PDA

View Full Version : Зареждане на лаптоп...



tutz
07-14-2011, 09:04
Колко време мога да държа лаптопа включен в захранването, въпреки че батерията е заредена? Казаха ми, че може да си седи включен със седмици, но няма ли някаква опасност за батерията или от прегряване?

doomkillerr
07-14-2011, 15:46
Опастност от прегряване няма, тъй като батерията не се зарежда постоянно! Въпреки това е препоръчително веднъж на седмица да изключваш лаптопа от електрическата мрежа и да го ползваш на батерия, до като се изтощи на 8-10% и след това отново да го включиш към тока! :) Това се прави с цел, да не се скапе батерията много бързо!

robertdowney
07-14-2011, 16:09
Аз пък съм махнал моята батерия и го държа само на ток. Само когато пътувам някъде я взимам и си държи доста дълго.

JDeel
07-15-2011, 11:16
Каквото и да правиш до година-две, най-много три след като си купил лаптопа батерията ще замине, тъй че н'гу мисли толкова. Така е в общия случай :)

mntupo
07-15-2011, 11:51
аз го държа нонстоп и му няма нищо но също друг вариант е да си извадиш батерията и да го държиш само на захранване което можеби е по-добрe

SlowDownBaby
07-15-2011, 14:24
Пфу...моя редовно беше в мрежата,заедно с батерията и вече се пре*ба :( и сега лап топа не ми работи без зарядно :shock: Като го изключа от контакта,работи най-много 15 минути и се изключва :D