PDA

View Full Version : Проблемче с обеца на ухото



infinitypeace97
07-14-2011, 18:15
Здравейте :) Проблемът ми е следният- преди околко почти 2 месеца си направих още дупки на ушите (от преди поне 5-6 години си имах на всяко ухо по една дупка, сега направих още 2 на едното ухо и още една на другото).. Преди около месец смених двете нови долни обеци (и на двете уши) но оставих най-горната на едното ухо. После върнах медицинските обечки, защото много ми се възпаляваха ушите, но не това е проблемът. Забелязах, че там, където са новите дупки има нещо като топчета. Нямам такива на старите дзупки. Може това да е защото все пак скоро е дупчено.. Но тази, дупчицата, която е най-нависоко супер мноооого ме боли :( Опитвам се, но не мога да махна обечката.. Боли ме когато спя на тази страна и някак си ми се забива навътре в ухото и от дупчицата тече някаква течност :o Готова съм да я махна дори само да спре да ме боли като я пипам.. Да поясня, че тя е почти на хрущяла на ухото. Чудя се дали да отида в студиото, където ми пробиха ушите да ми я махнат, но просто много ме е страх от болката. Дори на майка ми не давам дори да ми пипне ухото 8-) Някой ако има някакъв съвет или е бил в подобна ситуация моля да сподели, ще бъда супер благодарна! :)

Tiin
07-14-2011, 18:27
По-добре отиди в студиото,там със сигурност разбират повече от нас...Не би трябвало след 2 месеца да ти прави проблеми...

darkness848
07-14-2011, 18:39
Имах абсолютно същият проблем като твоя... Като пипнех болеше страшно много... Да не говорим, че течеше кръв и гной мисля че...

Оказа се, че проблемът бил следният... Много бързо смених медицинксата обица с обикновена и после дори и да слагах медицинската... Резултат нулев... Отидох на доктор и ми изписа някакъв мехлем плюс Йодасепт. Искаше да ми сложи конец в дупката на ухото, за да не ми се затвори за всеки случай но аз не му дадох и си теглих с медицинската обица... :D По-късно се оказа, че конецът не бил толкова страшен и не болеше (като изключим болката която идваше от възпалението.. ) ии после ми се оправи и сега нямам абсолютно никакви проблеми... Пипам си я, спя си на лявата страна (там ми е обицата) ии всичко е шест! :D

Та ако питаш мен най-добре иди при доктор... Хирург или УНГ. Аз лично посетих хирурга. Ако ли не то поне иди в студиото. :)

Успех! :)

mimsssssss
07-14-2011, 18:44
С игла ли си пробивана или с пистолет?
Под медицински обеци имаш предвид титан(медицинска стомана) или нещо друго, макар че нз кво може да е тва другото?
С какво почистваш ушите и какви грижи полагаш изобщо за дупките?

mArMaLaDkA
07-14-2011, 18:45
Там нямам обеци, обаче имах с дупките на мекичкото на ухото. Доста дърта си ги пробих и дали от това, или от нещо друго, но около 4-5 месеца ми правиха страшни проблеми. Запушваха се нон-стоп, възпаляваха се, кървяха, забава отвсякъде. Промиваш ли си я по принцип? Пробвала ли си сега, когато те боли, да напоиш парче памук с кислородна вода и да си го сложиш върху дупката, би трябвало да поуспокои нещата? Възможно е да не можеш да измъкнеш обецата и ако е със щифтче. Те са отвратни, и аз бях пускала тема за тях преди, че се бях ошашкала. Просто трябва да хванеш и да стискаш силно обецата отпред, че да се застопори и да дърпаш с всичка сила щифта отзад, колкото и да боли.

gabri3lla
07-14-2011, 18:48
на мен също ми се беше получило така с третата. много ме болеше,излезна ми топченце и ми течеше някаква течност,супер много се бях притеснила. при мене стана така,защото махнах медицинската още преди да ми е зараснала дупчицата и боднах сребърната,след това пак върнах медицинската,абе..... :) остани си със медицинската,както си сега и НЕ я сваляй,а само лекичко напръсквай от време на време с парфюм и я позавъртай,за да може да се дезинфекцира хубаво. предполагам,че до 3-4 дена няма да те боли толкова,ако пък продължава има едни кремчета-антибиотици,с които може да се мажеш,но за тях по-добре питай в студиото,в което си ходила :)

blueberryyy
07-14-2011, 19:29
Може да ти се е получило, защото не си раздвижвала обицата. Самата дупчица е започнала да се стеснява около обицата, зараствала е по нея и сега като раздвижиш те боли.
Аз когато си пробивах вторите дупки, всеки ден махах обиците, почиствах дупките с кислородна вода и пак ги слагах. Направо ми трепереха ръцете, защото боли като ги слагаш отново...
Може би си забелязала, че медицинските обички са по-дебели от обикновените, аз откакто ги махнах си нося обикновени обички, сега и да искам не мога да сложа медицинската, дупката ми се е стеснила...



на мен също ми се беше получило така с третата. много ме болеше,излезна ми топченце и ми течеше някаква течност,супер много се бях притеснила. при мене стана така,защото махнах медицинската още преди да ми е зараснала дупчицата и боднах сребърната,след това пак върнах медицинската,абе..... :) остани си със медицинската,както си сега и НЕ я сваляй,а само лекичко напръсквай от време на време с парфюм и я позавъртай,за да може да се дезинфекцира хубаво. предполагам,че до 3-4 дена няма да те боли толкова,ако пък продължава има едни кремчета-антибиотици,с които може да се мажеш,но за тях по-добре питай в студиото,в което си ходила :)

^ НЕДЕЙ да пръскаш с парфюм, то си е написано на опаковката да не се пръска в рани...
Просто си вземи кислородна вода :)

LipSy
07-14-2011, 19:39
Може да ти се е получило от нередовно почистване на дупката или от ранната смяна на медицинската обеца с друга обеца. Също така като са ти пробивали ухото може да е имало някакво замърсяване или бактерия, която да е предизвикала възпалението. И аз така имах една дупка, която не спря просто да ми прави проблеми и най-накрая я оставих да си зарастне. Имах и топче след пробиването, така и не можах да разбера защо. Хем си я поддържах редовно, хем си я промивах, но не се получи. Съветвам те да отидеш на доктор или в студиото както те посъветваха и другите, но ако те е страх някой като те пипне ухото да не те заболи просто си сложи най-внимателно лед на ухото да ти поизтръпне и се опитай да махнеш обецата.

gabri3lla
07-14-2011, 19:42
^ НЕДЕЙ да пръскаш с парфюм, то си е написано на опаковката да не се пръска в рани...
Просто си вземи кислородна вода :)

интересно 8-)

LipSy
07-14-2011, 19:49
^ НЕДЕЙ да пръскаш с парфюм, то си е написано на опаковката да не се пръска в рани...
Просто си вземи кислородна вода :)

интересно 8-)

Според мен с парфюм дупката ще я заболи жестоко. Все пак има спирт в него!!!

gabri3lla
07-14-2011, 19:52
^ НЕДЕЙ да пръскаш с парфюм, то си е написано на опаковката да не се пръска в рани...
Просто си вземи кислородна вода :)

интересно 8-)

Според мен с парфюм дупката ще я заболи жестоко. Все пак има спирт в него!!!

не знам,просто аз винаги така съм си почиствала ушите и съм нямала абсолютно никакви проблеми :)

LipSy
07-14-2011, 20:05
^ НЕДЕЙ да пръскаш с парфюм, то си е написано на опаковката да не се пръска в рани...
Просто си вземи кислородна вода :)

интересно 8-)

Според мен с парфюм дупката ще я заболи жестоко. Все пак има спирт в него!!!

не знам,просто аз винаги така съм си почиствала ушите и съм нямала абсолютно никакви проблеми :)

Да, но нейните дупки не са зарастнали, инъче ако бяха естествено, че нямаше да я боли. То тя каза, че само като си пипне ухото и я боли много, че камоли да си напръска дупките и то с парфюм...

infinitypeace97
07-15-2011, 06:13
Много ви благодаря за всичките отговори! :-D
Дупките са правени с пистолет. И да поясня- НЕ съм сменяла тази проблемната обечка. Иначе след като ми ги направиха ми дадоха едно шишенце с някаква течност от която си слагах за дезинфекция в продължение на около месец. Може ли нещо да ми е станало от морската вода? :-o Смятам след малко пак да опитам да я махна, ако не стане ще отида в студиото щам се прибера.. Дано не се стигне до хирург :(

mimsssssss
07-15-2011, 08:26
При пробиване с пистолет месото се пръска и става на каша около дупката и заздравява много бавно. За това се пробива с игла. И в какво студио си ходила, пръв път чувам студио с пистолет - да не е козметично?
Първо, отиди в някакво студио за пиърсинг. Купи си титаниеви обеци - това е медицинска стомана, която се използва за импланти в човешкото тяло - болтове, замяна на кост и т.н. Това е единственият материал, които не се окислява и няма регистиран случай на човек, който не го понася. Купуваш си такива обеци и попитай с какво да се мажеш. Човека ще види колко ти е зле положението и ще ти даде съвет.
И друг път да знаеш, че като искаш да се пробиеш за 5лв. ще си носиш последиците. Сега щеше да ти е пъти по - добре да беше дала 20-30лв. ама да нямаш мъки.

infinitypeace97
07-15-2011, 10:50
^Всъщност не бях в козметично студио, нито във фризьорски салон, както първия път, а тогава НЯМАХ такива проблеми. Ходих в татус и пиърсинг студио, не при кварталната фризьорка и всъщност дадох доста повече пари от 20-30 лева, но това за мен не е от значение. Обеците с който ми дупчиха ушите са точно такива от медицинска стомана. :)

mimsssssss
07-15-2011, 11:01
^Всъщност не бях в козметично студио, нито във фризьорски салон, както първия път, а тогава НЯМАХ такива проблеми. Ходих в татус и пиърсинг студио, не при кварталната фризьорка и всъщност дадох доста повече пари от 20-30 лева, но това за мен не е от значение. Обеците с който ми дупчиха ушите са точно такива от медицинска стомана. :)
Или лъжеш в момента, или студиото е долнопробно. За пръв път чувам в пиърсинг студио да пробиват с пистолет, пък за една дупка викаш че си дала повече от 30лв., още нещо нереалистично ми се вижда.
И с титаниева не може да се дупчи, поради простата причина че няма щифт за закачане на пистолета, както ония малки жълти обички.
И казваш че не можеш да си махнеш обицата, а тя е титааниева. Всички титаниеви обеци са с винт, просто въртиш по обратна на часовниковата стрелка.
Или се изкарваш, че имаш невероятна хигиена и използваш титаниева обица и поддържаш дупката чиста и студиото е наред, или лъжеш...
По - скоро второто.

infinitypeace97
07-15-2011, 13:25
Мацка, не ми трябва да лъжа, все пак искам съвет. И то още повече във форум, където не познавам никого :) Не съм казала, че само за една дупка съм дала 30 лв, както и да е , не искам да говоря за пари. и да, може да не искаш да повярваш, но е факт-в студиото ме дупчиха с пистолет. Не съм казала, че съм с титаниева обица, а с такава от медицинска стомана. Вярно, не съм специалист, но ако не се лъжа това са две различни неща. Както и да е. И все пак, да си кажа-според мен е супер тъпо да подозираш някого в лъжа, който най-малкото не си виждала :lol: Смисъл, окей, ако ти обяснява, че е 1.80 и тежи 30 кг ама сега :lol: Не ме разбирай погрешно, не искам да се заяждам. :)

mimsssssss
07-15-2011, 13:40
Да, медицинска обеца и медицинска стомана са 2 различни неща и първото определено не е качествено.
"медицинска обеца" - http://store.picbg.net/thumb/7F/0B/ef2b6532a1f27f0b.jpg
медицинска стомана титан - http://eftini.com/bmz_cache/1/16108d73c86a2a25aaa3adfbe6a891b9.image.177x200.jpg

Титаниевата да струва около 10лв. Купи си такава, промивай с кислородна вода и мажи а антибиотична паста и до седмица ще се оправиш. И друг път ходи в друго студио :)

П.П.
"Ходих в татус и пиърсинг студио, не при кварталната фризьорка и всъщност дадох доста повече пари от 20-30 лева, но това за мен не е от значение. Обеците с който ми дупчиха ушите са точно такива от медицинска стомана."
Заради това ти изказване се заядох. Казвш, че си дала повече от 30лв. и че обецата е от медицинска стомана. Фактите куцат и дори да не съм те виждала, казах че лъжеш. Объркала си се доста или си неинформирана. Няма място за спор, леко оздравяване на ухото.

infinitypeace97
07-15-2011, 13:48
Благодаря ти за препоръките :) Само да поясня, че парите не бяха само за една дупка, затова изглежда малко нереалистично. Все пак благодаря ти (( :

the_best_f
07-15-2011, 17:01
Аз искам да ви попитам колко струва продупчването с игла на ухото по принцип? Искам да си правя още две дупки на едното ухо (стандартните си ги имам от малка) и затова искам да знам предварително. Използвам темата, за да не правя нова.
Успешно заздравяване на ухото! :)

mimsssssss
07-15-2011, 17:40
Много зависи от студиото, но около 20лв.

DragonFlame
07-15-2011, 18:23
mimsssssss, втората снимка обица за лабрет ли е?

Vrogue
07-15-2011, 20:28
Спокойно и на мен ми беше така ! Ще мине след малко време и се опитай да си извадиш обицата и да я промиеш.