PDA

View Full Version : Тен на кожата



mads13
07-14-2011, 22:27
Здравейте!Искам да споделя проблема си с вас и ако някой знае нещо по въпроса да ми даде съвет :) Много често започнах да ходя на плаж,но това не е проблема.Проблема ми е в тена на кожата.Имам адски особена,чувствителна и бяла кожа.Ако се изложа за около 2 часа на слънце,ставам червена като рак :D използвам слънцезажитно масло на Нивея с 30 фактор.След около 3 дена,отново ми се връща нормалния тен,нито се беля,нито съм червена,нито по черна.Майка ми ми препоръча да внимавам много,защото такава кожа можела да хване рак и много бенки.Кажете какво да правя,защото ми се налага много често да излизам на слънце за часове и ми трябва начин за предпазване на кожата.

talche
07-14-2011, 23:20
в такъв случай по-добре не стой много навън когато е много силно слънцето , друго решение не виждам

tanch3t093
07-14-2011, 23:44
Поне не в най-големите жеги, защото тогава най-бързо се изгорява .. И се мажи по-често с повече масло

dream1707
07-15-2011, 05:49
Айде да се разменим, аз от 5 минути на слънцето ставам въглен... хората са ме питали дали съм българка :x :D

Иначе човек се ражда с определен тип кожа, ти не можеш да я смениш.. но можеш да се научиш да я предпазваш. Ползвай по-често слънцезащитно олио.. не се излагай много на слънце... гледай да си на сянка под някой чадър поне ако си на плаж или басейн.

malkasladka
07-15-2011, 06:11
Ами избягвай силното слънце, когато си на плаж стой на сянка, така или иначе няма да почернееш. Моята кожа не е толкова бяла, но имам бенки, което естествено увеличава риска от рак на кожата, но аз почернявам.
Използвай по-качествени слънцезащитни кремове и от 11 до 15:30 бягай от слънцето! :)

kitten8m
07-15-2011, 06:30
Предполагам и най - бялата кожа трябва да може да хване поне малко тен, ако пофлиртуваш със слънцето и защитните кремове както подобава. Не се излагай на слънце толкова често, поне през ден - два. Не стой по много, също така, с по - висок фактор, както е твоят - 30, в случая, не се хваща много тен. Тези олиа, по - силните предотвратяват и малко появата на тен, моята аптекарка при която всеки път ходя ме спря, когато се бях запътила за такова.
Аз по принцип хващам тен много бързо, но исках да се предпазя, нали казват, че лъчите на слънцето вече били по - силни.
Та моят съвет е да смениш олиото... Гледай в него да има бета каротен, от него се хваща допълнителен тен. Прецени дали можеш да се появиш на плажа с малко по - нисък фактор...

titinkaa
07-15-2011, 07:35
Айде да се разменим, аз от 5 минути на слънцето ставам въглен... хората са ме питали дали съм българка :x :D

Иначе човек се ражда с определен тип кожа, ти не можеш да я смениш.. но можеш да се научиш да я предпазваш. Ползвай по-често слънцезащитно олио.. не се излагай много на слънце... гледай да си на сянка под някой чадър поне ако си на плаж или басейн.

+

:D И аз ставам черна. :D

BrokenInnocence
07-15-2011, 08:39
Предполагам и най - бялата кожа трябва да може да хване поне малко тен, ако пофлиртуваш със слънцето и защитните кремове както подобава. Не се излагай на слънце толкова често, поне през ден - два. Не стой по много, също така, с по - висок фактор, както е твоят - 30, в случая, не се хваща много тен. Тези олиа, по - силните предотвратяват и малко появата на тен, моята аптекарка при която всеки път ходя ме спря, когато се бях запътила за такова.
Аз по принцип хващам тен много бързо, но исках да се предпазя, нали казват, че лъчите на слънцето вече били по - силни.
Та моят съвет е да смениш олиото... Гледай в него да има бета каротен, от него се хваща допълнителен тен. Прецени дали можеш да се появиш на плажа с малко по - нисък фактор...

Тя обяснява, че кожата й е много бяла и се зачервява лесно, а ти й препоръчваш по-нисък фактор... Умно...

Към авторката, вярно е, че по-чувствителната кожа (каквато е в случая твоята) е по-предразположена към рак на кожата и поява на бенки, но това не значи, че има 100% вероятност да ти стане нещо толкова сериозно. Много бялата кожа естествено трудно хваща тен, по-често изгаря болезнено и в най-добрия случай става леко по-тъмна. Имам много близка приятелка руса с бяла кожа и колкото и да ходи на плаж (а тя ходи много, понеже живеем в морски град) никога не става кой знае колко тъмна. Но кожата като твоята определено си иска внимателно пазене. Както казаха и по-горе, избягвай най-силното слънце. Фактор 30 е добре, но за да не се зачервяваш по-добре се печи за по-кратки интервали.

PullMeCloser
07-15-2011, 08:40
Аз също съм с адски бяла и чувствителна кожа и се предпазвам с 50-ти фактор. 8-) С всичко друго изгарям. :lol: Ти казваш, че не се белиш, но аз пък се беля, когато изгоря повече и пак си ставам със същия цвят кожа, но пък аз много си я харесвам.
За защита аз ти препоръчвам Ивостин. Ползвам го от доста време и нито веднъж не съм изгоряла с него! Страхотно е!!!

http://www.iwostin.bg/UserFiles/System/Images/img_4d009a425d182.jpg

Josefinne
07-15-2011, 09:20
По-висок фактор + бронзант за тяло !

Cucko0
07-15-2011, 09:41
използвай +50 фактор за лицето ,а за тялото от тези лосиони,който имат защитен фактор и подпомагат за бронзовия тен(не говоря за автобронзант )