PDA

View Full Version : Майка ми има проблем.



NomNomNom
07-13-2011, 12:36
Жал ми е , има намесена и връзка в историята , заради това слагам темата тук . Приемам и трол , и всичко ;д .
Та, първо да дефинирам действащите лица.

Майка ми е на 42 . Омъжена за баща ми , той е на 55 . Бивш алкохолик ( абе , още подпийва и прави проблеми , ама по-рядко , пиенето си е до гроб).От 16-17г. само живеят заедно , съвместен интимен живот нямат . Аз съм единствено дете. Спях/ и спя все още , като съм вкъщи , в една стая и в едно легло с майка ми , баща ми си спи отделно . Сега , понеже сме в къщата на село , тате си е сам вкъщи .
Аз съм на 17 , на есен - 18 . Имах до скоро успех 6.00 , майка ми ме буташе да кандидатствам в елитни университети , изкарах сертификати , всичко .
Тя има т.нар. любовник - нямам нищо против човека, готин е . Има голям бизнес , но майка ми е супер инат и вместо да взима пари от него , тя не взима ;д Не, сериозно , двамата само се комплексират един от друг и това им е там заигравката .
Майка ми има сестра - 1г. по-малка, тя си има стабилна работа , 2 развода , любовници . Едра жена е , все се заканва , че ще мине на диета и минава, ама ;д
Тя има щерка - братовчедка ми , на 15 . Учим заедно , тя е голяма глезла и само се дърви , иначе много добре се разбираме.
Майката на леля и мама - "Тихо, хората да не чуят" - гледа си градината , готви , чисти - по цял ден . Нерви се , като е разбутано . Патриархална жена.
Мъжа й ( дядо ми ) - той уж е шефа , много крием от него , вече е на възраст . Каквото каже , трябва да е закон ;д

В , да речем , селото - там сме аз, майка ми , леля ми , братовчедка ми , баба ми , дядо ми . В къщата ни - сега е само баща ми .

Майка ми .
Майка ми е в много дълбока депресия от много време, но сега се задълба последните 6м.
Работи като управител в един комплекс, но няма никаква работа там , никакви хора през лятото - тя не се гласи , не си работи по длъжността , не си говори с никого , освен с общите работници - млади момчета . Пълна скука е там . От време на време има да превежда разни неща и да урежда договори .
През останалото време- цъка проклетите ферми във фб - моята , на баща ми , нейната и на братовчедка ми . И само това .
Прибира се в нас - хвърчи за фитнес/кикбокс . Постоянно ни се заяжда , че не ходим с нея и че само ядем , и ще остане свине цял живот , и само се зъби , даже ми се сърди . И обяснява как всички се комплексирали от нея вкъщи , нвм. Аз почти не се прибирах , щото си стоя в София при приятеля ми .
Заяжда се на всички за всичко - баба ми я пита за храна, баба ми я кара да изчисти, леля ми идва да си говори с нея, братовчедка ми просто си яде - само се заяжда с всички и обяснява чат-пат колко са зле и непросветени .
С баща ми - само иска нещо от него , вярно, издържа го , гледа го , ама и тя е пълно мрънкало . На нова година се изпокарахме всички , баща ми искаше да се самозапали в къщата , беше обезумял накрая , щеше да ни избие , не ни разпознаваше . Тя обаче - седи и нарочно го дразни, като се прави на 6 без 10 и нарочно се бави , а аз умирам от ужас .
Верно, че той е идиот ама и тя го дразнеше много . Накрая в колата - ти тихо, че съм на косъм да ударя колата и да ни убия и двете .
Мислят си , че е минало , ама няма и на мен да ми мине, и на тях .
Баща ми инак работи при нея, тя му е нещо като шеф и той се комплексира малко от това, като хазартаджия и алкохолик се сещате, че прави изцепки - безотговорни - и майка ми само мрънка като негова майка .
Та, така де, аз също съм й дете . С мен същото . Всичко беше супер кеф, тя само върви и обяснява , как само мъже въртя , инак имам 6.00 , преподавам , щяла съм да ходя в Оксфорд или Единбург , и вече - всичко е кеф кеф. Да, ама на мен ми се гади всеки един път , в който тя го каже това на някой ,защото и преувеличава и т.н. Това и е като че ли единственото нещо , с което се фука .
И сега ме тормози , защото успеха ми не е 6.00 , и реално - не ща да ходя на майната си , защото там няма моята специалност . На всичкото отгоре , тя няма пари да ме издържа , а те първа трябва да тегли заем да откупува къщата ни , че е наследствена .
И като тръгна да го казвам- получава нерна криза, откача , разваляме отношенията .
Опитва се да живее моя живот, на баща ми , на всички наоколо . Своя не си живее . Нищо не прави .
Има връзка с човека .
С него са от 4г. Полускрита е , баща ми не знае, че зная.
Двмата само се карат за неща - що не вдигна телефона, що си на море с жена ти , що си спала в къщата на мъжа ти , с кого си на кафе, ама не е вярно , че си с него . ПОСТОЯННО, ЕЖЕДНЕВНО .
Накрая отиват 2 пъти в месеца ( щото в останалото време не могат да се виждат и са скарани ) , изчукавт се, тя се прибира мъртво гладна и се прави на велика . В сми , те се обичат, те не правят секс , не.
На 42 е , държи се като пубертет , само се заяжда нищо не прави ,губи си живота.
Искам да й помогна . Обяснявам й - айде, ше седнеш да учиш нещо , да прави - на нея само фитнеса й дай , поне там да ходи де .
Опитвам се да се издържам сама за да не й тежа .
Пушачка е . Баба ми ми обснява, че напоследък и много пие .
Опитваме се да се държим нормално, то тя само иска от другите и само се заяжда.
Ясно е , защото не се приема .
С приятеля й сега са скарани . И му звъни вчера , той вдига , тя - не ми вдигай бе , не искам да ми вдигаш .
И продължава да звъни . Той пак вдига . Тя - същото .
Беше много разтроена.
Всичко й се върти около него, нищо смислено не прави .
А тя самата се чуства зле от това.
Наоколо и няма хора с които да си говори .
А и финансово никак не е добре .
И говоря с нея спокойно, опитвам се да я подтикна нещо да върши , ама няма резултат .
И само ме изнудват с баща ми - майка ти ми каза, че сега искаш да учиш в германия - не, не искам - ама как не искаш , тва е най- уредената страна .
И двамата са абсолютни ноулайфъри . За баща ми няма надежда, той е същият гаден саркастичен трол като мене . Нищо не приема . А ме е шубе,че ако приеме , ще стане зависим от мен и моята компания ( което ми се е случвало поне 2 пъти с близки хора) , а аз не винаги мога да съм наоколо а и ме е страх заради алкохола му да не стане фал.
Той пък си няма никого освен нас, властната му майка умря (баба ми , беше супер пич инак, нищо че съсипа живота му ;д ) .
И така , в шах съм вече .
Иска ми се да ги изкарам навън , да подишат от живота.
Ама и на мен ми е трудно , след като не съм съвсем уверена , че това е най-добрият вариант.
Баща ми е социопат , а истината е , че и аз съм като него .
Искам да им покажа , че всичко винаги е прекрасно, независимо колко си болен и колко си зле . Ама те си искат да са нещастни и това е.

Сигурно много от вас са имали такива ситуации вкъщи . Това не е ситуация де , това е животът ми както го помня , и както си е и сега .
Та , някой ако има опит - дали ше отшуми критическата , какво трябва да се случи , за да се сетят, че има живот след 50 и , че никога не е късно да вършиш и да учиш нещо . То е ясно какво де .

Просто , ако някой се сеща за нещо умно по темата , нека да сподели .
Мерси за отделеното време.

Done
07-13-2011, 12:59
Изчетох това което си написала... честно казано не знам какво да ти кажа.. поне не в момента - трябва ми време да осмисля прочетеното и ако се налага да го прочета още няколко пъти...
Но това което липсва да се завърши картинката е връзката ти. Как са отношенията ви? Как го приемат вашите ? А той тях ? Той намира ли начин да ти помогне ?

NomNomNom
07-13-2011, 13:06
Изчетох това което си написала... честно казано не знам какво да ти кажа.. поне не в момента - трябва ми време да осмисля прочетеното и ако се налага да го прочета още няколко пъти...
Но това което липсва да се завърши картинката е връзката ти. Как са отношенията ви? Как го приемат вашите ? А той тях ? Той намира ли начин да ти помогне ?
А, при мен всичко е наред, нашите нямат проблем с него , нямат и избор реално. Споделям с майка ми на сексуални тематики още от 13-14г. , с баща ми само чат-пат се майтапим нещо , и то много леко.
Мама даже има много добри отношения с него , той й уреди хубав лаптоп, тя сега ще му даде един списък с фирми за неговата работа .
Тя приказва , че той и леля ми ме манипулирали и заради това не ща да ходя да уча в Англия, а тя не разбира, че тук вече всичко ми е уредено , поне аз с моя живот си се справям.
Инак, от него единствено искам подкрепа ( защото той други неща се опита да вкара ) , т.е. - да ме слуша докато си формулирам изреченията и да не ме критикува . От там нататък друго не искам от никой принципно, особено съвет, но сега наистина съм отворена за нови идеи .

DarkTemplar
07-13-2011, 13:24
Това ми прозвуча като сценарий от филм на Тарантино.. или може би на Уди Алън. Заради кофти ежедневието вашите ги е налегнала апатията и честно казано не виждам как ще излязат от това положение (а те май и не могат/не искат). Хората сами си правим лошото.. Няма ли начин майка ти и любовника й да се виждат (и чукат) по-често, въобще да имат някви хубави моменти, та да й се поизлекува злобата? Баща ти не го мисли, той отдавна е аут, просто иска да не го закачат.

OnlyMeAndYou
07-13-2011, 13:39
Не си длъжна на вашите. Кой, каквото иска да си мисли за мен. Работата е там, че ако човек не иска да си помогне сам, никой друг не може да му помогне. Ясно е, че не искаш да живееш живота, който майка ти иска. Това си е твой избор и ти сама си решаваш. Кажи и го следващия път, когато казва къде ще учиш ти. Вярно, ще се ядоса, но тя трябва да е наясно, че живота си е твой, избора също. Говори с вашите, изведи ги някъде. Идете примерно на ресторант, някъде извън града, ако имате възможност, за да имат възможност да разпуснат малко. Ама ходи с тях по отделно де. Ако не стане, просто седни и говори с тях. И не че ти намеквам нещо, но не знам ти как издържаш. Признавам си, че лесно се паля. Ако бях на твое място щях да си събера багажа и да се изнеса. Но и това не е добра идея. :)

Done
07-13-2011, 16:01
мислиш ли, че можеш да склониш майка ти да посети психоаналитик ?

JustBelieve
07-13-2011, 16:12
Suicide

cherinka
07-13-2011, 16:17
И мойта мама така.
Накрая си хвана чукалата, 5 месеца живя на квартира, аз й помагах с (о,БОЖЕ МОЙ) моите велики 5лв. джобни на ден, тегли цифра заеми, умря от глад, свали 30кила, разведе се с баща ми, искаше да се самоубива, но живеела само заради мен. Цялата подмолна рода й обърна гръб (като гледам и твоята е някаква нещастна такава, особено баба ти-досада и половина), в момента дължи 5 хил лева по банки, НО

запозна се със страхотен човек, в момента са заедно, няма какво да ядат, НО са заедно вече 4 години. И са щастливи. Безпаричието сплотява народа, колкото и да има да се поспори по този въпрос.

Мисълта знаеш ли каква ми е? Ти си единствената й (предполагам) упора. Бъди до нея. Това не са като нашите елементарни връзки, изсисква се доста голяма смелост, да прекратиш цифра години брака си, а щом са последвали и деца от него. Малко в минус ви е, че живеете сто души под един покрив. Не трябва да се бъркат майки, баби, лели, призлява ми от 'роднинските' съвети и помощ. Трябва самостоятелност, радикалност, и винаги съм се чудила такива хора, като твоята и моята майка как си позволяват да ни възпитават и да ни напътстват в живота, след като не могат да оправят своя собствен живот, а са на 40г.+ Но безумието, нерешителността, страхът, и други, не те питат на колко години си, нали???

NomNomNom
07-13-2011, 16:23
@DarkTemplar - Тарантино е любим на тате, даже е с негова снимка на фб.
За любовника - не , то , както все обяснявам , и двамата се опитват да докажат , че имат пишки и заради това се карат . Той се комплексира от нея, тя от него и само се заяждат . Разделени са вече 20 дни и е трагично.
До преди малко имахме скандал с майка ми , защото й казах, че не искам да ходя на фитнес (кара ме всеки ден, ходих 2 пъти тази седмица, но не искам ), не е платила нищо, просто стои и се заяжда, че не правя и ме гледа страшно зле - все едно убивах хора по цял ден + разочаровано . Просто, стои и постоянно се заяжда с всички за всичко .

За тате - ясно ми е , заради това с него нямам проблеми - чуваме се на две седмици , виждаме се на 3 , всичко е точно, на него му е добре сам.

@OnlyMeAndYou - Не са на кеф нещо за излизане , а майка ми не можем да си говорим нормално, защото тя или не говори , ако говоря нещо рандом , или се заяжда , или споделя ,когато съм цялата в слух и я подкрепям , но това е по-рядко.
Инак, то искам да се справя с нея, защото се съсипва.

Аз, не казах за нея - прави се на 17г. Постоянно иска татуировка да си сложи , облича се младежки , беше си направила червени и лилави кичури , искаше даже да си отреже косата 1ви номер и да я остави да е бяла . Има нужда от промяна + комплексира се и се депресира, че е стара + има нужда да демонстрира колко не й пука от хората , като се държи така , като това означава, че й пука.

@Done - Опитах да я закарам при училищната , но тя не иска и да чуе - тя не смята , че проблема е в нея, мисли , че ние сме зле и не разбираме .
А я разбираме , всички сме били на нейно място.

Мерси много на всички за отговорите :>

@JustBelieve - тъкмо около нова година работехме всички на едно място , и ми беше толкова втръснало от това да слушам как и двамата са жертви , та мислех да се резна в далака да им изкарам акъла. Ама наистина, на много малко бях , един път слязох до кухнята , но не ми стискаше, и тъкмо набрах смелост по някое време - и баща ми запозна да обяснява, че му текът последните минути живот и просто бях шах и мат с пешката ;д

NomNomNom
07-13-2011, 16:28
И мойта мама така.
Накрая си хвана чукалата, 5 месеца живя на квартира, аз й помагах с (о,БОЖЕ МОЙ) моите велики 5лв. джобни на ден, тегли цифра заеми, умря от глад, свали 30кила, разведе се с баща ми, искаше да се самоубива, но живеела само заради мен. Цялата подмолна рода й обърна гръб (като гледам и твоята е някаква нещастна такава, особено баба ти-досада и половина), в момента дължи 5 хил лева по банки, НО

запозна се със страхотен човек, в момента са заедно, няма какво да ядат, НО са заедно вече 4 години. И са щастливи. Безпаричието сплотява народа, колкото и да има да се поспори по този въпрос.

Мисълта знаеш ли каква ми е? Ти си единствената й (предполагам) упора. Бъди до нея. Това не са като нашите елементарни връзки, изсисква се доста голяма смелост, да прекратиш цифра години брака си, а щом са последвали и деца от него. Малко в минус ви е, че живеете сто души под един покрив. Не трябва да се бъркат майки, баби, лели, призлява ми от 'роднинските' съвети и помощ. Трябва самостоятелност, радикалност, и винаги съм се чудила такива хора, като твоята и моята майка как си позволяват да ни възпитават и да ни напътстват в живота, след като не могат да оправят своя собствен живот, а са на 40г.+ Но безумието, нерешителността, страхът, и други, не те питат на колко години си, нали???
То в брака не е проблем , във връзката с любовника е проблема, с него не може да се раздели . С баща ми реално не са заедно, просто не се развеждат .
Инак, принципно си живеем отделно с мама и тате, но сега живеем при бабата, дядото , лелята поради няколко причини - да не плащаме големи сметки , защото на едното място сме със соларен панел и парно , и просто плащаме по-малко , вкъщи сме на ток . И от друга страна - майка ми просто иска тук , въпреки ,че се кара с всички и всички я изнервят.
А, именно заради майката на баща ми нашите са с кофти брак , щото живеехме всички заедно преди да умре .
Раздвам се за майка ти , дано и моята намери някой и се успокои , че е тегаво , до преди малко пак се джанкахме.
Мерси за отговора :>

radeberger
07-13-2011, 16:30
Само не разбрах от къде идват пари за алкохол и хазард след като баща ти работи във фирмата, в която майка ти е управител, а там няма работа?

NomNomNom
07-13-2011, 16:36
Само не разбрах от къде идват пари за алкохол и хазард след като баща ти работи във фирмата, в която майка ти е управител, а там няма работа?
Ъ , заеми , а и каквото изкара ? Пък и тя е на твърда заплата , но той сега не работи много и тя му дава от нейната .
Преди е пиел и е играел много , примерно дърпа от карта на майка ми 2000лв заем и ги измлатва.
И той , понеже не работи , или работи за малко пари - не може да ги върне.

radeberger
07-13-2011, 16:46
А някакво образование нямат ли, за да работят нещо по-доходно?
И как така твоя живот е уреден след като не си завършила още?

NomNomNom
07-13-2011, 16:57
А някакво образование нямат ли, за да работят нещо по-доходно?
И как така твоя живот е уреден след като не си завършила още?
Баща ми има средно, майка ми висше математика и информатика, магистратури - фирмено управление и евробизнес . За сега това е най-добрата алтернатива, този вариант е гледан много кратно.
Аз имам работа , която ми носи допълнителен доход, също така ако мина на самостоятелна ( както мисля да направя, училището ми пречи да уча това което искам, защото съм смазана и нямам време , а изпитите са лесни ) - заради нещата в св-то ми ме взимат поне на 600лв нетна . Това ще ми е година опит, после след 2ри курс ще ми е още по-лесно да намеря друга, тъй като смятам първи и втори курс да съм редовно на лекции .

Done
07-13-2011, 17:05
Добре, тогава кажи й че ти имаш нужда от психоаналитик :) сериозно го казвам ! Накарай я да идва с теб.
Друг съвет който бих ти дал е да пробваш да прекарваш повече време с нея, колкото и да е трудно.. но на твоя територия - кино, концерт, басейн и т.н. Т.е разнообрази й ежедневието.
Или пък, ако до сега си държала "мъжка" позиция - да не се оплакваш и мрънкаш, започни точно обратното - превърни се в малка мрънкаща лигла оплакваща се от всичко и всички. Тоест покажи й нагледно как тя изглежда отстрани, но без да й даваш признаци че го правиш нарочно. Това е метод който ни преподаваха в един бизнес курс, за справяне с агресивни преговарящи ;)

NomNomNom
07-13-2011, 17:50
Опитвам се , ама си има работа . Вярно е , че пък през почивката чат-пат и аз й бягам.
Какво да й кажа.
Прибра се , изкъпа се . Отидох до нашата стая - мамо , може да ли да взема едно лекарство - прави каквото знаеш.
- добре де , още ли ми се сърдиш за това, че не дойдох днес ( а още онзи ден й заявих, че няма да дойда )
- абе не ме занимавай бе, махни се , не те понасям, не мога да те гледам
- виж, нямаш право сега така да се държиш
- абе, не искам да те гледам бе, по цял ден само се ?оплакваш? - аз не си говоря с нея , не се оплаквам за нищо , явно се е объркала , чудела се е какво да прави .

Няколко пъти й обясних човешки, че не искам на фтинес и вече ме мрази , сега си седи сама и е една така омърлушена.
На мен ми писна да се унижавам да приказвам с нея и тя да се заяжда, като тръгна с добър тон, ще опитам по-късно, защото и аз съм човек, и аз се афектирам от такива неща.

Moderatorius
07-13-2011, 18:17
Ебаси смотаната ситуация. Майка ти ми изглежда винаги някаква афектирана и ми се струва, че никога не говори на сериозни теми. По тая причина не мога да ти предложа да говориш с нея. Защо не започнеш да ходиш с нея на фитнес, 1-2 седмици, и там да поговорите, докато е положително настроена към тебе? Може би тя самата иска повече внимание, започни да правиш заедно неща с нея, сближете се. (Не знам що ти го казвам, аз не бих могла да правя нищо с мойта мама :D )

mArMaLaDkA
07-13-2011, 18:31
Докато родителите ти сами не решат, че искат промяна в живота си и не запретнат ръкави да подобрят състоянието си, не можеш да им помогнеш. Въпреки, че си отрасла в подобна среда, от теб е станало човек. Съвестна си, оправна и умна си, учиш, работиш, живееш с приятеля си и въпреки, че си на сравнително крехка възраст, си станала абсолютно самостоятелна. Съветвам те да продължиш в същия дух, да си живееш живота и да мислиш най-вече за себе си. Гледай максимално да разредиш контактите си с вашите, така или иначе, съдейки по написаното, им е все тая дали ще те виждат, или не. Посещавай ги, срещайте се, обаче недей да се задържаш много-много, 'щото те товарят излишно.

jghgh
07-13-2011, 18:35
^Съмнявам се, че на родителите им е все тая дали ще я виждат или не.
Не й говорете такива глупости.
Не знам какво да напиша по темата ти. Но явно в майка ти има адски много болка, примесваща се с "примирение", с някакъв душевен цинизъм, че не може да е по-добре, като въпреки всичко не може да спре огорчението си и затова се заяжда. Поне така си мисля.

Не смятам нищо да пиша по тоя ЗАПЛЕТЕН проблем. Не мисля, че мога да помогна и освен да изразя съболезнование за тая гадна ситуация не знам какво друго да направя. Ако има начин, наистина отидете на семейна терапия. Трябва да оправите тея бъркотия, взима ви здравето.

NomNomNom
07-13-2011, 18:41
@Moderatorius - T

Auriss
07-13-2011, 18:44
Ех ,Номке ,не ти е лесно. Ама и ти си един инат ,бай дъ уей. Малко тъпо е от моята уста да излезе ,тъй като не бих го направил ,ама защо не се прежалиш да ходиш с нея на фитнес и да й потърпиш драмите.
Оставам с впечатлението ,че основният "дразнител" в цялата ситуация си ти и тя се 'комплексира' не от друг ,а от теб. И игнорирайки я (по-точно игнорирайки желанията й) я дразниш още повече.
Представи си го така - имаш красива ,интелигентна ,успяла и харесвана от всички сестра (дори това определение да не ти пасва ,най-вероятно в нейните очи си точно това) ,която се справя по-добре от теб във всяка област ,но игнорира 'идеите' ти за съвместно прекарване на част от свободното ви време ,тъй като ги намира за *тъпи*(може и това да си мисли ,кой знае).


Съмнявам се, че на родителите им е все тая дали ще я виждат или не.
Не й говорете такива глупости.

Личи си ,че не си била в такава ситуация.


Тъпото е само ,че майка ти със сигурност държи адски много на теб - все пак явно те е бутала напред цял живот. Дали непрекъснатият тормоз оправдава егоизмът и безразличието само ти можеш да си решиш.

NomNomNom
07-13-2011, 18:45
^Съмнявам се, че на родителите им е все тая дали ще я виждат или не.
Не й говорете такива глупости.
Не знам какво да напиша по темата ти. Но явно в майка ти има адски много болка, примесваща се с "примирение", с някакъв душевен цинизъм, че не може да е по-добре, като въпреки всичко не може да спре огорчението си и затова се заяжда. Поне така си мисля.

Не смятам нищо да пиша по тоя ЗАПЛЕТЕН проблем. Не мисля, че мога да помогна и освен да изразя съболезнование за тая гадна ситуация не знам какво друго да направя. Ако има начин, наистина отидете на семейна терапия. Трябва да оправите тея бъркотия, взима ви здравето.
И на мен много ми се иска, но те все намират оправдание, че така е било винаги , че само да се случи еди какво си и всичко ще е наред, и т.н.
Те не искат , наистина, не искат да правят нещо в тази насока .
Инак, в момента наистина им е все тая , ама скоро ще се усетят как се тровят сами ( конкретно мама ) . Винаги съм проявявала разбиране към каквото ми каже и не съм я съдила за абсолютно нищо . И съм сигурна , че само аз съм толкова снизходителна .
Инак , заплетен е , ама всичко идва от там , че всички сами се задълбават.
Майка ми днес цял ден ми прилича на баба ми , която почина стара , в моментите, в които беше супер озлобена на света и плюеше. Ама една такава, почти несвързани ненормални неща приказва/приказваше , ама си вярва, че тя е най-велика.

NomNomNom
07-13-2011, 18:53
Ех ,Номке ,не ти е лесно. Ама и ти си един инат ,бай дъ уей. Малко тъпо е от моята уста да излезе ,тъй като не бих го направил ,ама защо не се прежалиш да ходиш с нея на фитнес и да й потърпиш драмите.
Оставам с впечатлението ,че основният "дразнител" в цялата ситуация си ти и тя се 'комплексира' не от друг ,а от теб. И игнорирайки я (по-точно игнорирайки желанията й) я дразниш още повече.
Представи си го така - имаш красива ,интелигентна ,успяла и харесвана от всички сестра (дори това определение да не ти пасва ,най-вероятно в нейните очи си точно това) ,която се справя по-добре от теб във всяка област ,но игнорира 'идеите' ти за съвместно прекарване на част от свободното ви време ,тъй като ги намира за *тъпи*(може и това да си мисли ,кой знае).


Съмнявам се, че на родителите им е все тая дали ще я виждат или не.
Не й говорете такива глупости.

Личи си ,че не си била в такава ситуация.


Тъпото е само ,че майка ти със сигурност държи адски много на теб - все пак явно те е бутала напред цял живот. Дали непрекъснатият тормоз оправдава егоизмът и безразличието само ти можеш да си решиш.
Туй за зависта го открих като мотив миналата година , и идеята не беше моя ( защото сама си ги анализирам тези неща , друг не ме слуша ;д ) , а на психоложката в училище, която посетих .
Но сега не съм никак красива и тя избива комплекси , че всички сме дебели и зле.
Точно, ходих на фитнес няколко пъти, ама вчера и днес не ми се ходеше . А винаги се мъкна с нея на места , за които нямам желание .
Ама тук последните месеци ми избиват бушоните.
Тя инак се дразни, защото връзката й е като моята, когато бях на 14 , пак същите скандали и драми , а сега аз съм спокойна , нямам желание да се конкурирам с моя човек, а и да имам - по-скрито е , не се караме , всичко е наред.
Също така, на няколко места ме харесаха за работа, обаче условията не ме устройваха .
И тя ту се радва, ту злобее. Ту се гордее с дъщеря си , ту съм смъртна заплаха едва ли не .
И сега , след като няма с какво да се фука и да се гордее с мен , вече съм й още повече трън в очите.

Инак, благодарна съм за цялото й бутане, и подкрепа. Заради това винаги съм проявявала разбиране към всичко , дето й се случва и което мисли .
:>

Та, значи сега ще се опитам да отида при нея и да подхвана шеговит тон , и даже бих й благодарила за всичко , дето е правела за мен ( в противовес на това, като казах , че не искам това, дето тя иска, тя ме обяви за супер нагла няколко пъти ) .
Ще опитам , ще опитам.

mArMaLaDkA
07-13-2011, 19:07
А защо не й правиш четки по-често? Жената явно има нужда да е на първо място и да й се обръща внимание, вече си показала интерес към заниманията й, та защо не започнеш да й правиш комплименти за щяло и нещяло, за да може да се чувства специална и оценена?

cherinka
07-14-2011, 07:04
Done, те ако имаха пари за психоаналитик, едва ли щяха да живеят в "малка схлупена къщурка с две роди отпред" :D

Done
07-14-2011, 07:10
Done, те ако имаха пари за психоаналитик, едва ли щяха да живеят в "малка схлупена къщурка с две роди отпред" :Dе то по тази логика, ако нямаха пари майка й нямаше да ходи на фитнес или пък нямаше да пуши толкова много...

cherinka
07-14-2011, 07:25
Те психоаналитиците щото вземат колкото едномесечна карта за фитнес или стек цигари... 8-)

Done
07-14-2011, 07:27
Те психоаналитиците щото вземат колкото едномесечна карта за фитнес или стек цигари... 8-)Не ми се влиза в дребни сметки... идеята ми, е че ако се приеме, че е наложително да се ходи, все ще се намерят пари. Липсата им е оправдание не причина.

alice13
07-14-2011, 11:24
наистина ще е добре да идат на психоаналитик

GunSnSteelflowers
07-14-2011, 19:35
Ех ,Номке ,не ти е лесно. Ама и ти си един инат ,бай дъ уей. Малко тъпо е от моята уста да излезе ,тъй като не бих го направил ,ама защо не се прежалиш да ходиш с нея на фитнес и да й потърпиш драмите.
Оставам с впечатлението ,че основният "дразнител" в цялата ситуация си ти и тя се 'комплексира' не от друг ,а от теб. И игнорирайки я (по-точно игнорирайки желанията й) я дразниш още повече.
Представи си го така - имаш красива ,интелигентна ,успяла и харесвана от всички сестра (дори това определение да не ти пасва ,най-вероятно в нейните очи си точно това) ,която се справя по-добре от теб във всяка област ,но игнорира 'идеите' ти за съвместно прекарване на част от свободното ви време ,тъй като ги намира за *тъпи*(може и това да си мисли ,кой знае).


Съмнявам се, че на родителите им е все тая дали ще я виждат или не.
Не й говорете такива глупости.

Личи си ,че не си била в такава ситуация.


Тъпото е само ,че майка ти със сигурност държи адски много на теб - все пак явно те е бутала напред цял живот. Дали непрекъснатият тормоз оправдава егоизмът и безразличието само ти можеш да си решиш.

Ако почне да й изпълнява прищявките, няма да стане по-малък дразнител. Майка й очевидно се намира в такова състояние, в което тези жестове и жертви да отиде с нея на фитнес биха били причина да се качи още повече на главата на момичето и да не спре да иска, да иска, да иска. В момента е като малко дете и за съжаление може би вече си забелязала, че и да направиш нещо хубаво тя не може да го оцени. Отказала се е от собствения си живот и стои на едно място - 50% от хората на средна възраст го правят и по този начин рушат и вгорчават живота на децата си. Картинката е следната - тя се чувства стара, а ти порастваш. Има си 18-годишна дъщеря, това звучи страховито, защото я прави още по-дърта. И за жалост човек в отчаянието си прави много гнусни неща. Не можеш да знаеш дали не инсценира всичко това, само за да те задържи изкуствено до себе си, да те изравни на нейното ниво и да се чувства по-млада. Да, брутално е, но има какво да я оправдае. Не е само тя - повечето родители почват да го правят след дадена възраст. Тежкият живот ги е превърнал в жертви на обществото и почват да се озлобяват и към себе си, и към най-близките. Това не значи, че те мрази -просто явно си мисли, че си е супер така и е бъде още по-добре, ако и ти не се издигаш. Единственото, което можеш да направиш е да не й се връзваш, за да не си провалиш живота. Трябва да опиташ да й помогнеш чрез груба истина, но не трябва да го превръщаш в целта на живота си, защото най-малкото можеш да се разочароваш и най-много по този начин наистина ще се изравните, ще се събудиш един ден и ще видиш, че няма какво да дадеш на децата си. Щя бъдеш изморена от битки, които даже не са твои. Колкото и да са ни близки родителите, те павят избори, които не зависят от нас. Не й трябват психоаналитици и други такива глупости; дълбоко в себе си тя знае какво точно прави. Това е нещо като родова болест.