PDA

View Full Version : Тежест!



anonymous682486
07-14-2011, 06:17
Възможно ли е от твърде много филми на компютъра ми които заемат 60% от дяла ми да окажат влияние върху бързината на компютъра :?

DarkAngelOfHope
07-14-2011, 06:20
Ами ако филмите са на дял C и останалите 40% също са заети е много възможно :D

pilencaaa
07-14-2011, 07:59
възможно ;)

doomkillerr
07-14-2011, 15:43
Възможно ли е от твърде много филми на компютъра ми които заемат 60% от дяла ми да окажат влияние върху бързината на компютъра :?

Ами - зависи! Ти какво точно разбираш под "бързината на компютъра"? Ако визираш бързината на работа на процесор, рам памет, дъно - чипсет - НЕ НЯМА ВРЪЗКА заетото пространство на хард диска с бързината им, но при четене на информацията, която е в голям обем, а хард диска не е дефрегментиран, тогава е възможно да се наблюдава забавяне! :)

Cybershot
07-14-2011, 16:13
Тежести а? Ами бих ти препоръчал някои дъмбели или може и лежанка да си вземеш, стига да има къде да я сложиш :)

JDeel
07-15-2011, 11:07
За съжаление освен процесор, рам, памет и дъно, огромно влияние оказва и скоростта на харда... което обаче никъде не се измерва и стои някак незабелязано. Windows постоянно разглежда разни файлчета из харда, така че той се използва през 100% от времето.

Работата на Windows определено се затруднява когато харда е почти пълен (особено C:/). Тогава с всяко записване и изтриване на нови и нови файлове (напр. филми) все повече се фрагментира. Файловете са нацепени на много части и се намират на различни места по харда.

Ако искаш да запишеш 1GB филм, а на харда имаш свободни 1,5 GB, то най-вероятно това свободно място не е едно парче място с размер 1,5GB, ами е събрано от стотици по-малки парчета пръснати навсякъде из харда.

Това разделяне на файловете на части из харда разбира се не променя съдържанието на самия файл, но прочитането му става по-бавно, защото главата на харда трябва да прескача от едно място на друго докато го прочете, и така няколко пъти.

Понеже Windows работи на C: (в общия случай), той няма нещо общо с другите дялове и това как са пръснати файловете на тях не би трябвало да оказва някакво влияние. Чете от тях само по заявка. Но ако C: е почти пълен, определено могат да се очаква забавяне на работата на Windows. Но и да не е, достатъчно е някоя програма постоянно да ровичка из харда за да ти се спече бозата. Примерно някоя антивирусна дето скрито все сканира нещо.