PDA

View Full Version : Какво предлагате да си взема?



qnkov90
07-13-2011, 01:10
От 1 година тренирам на чисто фитнес, лек фитнес, и съм понпаравил. Но в момента бих искал да кача по-бързичко в ръцете. Попринцип тренирам по 2 пъти ръце в седмицата, но не помага много, особено с тея жеги, направо ме топят. Чудех се да заделя някакви 30 лв за нещо от аптеката. Може би креатин, витамини... нещо, което да ми помогне поне малко да вдигна в ръцете по-бързичко. Какво предлагате да си взема? Без някакви предложения от фитнес зали, сайтове и т.н... от аптека ще взема нещо, само искам да знам вашето мнение, за да си преценя.

ZipFail
07-13-2011, 01:23
Това, че тренираш 2 пъти седмично ръце не значи че ще растат по-бързо, ако не се храниш както трябва. Същото важи и за добавките - ако нямаш изградени хранителни навици добавките са пари на вятъра.



ПП: Все пак ще го кажа. Да си купуваш добавки от аптека е все едно да си купуваш антибиотик от Кауфланд. Това, че е в аптеката изобщо не го прави по-добро, само по-скъпо.

DownloadVirus
07-13-2011, 08:21
Тренирал си "чисто" , а ?

А сега реши малко да тренираш "мръсно"

:lol: :lol:

Ако мислиш с 30 лева да си вземеш нещо,едва ли и от аптеката не мисля,че продаваха креатин,за мултивитамини продават,ама ако мислиш,че ще качиш маса с мултивитамини,значи още не ти е дошло времето "да тренираш мръсно" , почни да четеш,за да разбереш как да се храниш и не прави по 2 пъти ръце в седмицата,това НЕ предразполага към разтеж,ако нямаш изграден хранителен режим според нуждите ти,докарваш си точно обратният ефект :)

DA0Trooper
07-13-2011, 08:25
за 19.50 500гр монохидрат на сайтек-най-доброто възможно. за още 22 си вземаш и едни аминокиселини 200 таблетки май бяха- тва е най-изгодното в момента! Като свърша циклажа ще излизам сигурно и аз на тва+ още работи!

DownloadVirus
07-13-2011, 08:32
22 лева аминокиселини :lol: С какво съдържание ? :D xax

TodorMarkov
07-13-2011, 08:34
Тренирал си "чисто" , а ?

А сега реши малко да тренираш "мръсно"

:lol: :lol:

Ако мислиш с 30 лева да си вземеш нещо,едва ли и от аптеката не мисля,че продаваха креатин,за мултивитамини продават,ама ако мислиш,че ще качиш маса с мултивитамини,значи още не ти е дошло времето "да тренираш мръсно" , почни да четеш,за да разбереш как да се храниш и не прави по 2 пъти ръце в седмицата,това НЕ предразполага към разтеж,ако нямаш изграден хранителен режим според нуждите ти,докарваш си точно обратният ефект :)

След около 48-72часа мускула е свръхвъзстановен и точно тогава е идеалния момент за тренирането му отново.Това е относително,тъй като хората с повече бели мускулни влакна се възстановяват по-бавно,но в общи линий трябва да се тренира всеки мускул около 2пъти седмично,освен ако не караш на "забранени медикаменти".Тогава се изменя хормоналната система и мускула е в постоянно анаболно състояние,именно тогава може да си позволиш да тренираш мускул 1 път седмично.

DownloadVirus
07-13-2011, 08:46
Ако няма изграден хранителен режим (поне това разбрах по поста му),най-вероятно си мисли,че мускулите растат във фитнеса- да ама не!

Ако възтановяването е лошо,няма начин..Пък зависи и как тренира,преди правих 16-18 серии за трицепс,мускулна треска имах около 4-5 дена! Сега правя 12-14 серии и мускулна треска имам за по 1 ден и то ако.

А с медикаментите нали се възтановяваш по-бързо? Защо тогава да тренираш по веднъж седмично,то всички културисти тренираш по 2-3 пъти седмично мускулните групи (говоря за проф. дето са назобани :D)

TodorMarkov
07-13-2011, 09:04
Мускулната треска не е критерий за хипертрофия.Това са страшно много серий за малък мускул,не случайно имаш мускулна треска близо седмица,така травмираш мускула.Културистите използват различни методики за трениране,веднага мога да ти дам за пример Дориан,който имаше подобен режим на трениране,1 път седмично мускул.Написах вече защо,но явно няма кой да чете.

DownloadVirus
07-13-2011, 09:07
Не казвам за хипертрофия,но става въпрос за възстановяване..

Дориян до колкото знам си е тренирал 1 път седмично мускула по 50 мин - 1 час 4 дни в седмицата , повечето обаче (гледай Рони Арнолд Кътлър) тренират повече от 1 път,само да вземем Арнолд за пример е тренирал по 5 часа на ден, 2.5 сутрин , 2.5 вечер - ВСЕКИ ДЕН

TodorMarkov
07-13-2011, 09:10
Травмите в мускулите по-трудно се възстановяват.Не казвам,че трябва да се тренирам 1 път седмично,като си на стероиди.Казвам,че го има като вариант и тогава е рационално да се прави това нещо,а не както ти казваш ;)

DA0Trooper
07-13-2011, 09:12
22 лева аминокиселини :lol: С какво съдържание ? :D xax
с достатъчно такова, за 22 лева? Човека иска до 30 -казвам му около 30. Като почнете да се заяждате за 22 за 32- кой колкото има бе. Все едно всички ползвате "top of the range" хранителни добавки...

DownloadVirus
07-13-2011, 09:22
22 лева аминокиселини :lol: С какво съдържание ? :D xax
с достатъчно такова, за 22 лева? Човека иска до 30 -казвам му около 30. Като почнете да се заяждате за 22 за 32- кой колкото има бе. Все едно всички ползвате "top of the range" хранителни добавки...

Ясно , просто като гледам тук за 75-80 кинта амино на прах и свършват за има няма месец :D

qnkov90
07-13-2011, 11:47
Така. Виждам, че си почнахте ваш спор. Попринцип на ден ям по 5-6 пъти и то "не" на пръскане. Разликата между тренинга на ръцете ми е 2 дена и никъде не съм написал, че искам да направя огромни ръце за кратко време, или тяло и т.н,, просто бих искал да кача по-бързичко 2-3 см примерно в тях. В момента предполагам, че ръката ми е около 37-8. По стари спомени един протеин струваше някакви 16-7лв, и един креатин за 12-13 лв, да ги смешам и 2-те и като за 2 месеца, ще ми стигне тая извара. Това съм планувал. Струва ли си опита?

ZipFail
07-13-2011, 11:57
Спомените ти са доста стари значи, дори нещо некачествено за тея пари трудно ще намериш..

DownloadVirus
07-13-2011, 12:27
Еми може за 16-17 лева около 300 грама протеин :)

qnkov90
07-13-2011, 12:40
Имам една купа в нас от 3 години, biogame super mass 500grama за 15лв я бях взел. Се ровнем в аптеките аз.

DownloadVirus
07-13-2011, 12:55
Имам една купа в нас от 3 години, biogame super mass 500grama за 15лв я бях взел. Се ровнем в аптеките аз.

Това е гейнър като гледам,ако сметнеш,че една доза ти е около 150-200 грама стига точно за 2-3 пъти и то 15 лева за захар даваш..С тия 15 лева аз ще си взема 110-120 яйца..


Всяко яйца има по около 6,5-7 грама протеин

110x7= 770 грама протеин

Сложи го 700-750 грама протеин,в твоя гейнър има няма 60-70 грама в 500те грама!