък...се примиряваш да си кученце на каишка весело махащо с опашчица и изпълняващо командите на господаря си. :)

Zarity
07-13-2011, 13:49
Говори с него,ако нищо не стане му дай да разбере.Ще ми казва някой ко да прая,аве ей ... :D

ivcheto0o
07-13-2011, 13:59
Те родителите ти разрешават (предполагам ) той не давал :shock: Не бъди мазохист,живей си живота,не е последното момче на земята,не му позволявай да те третира така.Поговорете,макар че не вярвам той да се промени,но щом ти можеш да издържиш давай (друг е въпроса,че не вярвам още дълго да си способна да го търпиш и той сам ще убие чувствата ти към него. ) Успех,все пак се надявам той да се промени и да можете да сте щастливи заедно :)

sladur4etyYy
07-13-2011, 20:02
и кое точно му ''обичаш''? има нещо сбъркано и в двама ви- в него, че си позволява такива неща, и в теб, че го търпиш толкова време.

magita
07-13-2011, 21:10
А, вярно, че го обичаш и тн, ама вие 24/7 ли сте заедно, дава ли ти да спиш с възглавницата ти или ревнува и от нея

anonymous708973
07-14-2011, 06:54
На кви години сте?

alice13
07-14-2011, 11:26
човек ревнува само когато го е страх да не загуби нещото което не заслужава. Поговори си с него. Кажи му че имаш нужда от пространство. Пък и той да не е майка ти че да ти забранява ?