PDA

View Full Version : За пушачите



Transform
07-13-2011, 22:15
Какво ви кара да запалите цигара,защо пушите,как започнахте?Случвало ли ви се е да запалите без да ви се иска,например..

Аз пуша от 14,започнах защото незнаех какво е и исках да опитам,интересното е обаче,че не исках приятелите ми да разберат че пуша , и си купувах цигари и пушех тайно :-| .Сега съжелявам че пуша,но няма как да ги спра ,защото немога да пия кафе без да запаля,например,и не само ..навик ми е,някак си.Пуша винаги различни цигари,когато ми е тежко пуша Мurati slim,Eva, а иначе по силни .

Chacho
07-13-2011, 22:55
Първият път беше в 6 клас от любопитство и гъзария. После, вече като имах идея какво е усещането, просто ми се допуши и пропуших. От година и нещо пуша. Случвало ми се е да паля, макар да съм си задоволил глада. От навик. Сега пуша по по-малко, пазя си цигарите за по-романтични моменти. В истинския смисъл на думата романтичен. (макар че на кафе си поизпускам юздите).

Pwnmaster
07-14-2011, 00:12
Пушете ганджа, не тютюн.

Chacho
07-14-2011, 00:21
Пушете ганджа, не тютюн.

По-добре нищо да се не пуши ;)

iLovePussyJuice
07-14-2011, 01:35
Споко, сега ще се обясни надълго и нашироко как тревата е абсолютно безвредна :lol:

Chacho
07-14-2011, 06:28
Споко, сега ще се обясни надълго и нашироко как тревата е абсолютно безвредна :lol:

Знам, чел съм я тази книга :D

kuklichka_bg
07-14-2011, 06:56
Пуша,като пия кафе най-вече,като съм ядосана също,като се наям.

Pwnmaster
07-14-2011, 11:46
Не, нямам намерение на пропагандирам тревата, защото е далеч от безвредна.
Но е къде-къде по-безвредна от тютюна :)

Иначе си абсолютно прав - най-добре е нищо да не се пуши.

rome0
07-14-2011, 14:34
Само да ме светнете, че не разбрах намирате пушенето на цигари за романтично или ? :lol: :lol:

cigarettekisses
07-14-2011, 16:53
и аз почнах от 14 годишна,за да видя какво е.
не ми хареса,но от време на време в компания пушех..
стана ежедневие,започна да ми харесва..
пуша вече от година и нещо и вече по 1 кутия на ден,ама трябва да ги намаля поне на 10.
като нямам цигари изпадам в нервна криза.;д
не мисля скоро да ги спирам,въпреки че имам много причини..
просто ми е кеф и ми стана навик 8-)

Chacho
07-14-2011, 17:16
Само да ме светнете, че не разбрах намирате пушенето на цигари за романтично или ? :lol: :lol:

Нямам в предвид нищо еротично. В момент на откъсване от ежедневието и материалистичните си грижи обичам да запаля една цигара. Нещо като черешката на тортата ми е. Когато съм сред природа с приятели и посрещаме залеза, когато си коментираме бъдещето и целите, когато съм в нас на креслото и правя ретроспекция на деня, когато коментирам или се наслаждавам на някаква форма на изкуство, т.н.

CyberMeX
07-14-2011, 19:18
Глупави хора, след 20 години ще приличате на лаино!

Chacho
07-14-2011, 19:27
Може би. Въпреки това тичам повече, отколкото доста непушачи могат да издържат :)

RageAgainstTheMachine
07-14-2011, 19:44
Аз пуша по две кутии цигари на ден, трева не барам само хашиш и по 300 милилитра концентрат, най-често ракия.


Изказа се :lol: :lol:

Transform
07-14-2011, 19:46
Нямам в предвид нищо еротично. В момент на откъсване от ежедневието и материалистичните си грижи обичам да запаля една цигара. Нещо като черешката на тортата ми е. Когато съм сред природа с приятели и посрещаме залеза, когато си коментираме бъдещето и целите, когато съм в нас на креслото и правя ретроспекция на деня, когато коментирам или се наслаждавам на някаква форма на изкуство, т.н. И аз много обичам да го права това

SunC
07-14-2011, 20:36
Спрех цигарите и бегам като кон,ебем като младо магаренце.

bobisg
07-14-2011, 20:55
А първата я запалих в 7 клас и никой не разбра,не го правех за гъзария,а се криех,беше ме страх да си ходя по улицата с цигара,после почнах по-често и навсякъде.Ако знам,че няма как да пуша не ми се пуши,ама като някой запали до мен и нямам цигари,направо откачам.Пуша между 5 и 8 цигари.Ако съм в компания малко повече.

zviar7539
07-14-2011, 21:32
Ето и моята история относно темата:
Преди изобщо не пипах цигара,бягах от тях,нямах никакво намерение да ги почвам,нито сега,нито за в бъдеще.Бях си казал че до края на живота си няма да пипна цигари,камо ли да я пуша.
Бях от най-задръстените в класа,повечето ме плюеха,обиждаха,биеха и т.н.Повечето от учениците ми пушеха,пиеха,даже някои и се дрогираха.
А пък Аз нито алкохол близвах,нито цигара не пипах.
Доста време моите съученици правеха опити да ме научат да пуша,но без успех,омръзна им да ме убеждават,и на мен също ми писна да ме дразнат.
Та един ден ми омръзва вече инезнам как взех,че опитах.Всички казваха,че ще умра,ако дръпна,но още съм жив.Бяха учудени.От начало ми се смееха как пуша,но полека лека ги свикнах,пуша като комин,даже и пури и трева съм пушил.Пушил съм почти всички марки цигари,но най-много ми харесва victory white.Научих се и да пия,но това беше доста преди да пропуша,но няма да разказвам как,защото темата не е за това.
Притеснявам се само,че родителите ми не знаят за това и ако ме хванат ще ме убият.Сега съм на 19 години(завърших вече даскало),пуша си по около половин кутийка на ден,(пращам приятели да ми купат цигари,и се крия и тайничко си пуша,никой да не разбере)няколко пъти в месеца се напивам като свиня и ми е много готино.А като се замисля къкъв бях само преди 2,3 години и какъв съм сега направо ми става лошо.

vpowerrr
07-14-2011, 22:09
В момента съм на 15, след 2 месеца навършвам 16 и преди 2 години бях голям враг на цигарите. Бягах от тях като свине от заколение. Преди около 1 година обаче ми се случи така, че се разкрепостих повече тъй като преди бях..абе задръстен бях. Та преди 1 година запалих, първия път не ми хареса особено но след това започна да ми става все по-приятно. В момента пуша по средно 10 на ден(понякога не пуша с дни, понякога по 1-2 кутии). Нашите вече горе-доло знаят, на моменти се замислям да ги спра, но тъй като пробвах и не пуших 10 дена, а накрая запалих от чиста глупост и точно в момент когато не ми се пушеше, сега ме е страх, че няма да мога и един вид ще разочаровам себе си.
А схващането, че пушачите са издънки ме дразни невероятно много.
Неведнъж ми се е случвало хората да си изградят лошо мнение за мен от пръв поглед заради цигарите.
И за коментара над мен-това, че се квасиш яката по няколко пъти на месец не е особено добре. И аз пия, но в рамките на разумното.
ПП: И аз обожавам да паля в романтични моменти. Особено през нощта, към 1-2 да изляза на терасата и да си пална, да си гледам небето и да потъна в мисли. :)

Chacho
07-14-2011, 23:28
В момента съм на 15, след 2 месеца навършвам 16 и преди 2 години бях голям враг на цигарите. Бягах от тях като свине от заколение. Преди около 1 година обаче ми се случи така, че се разкрепостих повече тъй като преди бях..абе задръстен бях. Та преди 1 година запалих, първия път не ми хареса особено но след това започна да ми става все по-приятно. В момента пуша по средно 10 на ден(понякога не пуша с дни, понякога по 1-2 кутии). Нашите вече горе-доло знаят, на моменти се замислям да ги спра, но тъй като пробвах и не пуших 10 дена, а накрая запалих от чиста глупост и точно в момент когато не ми се пушеше, сега ме е страх, че няма да мога и един вид ще разочаровам себе си.
А схващането, че пушачите са издънки ме дразни невероятно много.
Неведнъж ми се е случвало хората да си изградят лошо мнение за мен от пръв поглед заради цигарите.
И за коментара над мен-това, че се квасиш яката по няколко пъти на месец не е особено добре. И аз пия, но в рамките на разумното.
ПП: И аз обожавам да паля в романтични моменти. Особено през нощта, към 1-2 да изляза на терасата и да си пална, да си гледам небето и да потъна в мисли. :)


Добра идея! Brb

dream1707
07-15-2011, 11:44
Пуша когато съм ядосана, тъжна, не мога да взема решение и прочие..
Не пуша вече много, но преди пушех бая. Пуша от около година и половина редовно... иначе за първи път запалих цигара в 3ти клас, въпреки, че се съмнявам да съм знаела даже как се пуши :D
Започнах да пуша покрай компанията ми... повечето пушеха и аз един ден бях много бясна на нящо и предложих на приятелка да цепим кутия.. после продължих и така.
Напоследък съм се поспряла, защото бях започнала да пуша сутрин на гладно с кафето (не закусвам) .. и ми прилошаваше..

Nithael
07-15-2011, 12:45
Почнах на 16 мисля че...и въпреки това не мога да се пристрастя.
Пуша рядко, само когато си отделя някой лев за парламент, с който карам около седмица, понякога по-малко, понякога повече..
Иначе е приятно да си запалиш цигара и да почнеш да размишляваш за какви ли неща..някак си ти помага да си събереш мислите :)

Uncontrollable
07-31-2011, 07:13
На 14 съм, да дърпал съм както всеки един човек, но не бих казал, че пуша, ходя на фитнес, тренирам и немога.

deni15
08-20-2011, 11:23
Пуша,като пия кафе най-вече,като съм ядосана също,като се наям.
И аз така и когато пия.На ден пуша по 10 цигари ,а като се събираме някъде ,ходя на дискотека и пия пуша по една кутия на вечер :D

mrtn
08-20-2011, 11:49
Аз запалих първата си цигара след изпитите след 7 клас.. не ме приеха където исках, кофти ми беше и се замислих татко какво прави, когато му е е криво.. пушеше, въпреки че ми е казвал да не се пробвам, защото е гадно. Взех му цигара от табакерата.. беше средец, баси ужаса. Тогава гадно ми стана.. и не продължих, приятелите ми пушеха, но не ми правеше особено впечатление, но казах за цигарата.. научиха ме с оная смотана реплика "мама и тати ме видяха".. винаги ще я кълна. Началото на учебната година ги спрях, но след това пак почнах и от тогава.. си пуша редовно. Миналата година ги бях спрял за 3 месеца, но дойде лятото и пак ги почнах.. така хубаво беше, но.. смотано лято. 8-)

UNITED2
08-20-2011, 12:06
По едно време бях започнал да пуша,мислех си,че в началото не го правя,както трябва и за това не усещам удоволствието от пушенето а само вкуса на горчив дим,пуших,пуших,пуших накрая реших,че напразно си давам парите и просто спрях :lol: Изобщо никаква полза,нито е удоволствие,нито успокоява всичко са пълни глупости спрете да се тровите ! Не разбирам пушачите,никак не ги разбирам защото и аз съм опитал :?
Наскоро обаче бях пиян и изпуших няколко цигари и просто ми хареса някак не знам.. ако вие докато сте трезви и пушите усещате същото,когато аз усетих то съм готов до някъде да ви разбера :D :D :D

xXxPrivateLovexXx
08-20-2011, 12:38
и аз почнах от 14 годишна,за да видя какво е.
не ми хареса,но от време на време в компания пушех..
стана ежедневие,започна да ми харесва..
пуша вече от година и нещо и вече по 1 кутия на ден,ама трябва да ги намаля поне на 10.
като нямам цигари изпадам в нервна криза.;д
не мисля скоро да ги спирам,въпреки че имам много причини..
просто ми е кеф и ми стана навик 8-)

+1 същата работа... само дето аз пуша от 2 години ...

eminemfenka
08-20-2011, 16:18
Ами една приятелка (пушач) нямаше пари за цигари и ме помоли да делим и полувин кутия за мен и полувин за нея , окей навих се макар и трудничко . Та днес малко,утре мало..По късно започнах на самостоятелните кутии,и ето ме сега . Преди пушех все тежки цигари и по 1 кутия + на ден , в момента пуша 1 кутия за 2 3 дни :) Пушач съм от 2 години и пуша само С-класа и Шарена Карелия :)

Taam
08-20-2011, 17:13
В осми или в девети клас беше. Исках да видя дали е възможно да свикнеш с гадното и свикнах, ама после ги отказах.
Сега скоро покрай едно представление трябваше да пуша пак. Тоест не са ме задължавали да си паля, но аз бях решила, че ще си пуша. И тръгнах да си паля цигарата наобратно тогава, ама карай. :д

Сигурно са минали 2-3 месеца оттогава, обаче пък започнах да не мога без. Мога, разбира се, обаче ми остава като някакъв навик да паля когато се ядосам за нещо, изнервя се или ми стане тъжно. А такива моменти напоследък има доста често и съответно по 3-4 цигари отиват на ден.
Също така открих, че да пушиш по време на летен дъжд е изненадващо приятно...

SilverRain
08-20-2011, 17:55
Пффф както не съм пушила от вчера сутринта, само като ви чета коментарите ии .. ;X

За пръв път пуших в 8 или 9 клас не помня точно кога, една позната ми предложи тогава, и аз си викам защо да не пробвам ... не ми хареса ( аз и не можех да ги дърпам.. тъпа работа ве .. ) и след това цяла година (че и повече) не съм палила въобще цигара, после обаче с една друга приятелка ( тя много ги пушеше обаче ;д ) запалихме и тей с нея като бях постоянно и си пушехме и свикнах ... Когато съм сама не пуша толкова, отколкото като съм някъде с компания.

ПС: От край време обмислям варианта да ги спра ... и си оставам само с обмислянето за жалост.

Afterbirth
08-20-2011, 19:05
Пропуших с една приятелка.От силно любопитство.Направо корема ме свиваше като я гледах, накрая и викам, дай една, после втора - не ми се стори зле.
После се почна - по една, две на ден след даскало, след това се събрахме компания и за междучасията, взеха да заминават я пет, я седем, я десет.Парите и те ми се топяха, че и често ме муфтеха.
Имах обаче няколко приятели, които хич не харесваха пушенето ми, късаха ми цигарите и т.н. Впоследствие в комапнията в даскало не се чувствах добре и започнах да се събирам повече с непушачите.След няколко издънки и палене в новата компания, сериозни разговори и подобни на третия опит спрях цигарите.
Не пуша от три месеца някъде с дребни прегрешения и напоследък с кеф отчитам, че мисълта за цигара не ми носи удоволствие.И често казано нервите сега са ми по -малко, защото криенето от нашите ме побъркваше понякога.
Таа ... историята ми с цигарите завърши /надявам се, че е приключила/ добре.Общо взето пушенето е твърде непродуктивно пръскане на пари, здраве и нерви ако си по - малък и се криеш.

mechetyy
08-20-2011, 19:17
от 7 клас пробвах но от 9 сега пуша постоянно с 1 кутия карам 1 ден и половина

FantaMen
08-21-2011, 01:52
Започнах ги в 6 клас просто ей така да видя какво е...Пуших само по време на екскурзии и т.н! В седми клас беше рядко...да кажем на седмица да паля по 3-4 цигари..8-9 клас в даскало въобще не пушех...А вечер като излизах палих с приятели по 1-2 .. и от 10 клас вече си пуша нормално за мен...1 Кутия (20 цигари) ми стига за 7 дена :) Отпускам се на купони и събирания но това е нормално...

zarzamora
08-21-2011, 07:56
Аз започнах на 16 от любопитство.Сега на 21 вече пуша по 2-3 цигари на ден.Мога и да ги спра, но не искам.Доставя ми удоволствие с кафето. :D

BrokenInnocence
08-21-2011, 10:16
Не бях малка като започнах, на 17, главната причина беше... ми защото исках. С една приятелка обичахме вечер да се разхождаме из града и да си пушим. След това за около година бях редовна пушачка, но после малко по малко поспрях. Сега си пуша само като сме голяма компания някъде и пийна алкохол или когато пътувам на дълги разстояния по време на почивките.

mrazqkindergarten
08-21-2011, 21:09
Прочетох темата и не намерих нито една смислена причина за започването на тая гадост... И повечето сте знаели, че ще сте се пристрастите и сте продължавали въпреки всичко ... И после се правите, че искате да спирате цигарите, хахаха .. Не знам, но благодаря на Бог, че не съм зависима от боклуци и си живея супер и без тях. 8)

vakanciqta
08-21-2011, 21:51
На 14 съм , не съм пробвала не искам да пробвам и НЕ ПУША !

Requisition
08-21-2011, 22:00
^
Same, smoking sux.

fenkaaa
08-22-2011, 16:52
Май всеки е почнал за да види какво е .. 8-)

И аз така.. пуша от 13 годишна.. и да искам да ги спра,нямам такава воля .. то си е навик,както казаха ^ :)

seksbaby
08-22-2011, 20:54
Споко, сега ще се обясни надълго и нашироко как тревата е абсолютно безвредна :lol:
ама то то тревата лекува някои болети като например рак без маитап

Chacho
08-22-2011, 20:58
Споко, сега ще се обясни надълго и нашироко как тревата е абсолютно безвредна :lol:
ама то то тревата лекува някои болети като например рак без маитап

Не е сигурно, но има положителни статистики, да. И малко, и по-незначителни, странични ефекти. Лекува и множествена склероза. Малко хора я пушат заради това :)

gegata15
08-23-2011, 14:02
Ами опитах преди 2-3 години, но не беше нищо сериозно. Дърпахме по 1 кутия за 2 седмици :Д :Д :Д и то не за нещо друго ами от любопитство. Никога не съм изразявала това като гъзария или нещо от сорта. Пуша сериозно от малко повече от половин година.

brutaLxxbunny
08-23-2011, 16:10
Пропуших 6-7 клас,защото..ами и аз не помня защо.Аз просто съм израсла с цигарите,нашите пушат като комини.Та почнах тогава.За разлика обаче от останалите,мога да ги спра когато си искам.Имах гадже и ги спрях,защото на него му беше неприятен тоя навик.И около половин година не пуших.Липсваше ми в началото,после не.
Не знам,може би съм пишман пушач :-D

jumpin
08-23-2011, 16:40
Споко, сега ще се обясни надълго и нашироко как тревата е абсолютно безвредна :lol:
ама то то тревата лекува някои болети като например рак без маитап

Не е сигурно, но има положителни статистики, да. И малко, и по-незначителни, странични ефекти. Лекува и множествена склероза. Малко хора я пушат заради това :)
Колко хора са умрели от цигари,алкохол и кафе? Милиони.
Колко хора са умрели от трева? 0
Сами си правете изводите. :)