PDA

View Full Version : Диетирането - за и против?



rexnx01
07-13-2011, 20:15
Хей, здравейте! Сега много хора се чудят дали да диетират може ли това да им донесе полза или само им пречи? Някой казват, че то всъщност вредяло повече от колкото помагало. как смятате?

gab4ooo
07-14-2011, 14:44
ако отидеш на диетолог мисля че диетата е добра но ако сам си я правиш само си вредиш

MariqD
07-14-2011, 17:42
Дебеличка съм си, но продължавам да се обеждавам, че сега раста, а като порасна ще отслабвам .. Примерно към 18-20 годишна възраст ако си няма проблем .. Просто се замисли малко сега ако си по-млада не ти е нужно да отслабваш .. (Освен ако не е критично и не застрашава здравето ти ) :) :)

mArMaLaDkA
07-14-2011, 18:31
^ А не ти ли е хрумвало, че ако не можеш на 15 да имаш що-годе прилично тяло, на 35 с домакинство за въртене и мъж и деца за хранене, когато съвсем няма да ти остава време за себе си, положението ще е още по-зле?

Диета всъщност се нарича хранителният режим, който спазваш по принцип, а не нещо, което си прочел в интернет и го спазваш от днес за утре. Повечето хора все заритват, че спазват диети, а не спазват елементарни правила(примерно, да не пият алкохол по време на режима и не се захранват след диетата). Цаката уж е в балансираното хранене, но някои хора имат отвратителен метаболизъм и единственият начин са ограниченията(почти изключват въглехидратите или намаляват до минимум белтъчините).

MariqD
07-15-2011, 20:17
^ А не ти ли е хрумвало, че ако не можеш на 15 да имаш що-годе прилично тяло, на 35 с домакинство за въртене и мъж и деца за хранене, когато съвсем няма да ти остава време за себе си, положението ще е още по-зле?

Диета всъщност се нарича хранителният режим, който спазваш по принцип, а не нещо, което си прочел в интернет и го спазваш от днес за утре. Повечето хора все заритват, че спазват диети, а не спазват елементарни правила(примерно, да не пият алкохол по време на режима и не се захранват след диетата). Цаката уж е в балансираното хранене, но някои хора имат отвратителен метаболизъм и единственият начин са ограниченията(почти изключват въглехидратите или намаляват до минимум белтъчините). Оф човече ти четеш ли изобщо .. Не и казвам на 35 да праи диети, а на 18 примерно ..

Vivid
07-16-2011, 21:19
Оф човече ти четеш ли изобщо .. Не и казвам на 35 да праи диети, а на 18 примерно ..

Всяко отлагане е признак на мързел.
Когато станеш на 18, няма ли да си кажеш, че имаш още време и не е сега момента? Или си твърде заета? Или нещо друго?
Най-подходящото време е сега.

XaMcTePKa
07-16-2011, 21:23
На 18 се учи за кандидат-студентски изпити, после студентски живот, след тва си търсиш работа...и след малко вече си на 35 с няколко деца :P

marilyn
07-17-2011, 08:16
Аз преди правех много диети, (като съм била на 12-15 години) и не постигнах нищо. Не съм била дебеличка, имала съм няколко излишни килца, но родителите ми много ми натякваха и аз се връзвах и се чувствах много зле. Какви ли диети не правех и ако отслабнех, после всичко си връщах. А в пубертета ужасно ми се ядеше. Ходих на диетолог, уж при мнооого добра специалистка и нищо не стана. Даде ми хранителен режим, който явно не беше за човек на моите тогавашни години, каза ми ако искам да направя една 3дневна диета, в която буквално не се ядеше нищо и аз на 3тия ден щях да припадна на улицата от глад. Така че не се предоверявайте и на лекарите, някои явно и идея си нямат какво правят. Сега спрях да правя от 2 години каквито и да е диети, гледам да ям с мярка и да не ям боклуци(доколкото е възможно) и съм ок. Не съм манекенка, но не съм и дебела. Просто на първо място мислете за здравето си, защото аз моето едва не го разруших.

MlqkoSkakao
07-18-2011, 06:21
Аз лично съм против диетите за 1-2-3 седмици или за 3 дни, или за 90 дни..когато диетата свърши какво? Ще се върнем пак към старите си хранителни навици и ще очакваме, че килограмите няма да се върнат?! Точно обратното, че и отгоре се качват килца.
Постоянен хранителен режим и много спорт му е майката на красивото и ЗДРАВО тяло. Защото диетите главно изтощават организма.
Аз примерно не ям junk food, тъпча се главно с много плодове, зеленчуци, прясно изцедени сокове, 2-3 литра вода на ден, пилешко, риба, ядки, сушени плодове, гледам да ям готвено вкъщи (но не пържено). Изобщо прясна и здравословна храна :) А не разни газирани и мазни боклуци :? И карам колело :) Не е толкова трудно и не се лишавам от нищо, което обичам. Шоколадът ми е слабост, но не изяждам по 1 на ден, а по 3-4 блокчета за десерт.

rexnx01
07-19-2011, 15:04
Здравейте! Първо нека да ви кажа, че съм момче. :) Въпросът за диетирането ме интересува не толкова за отслабване колкото за спорт и здраво тяло. Аз лично мисля, че е най-добре да си спортуваш и да си ядеш нормално.

gab4ooo
07-19-2011, 19:01
абе тия пичове коит се правят на отворени и мислят 4е е хубаво от 12 - 13 годишни да се правят диети много грешат защото сега тялото се развива и ако днес отслабнеш утре може да си 100 кила ;)

lili12
07-22-2011, 19:22
Против диетите съм, въпреки че не харесвам затлъстелите хора.Вярно е че на тази възраст растем но това не значи че трябва да се тъпчем :) Аз винаги ям колкото ми се яде.Не се ограничавам от някои храни и съм си съвсем нормална за височината, но пък често се разхождам и не се излежавам много.
Според мен трябва да се води здравословен начин на живот без да се ограничаваме от някои неща.

gummybear
07-23-2011, 13:51
абе кви диети .. !? :? През пубертета човек расте ,развива се .. не е нужно да спазва диети просто да не прекалява с вредните храни :P

titinkaa
07-24-2011, 18:06
Да,спазвам диета,но направена от диетолог.

07-24-2011, 19:21
Оф човече ти четеш ли изобщо .. Не и казвам на 35 да праи диети, а на 18 примерно ..

Всяко отлагане е признак на мързел.
Когато станеш на 18, няма ли да си кажеш, че имаш още време и не е сега момента? Или си твърде заета? Или нещо друго?
Най-подходящото време е сега.
хахаха абсолютно съм съгласна! сега е времето за отслабване и оформяне на тяло!
1. защото метаболизма ти е по-бърз на 15 отколкото на 30. много по-лесно се отслабва.
2.имаш повече време на 15. представи си-ставаш на 18, почват се нерви, ЗУБКАНЕ кандидат-студентски изпити, умора, депресия-кога ще отслабваш? станеш на 20-бачкане, учене, заетостта ти е много по-повишена отколкото като си безгрижен тийнейджър. а ако чакаш и до 30 хептен няя да можеш да отслабнеш..освен ако не посветиш ума си на това, а това е ненормално... :D :D :D

maya884
07-24-2011, 19:24
Ако някой иска да се подложи на подобно нещо най-добре е да се консултира предварително с диетолог . Всеки организъм е различен,не може понеже даден човек е отслабнал по един начин да си мислиш,че и на теб ще ти влияе по същия начин....За всичко си има хора-КОНСУЛТИРАЙТЕ СЕ !

bloodysunrise
07-25-2011, 13:20
Разбира се, че е полезно. Друг е въпросът, че според повечето хора 'диета' означава да се подлагаш на постоянен глад, за да свалиш "идно-двие килуграмчита". Диета = режим на хранене.