PDA

View Full Version : Как да добавя субтитри на картинка?



filmmaker
07-14-2011, 12:00
Здравейте.Знам,че по някакъв начин може да се добавят 'субтитри' на картинка.В смисъл не букви от Фотошоп и Фотоскейп ,а субтитри на анимирана картинка.Ето ви пример.





http://prikachi.com/images/360/3568360r.gif




Значи добавено е името на човека ( той казва това във филма ) ,но мисля,че трябва да има начин да си добавя моя Ник там или името ми и пак да си каже нещо .. В смисъл да намеря картинката без изреченията и после сам да ги добавя..Знате ли как може да стане?

Mileva
07-15-2011, 14:30
Сваляш някаква програма, която ти разделя gif-a на фреймове и добавяш съответното текстче към всеки фрейм. Малко се позаиграваш, ама само това засега ми идва наум. Имаше една дето аз я ползвах преди много време ама как и беше името не помня. Просто потърси някакъв gif creator и през него правиш това, което написах...

Mirage3
07-15-2011, 17:00
Знам само как става на Фотошоп и е изключително лесно.

Ivan4o0o0
07-16-2011, 13:12
Знам само как става на Фотошоп и е изключително лесно.
Еми кажи, че и аз искам да разбера :)

Mirage3
07-17-2011, 19:43
Еми кажи, че и аз искам да разбера :)
Трябва да си с Photoshop CS5 поне, за да можеш да го направиш като за начало. Ето как се действа: На нов леър (по принцип няма нужда, но държа да го кажа 8-) ) пишеш нещо с инструмента Type Tool. Правиш го видим за всички леъри. За да видиш дали е видим, полето Animation е нужно да ти е отворено. Ако не е, отваряш го от Windows->Animation. Кликаш на всеки леър поотделно, за да видиш дали има око на леъра с текста. По принцип като напишеш нещо и автоматично, то става видимо на вс леъри.
Дано съм помогнала. Не мога да обяснявам много. 8-)

Ivan4o0o0
07-18-2011, 06:38
Еми кажи, че и аз искам да разбера :)
Трябва да си с Photoshop CS5 поне, за да можеш да го направиш като за начало. Ето как се действа: На нов леър (по принцип няма нужда, но държа да го кажа 8-) ) пишеш нещо с инструмента Type Tool. Правиш го видим за всички леъри. За да видиш дали е видим, полето Animation е нужно да ти е отворено. Ако не е, отваряш го от Windows->Animation. Кликаш на всеки леър поотделно, за да видиш дали има око на леъра с текста. По принцип като напишеш нещо и автоматично, то става видимо на вс леъри.
Дано съм помогнала. Не мога да обяснявам много. 8-)
Определено нищо не схванах, но мога да бачкам на PS CS5 - на него съм :)