PDA

View Full Version : Е, няма как ..



Priceless
07-14-2011, 05:56
Дълго време се опитвах да се въздържа да пусна тема във форума, предвиждайки коментарите, но вече няма как ...

С приятеля ми сме заедно от почти година. Преди това бяхме приятели около 2 години. В началото, ще излъжа ако кажа, че всичко беше перфектно, но все пак напомняше за такова. После почнаха скандали - сдобряване, раздели - събирания и така в един порочен кръг. Като под скандали разбирам възможно най-големите скандали, които съм имала с някого през живота си - блъсканици, хвърляне на предмети/мебели и т.н. ( не по мен, естествено, а някъде, в небитието ). После всичко е както преди. И след няколко дена всичко това се повтаря. Наново.
Той е единствения човек, който може да ме изкара така извън нерви. Боже, изпадала съм в нервни кризи, задушавала съм се от рев ..
И тази сутрин .. поредния скандал. Грандиозен. В 8 часа сутринта. И то защото не бях наясно какво ТОЧНО правел на работата си. Общо взето всичките ни скандали са заради ей такива простотии. Не знам откъде идва всичко, може би от това, че прекарваме прекалено много време заедно ( та ние почти живеем заедно ) или от това, че и двамата сме прекалено големи инати. Не знам. Едва ли мога да ви опиша през какво точно съм преминала, заради него. Той ме изкарва извън нерви, но в същото време ме кара да се чувствам ... не знам. Обичана, колкото и странно да звучи. Не знам вече какво да правя. Просто имам нужда от малко насока, по кой път да тръгна, да продължа с него или без него, объркана съм ...

dimitar_ak
07-14-2011, 06:01
Правете компромиси и не се карайте за битовизми. Ти не си му колежка и за мен е нормално да не знаеш какво точно прави на работата си.

Done
07-14-2011, 06:04
На първо време защо не си дадете малко почивка - 1-2 седмици. Живял съм с момиче 3 години почти, и наистина в един момент поради еднообразието сме се карали за глупости и така до края.. Когато спрат да се правят компромиси всеки се инати на другия, нещо трябва да се промени. Бяхме стигнали до там че да спим в различни стаи.. :shock:

Priceless
07-14-2011, 06:05
А колко компромиси съм направила .. Спрях да се виждам с половината хора от обкръжението си, защото на него не му е приятно. Спрях да излизам по дискотеки, защото ме ревнува супер много, прекарвам около 90 % от времето си с него, а на него пак не му стига ...

OnlyMeAndYou
07-14-2011, 06:08
Ако го обичаш и искаш да продължи да бъдеш с него, нещата трябва да се променят. Щом и двамата сте инати, започни да отстъпваш, когато се карате за глупости. Но и не се оливай. Когато се карате, примерно за това, че не знаеш какво точно работи, му кажи : Аз не мога да знам, като не ми казваш. Обясни ми. Или : Прав си, не знам, но преди да се развикаш може да ми обясниш, тей като до сега не си го правел. Не допускай да се стига до скандал. Ако трябва дори си замълчи и излез от стаята. Когато твоя човек разбере какво правиш за него, може и той да започне да отстъпва. Може и директно да седнеш да говориш с него и да му кажеш, че това те притеснява. Трябва да спреш да се инатиш, както и той.

Done
07-14-2011, 06:11
А колко компромиси съм направила .. Спрях да се виждам с половината хора от обкръжението си, защото на него не му е приятно. Спрях да излизам по дискотеки, защото ме ревнува супер много, прекарвам около 90 % от времето си с него, а на него пак не му стига ... сигурен съм, че и той би казал почти същото - че е правил много компромиси... точно това е, че понякога трябва да усетиш липсата на някого за да започнеш отново да мислиш трезво и да оцениш това което имаш. Или пък да разбереш, че всъщност това което те задържа при него е навик и спомени за хубави моменти.

dimitar_ak
07-14-2011, 06:11
Ооо, мила, това не го прави. Това не е компромис, а чешане на неговото его. Дайте си почивка и не навлизайте така жестоко в личното си пространство. С приятелката ми сме от скоро заедно (6 месеца). Имаме много свобода и си вярваме. Всеки е свободен да излиза с приятели или да остане сам. Уикенда обикновено си е наш и сме неразделни. Просто вярваш, че когато другия е сам няма да направи нищо което да те нарани. Трудно е, но като преодолееш съмненията си отпадат много поводи за караници.

Priceless
07-14-2011, 06:16
Знам, че не е правилно. Опитвала съм се да говоря с него за това нещо, защото аз се ограничих откъм всичко, което ми е казвал, че не му е приятно да правя. А той - какво ? Нищо. Опитвали сме се да си дадем почивка, но винаги някой от двамата търси другия след .. 2, максимум 3 часа и всичко е както преди ...
Опитвала съм се и да говоря спокойно, като имаме проблем. Не става. Той не може така. Той ТРЯБВА да вика, да блъска, да хвърля ... Може би всичко идва от личния пример в семейството, защото е израснал в такава среда на скандали, но ... не знам. И затова сме говорили, и за това сме се карали ...

dimitar_ak
07-14-2011, 06:23
Опитвала ли си да му кажеш, че ще го изслушаш едва когато се успокои?

Priceless
07-14-2011, 06:26
Ми, казвала съм му, че ще говорим като се успокои, но следва едно : " Няма да говорим, не искам да те виждам повече, кво да говоря с тебе" .. или " Нищо не искам да говоря с тебе" или всякакви такива производни...

dimitar_ak
07-14-2011, 06:31
При следващото сдобряване го помъчи. Знам, че на избухливите до няколко часа им е минало и са готови с "извинявай", но бързото получаване на прошка ги освобождава да действат пак така.

Priceless
07-14-2011, 06:34
Той не се извинява. Винаги аз съм тази, която се извинява. Може да е отишъл да се е наебал с някоя ( примерно ) , но ще извърти нещата така, че аз да съм виновна, аз да го моля да ми прости и аз да го моля да остане с мене...

anonymous708973
07-14-2011, 06:35
Не е човекът за теб. Не знам как приемаш това ограничаване в личната свобода. Ако на мен ми постави ултиматум: "Приятелите ти или аз", ще избера тях не защото повече ги обичам, а защото ме кара да избирам.
Събери си багажа и си тръгни. Игнорирай обаждания и смс-и някакъв определен от теб срок. Разсейвай се с нещо, за да не нарушиш обещанието си. Нека наистина помисли, че ще те изгуби, за да реши дали си струва да промени нещо толкова малко от себе си, за да е с теб.

dimitar_ak
07-14-2011, 06:38
PinkPan7her е права. А за да не се подадеш да звъннеш, може да правиш всичките неща, които са ти били забранени. Потърси приятелите си.

Priceless
07-14-2011, 07:18
Обади ми се. Все пак - излязох права. Наистина излезе в почивка до довечера, нищо, че не знам какво прави всъщност 8-)
Каза ми да отида до тях ако искам да сме говорили ... чудя се какво да правя :?

Done
07-14-2011, 07:25
Кажи му че имаш нужда от време да помислиш, използвай момента в който той се чувства виновен ( щом ти предлага да говорите явно се чувства гузен ). Запълни си програмата за следващата седмица с неща които си искала но не си направила, кино, басейни, кафета с приятели, дискотеки и т.н. и му кажи към Петък да се видите, но че след това уикенда пак ти е ангажиран.. постави го в ролята на догонващ, нека се постарае да те спечели отново. Това се харесва на повечето мъже. Но не бъди прекалено груба - уклончиво му отговаряй но да разбере че си непреклонна в решението си.
Това е моето предложение.

Hilary_
07-14-2011, 07:39
Любов, ето това:

Той не се извинява. Винаги аз съм тази, която се извинява.
си е чиста подигравка с личността ти .. не може така!
Личи си, че ти си го обичаш, но не съм много сигурна при него как стоят нещата щом не си прави труда да се сдобрите .. :?

Съгласна съм с PinkPan7her .. даже аз лично не бих си и правила труда да съм с такъв човек! :? А дори и да се е "осъзнал" много рядко хората се променят .. поне при мен НЕ се е получавало, а съм била в подобна ситуация! Накрая просто осъзнаваш, че от всичката помия и стрес/нерви се е изгубило онова заради, което сте били заедно .. :?
Помисли си Лиленце дали си заслужава .. няма да е първия, нито последния .. ;)

Priceless
07-14-2011, 08:18
Ами, видяхме се, казах му, че искам почивка, той ми каза "Нали ти е ясно, че след това няма да се видим повече" и аз му казах, че това ще ми даде доста ясна представа колко държи на мен. След което излязох аз виновна за всичко ( естествено ) той стана, замина си, изключи си телефона и преди 2 минути ми написа в СКАЙП, че иска да се разделим .. Е НЕ МОГА ПОВЕЧЕ !

Hilary_
07-14-2011, 08:29
оооо я му тегли една майна .. ебаси страхливеца, поне да имаше смелостта да ти го каже в очите .. мизерник .. :?
Не си заслужава .. и този път изобщо не си и помисляй да м усе извиняваш!! .. :x

dimitar_ak
07-14-2011, 08:40
Повече не го търси. Сигурен съм, че съвсем скоро ще ти се обади, но бъди твърда. Ако не се разкае искрено не прощавай.

Done
07-14-2011, 08:49
Повече не го търси. Сигурен съм, че съвсем скоро ще ти се обади, но бъди твърда. Ако не се разкае искрено не прощавай.на 200% съм на твоето мнение ! Ще се разкае със сигурност, а дали ще ти се обади или не, зависи дали гордостта му ще надделее над любовта. Но трябва да бъдеш напълно наясно, че трябва да си твърда и да не хукваш пак при него като ти "свирне"... както се казва : сега е времето да слушаш разума, а не сърцето ;)

УСПЕХ и не съжалявай за нищо :mrgreen:

anonymous708973
07-14-2011, 08:54
По скайп?! ПО СКАЙП?! По програмата с малка синя иконка?!
Къв е тоя мухъл, бе?

Омг, сериозно, ако на мен ми го направят това, ще се обадя по телефона или директно отивам до тях, за да питам какво е това отношение.
Махай го. Сериозно. Не се поддавай на хубавите спомени. Ще ти вгорчи живота тоя.

Priceless
07-14-2011, 09:00
Аз му казах, че този път не смятам да се извинявам и по никакъв начин не смятам да признавам, че вината е моя. И той каза същото. Явно ще си мерим инатите, но на мен май май ми писна.

scandalousLady
07-14-2011, 09:11
Тъпанар :? по скайп ще те зарязва за какъв се мисли тоя, бий му шута не те заслужава :? .

alice13
07-14-2011, 11:10
ОМГ... по скайп... честно да ти имам уважението.... Не си заслужава.. ТЕгли му майните и т'ва е. Живота си продължава!!

kokosety
07-14-2011, 18:38
Коя зодия си , а той?
Seriously :D

jghgh
07-14-2011, 19:15
А колко компромиси съм направила .. Спрях да се виждам с половината хора от обкръжението си, защото на него не му е приятно. Спрях да излизам по дискотеки, защото ме ревнува супер много, прекарвам около 90 % от времето си с него, а на него пак не му стига ...
Не звучи като любов, а като обсебване. И като притежание.


пп. Прочетох всичко. Този е пълен лигльо и attention whore. Чес'но ти ка'ам. И е комплексиран, на 100% ти казвам. Просто наистина приключи всичко това, бъди твърда. Достатъчно си търпяла. Махнеш ли това мрънкало веднъж завинаги от себе си, животът пак ще се усмихне. Ще влезе едно спокойствие в него, хармония... : ) Махни го просто.

Priceless
07-14-2011, 20:19
Коя зодия си , а той?
Seriously :D

Аз съм Дева, той е Рак.

jghgh Опитвала съм се, но явно съм свикнала прекалено много с него... и май там е проблема - че всичко опира до навика в момента.

gabri3lla
07-14-2011, 20:24
навика е най-лошото нещо на по-сериозните връзки. щом ти е казал,че иска да се разделите-ок,съгласи се,не го търси,показвай му БЕЗРАЗЛИЧИЕ-от него най-много боли. И никога не му вярвай,ако тръгне да ти обяснява,че нещата ще се променят-ще се съберете и максимум след една седмица ще започне старата песен на нов глас :)

Niakoitam
07-15-2011, 08:56
Сама и само сама си си виновна че си позволила нещата да стигнат дотам. Продължавай в същият дух и когато се превърнеш в затворничка без никакви приятели определено няма да ти е по-лесно от сега.Незнам колко е дълга връзката ви, но човек каквото сам си направи никой друг не може да му го направи.Прекалено много аванта си му дала и си му показала че може да си прави каквото иска,ама то не е луд тоя дето яде баницата нали знаеш. Нямам предвид че трябва да се държиш като кучка, но не и да му скачаш на врата щом видиш възможност.Олеле той е Рак. И аз съм Рак и даже с темата ти сме родени на една и съща дата. :D Дано и аз при дадени условия някога да не взема да се превърна в такъв идиот че по-добре някой да вземе да ме гръмне. :-D Ще се вземеш в ръце и няма: "Ама аз го обичам",защото в противен случай ще си търпиш последствията и никой няма да ти е крив.Може и да блъфира пък и да не блъфира по-добре за теб.Поне ще се отървеш.Е, може и да ти е гадно, но ще ти мине.Времето лекува СТИГА ТИ ДА ГО ИСКАШ И ДА НЕ СЕ ИНАТИШ.

Ще ти цитирам и една много, много добра мисъл и даже ще си я сложа и за подпис тук:

Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!
:)

Priceless
07-15-2011, 10:30
Хахаха честит рожден ден на патерици тогава 8-)
Иначе .. да, доста отдавна си повтарям, че трябва да го направя, ама нещо ме спира и може би е точно страха да не остана сама. :?

Niakoitam
07-15-2011, 12:32
Мерси :)
Точно това е. А може и да има в допълние и някой друг/и страх/ове ,които водят до заблуди и самооправдания.
А иначе не трябва само да си повтаряш, а и да го направиш,защото нерешителността от твоя страна е вече разкрита.Сега може и да ти е много трудно, но пък няма да ти става по-лесно.И много по-трудно ще ти става в бъдеще.По-добре да го направиш сега, защото хем ще страдаш, хем в бъдеще ще ти е много по трудно.Знам че се надяваш нещата да се оправят все някога. Не няма да се оправят...и по зле ще става. Трябва да игнорираш сърцето и всички страхове, които те спират и в случая да се уповаваш на разума си. А разума определено не казва: "Чувствам се щастлива с него,защото...през ден изпадаме в истерия, бутаме се, викаме,трошим наред и се караме за дреболии. Сега ти е времето да предотвратяваш такива истории, а не когато някога решиш да се омъжиш и имаш дете/деца. От онази позиция ще виждаш сегашното си положение като някаква детска и леснопреодолима игра. Затова действай.Колкото по-рано толкова по-добре.И бъди наистина твърда. А не при няколко мили думи и умилквания още преди да ги е направил да тичаш с 200 да му се хвърляш на врата. Тази връзка няма никакво бъдеще. Колкото по рано го осъзнаеш толкова по-добре за теб. Живота тепърва ти предстои. Та ти си само на 19 години. :)
А и те е страх да не останеш сама.Само че колкото по-дълго останеш с този човек, толкова по-малка е вероятността да срещнеш друг, който ще промени това.Рядкост ще е ако се появи някой, бори се за теб и те изтръгне от гаджето ти с нокти и зъби.За много мъже има неписано правило, което гласи.Щом е с друг аз няма да я барам, а пък щом толкова си го обича аз не съм и нужен. :)

Priceless
07-15-2011, 12:38
Благодаря ти много, наистина много ми помогна и даже успя да ме замислиш 8-)
Не, сериозно .. мерси :) Всичко, което казваш е така, като съм си говорила с майка ми и тя ми каза горе-долу същото нещо ...

Niakoitam
07-15-2011, 13:18
Радвам се ако съм успял дори и малко да ти помогна.
Всичко останало е в твоите ръце. :)

Josefinne
07-15-2011, 13:36
Звучи ми като несъвместимост в характерите.
Знам, че в приказките се казва, че Любовта оправя всичко и че е достатъчна, ама не е. Истината е, че си има хора, с които колкото и да се обичате, просто не се понасяте. Факт. Няма какво да се направи.
Може някой далечен ден, когато и двамата сте по-улегнали да се съберете и всичко да бъде идеално. А може би просто ще ви е по-добре отделно.

Ssummerjam
07-15-2011, 15:37
И какво стана - какво реши в края на краищата? :)

FuCKkK13
07-15-2011, 15:50
поговорете,не се карайте за глупости.. щом го обичаш и той теб и те кара да се чувстваш добре - не се разделяйте.. прави компромиси, но той също.. и другия път, когато примерно ти викне или се заяжда просто му отг. спокойно - повярвай има ефект ;) .. айде и успех :)
п.с. не съм чела всички коментари.. извинявам се ако повтарям някой :)

shoael
07-15-2011, 17:36
А колко компромиси съм направила .. Спрях да се виждам с половината хора от обкръжението си, защото на него не му е приятно. Спрях да излизам по дискотеки, защото ме ревнува супер много, прекарвам около 90 % от времето си с него, а на него пак не му стига ... сигурен съм, че и той би казал почти същото - че е правил много компромиси... точно това е, че понякога трябва да усетиш липсата на някого за да започнеш отново да мислиш трезво и да оцениш това което имаш. Или пък да разбереш, че всъщност това което те задържа при него е навик и спомени за хубави моменти.
+ 1
Помисли хубаво кое от двете е.

Priceless
07-15-2011, 19:32
И какво стана - какво реши в края на краищата? :)

Ами дала съм ни почивка 1 седмица .. той ако реши - да ме потърси след това. Ако не - значи просто не е човека за мен.

Niakoitam
07-16-2011, 11:56
Ами въпросът ако питаш мен е дали след тази една седмица няма да му се хвърлиш на врата още щом ти се е сторило че си е отворил устата и вече решила ли си крайно какво ще правиш ако продължите и след няколко дни/седмици нещата започнат да се повтарят че и по зле да стават. :)

Roxie
07-16-2011, 13:44
Здравей!
Абе какви са тия приказки за компромиси, аз лично не бих търпяла някой да ме изкарва извън нерви за дето не знам какво правел на работа! Ако скандалите са много на често го питай кога ще спре да се прави на жена, защото обикновено жените се сърдим за такива неща.. (нищо против приятеля ти) Говори с него и му обясни как се чувстваш.. ако не те разбере прав му път да спори с въздуха около него!

Успех! :)