PDA

View Full Version : Убийството на Яна в Борисова



KiLLeR_InSTiNkT
07-14-2011, 23:33
Не знам що за държава и що за журналисти имаме.. Някои заплюха момичето като скитница и наркоманка, едва ли не целяща дя я изнасилят, щот` била хубава и имала обожатели и всякакви такива гнусни "писания" от """"пресата""""...
Не я познавах лично, но съм я виждала на много места, където съм била и аз, мир на праха й! Същата нощ и аз бях там, в Борисова, не знам дали да се радвам, че през тези години съм все още жива.. Но едно нещо искам - да се намери убиецът на Яна! Това не е нормална държава, за съжаление го отричах дълго време, но сега ми дойде до гуша от всичко и знаете ли защо? На първо място полицаите и до там, защото вместо да помогнат те правят всичко възможно да те закопаят дори да си невинен.. Не ми се пише повече, но случката на следващия ден след тази трагедия няма да я забравя - гавра с обикновените граждани и ОГРОМНА подигравка..
Тъжно ми е, че още един млад живот си отиде........ Почивай в мир!
http://www.izgledai.me/%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%B9-%D0%B2-%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D1%8F%D0%BD%D0%B0/%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BC%D0%B5-%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D 0%B0%D0%BD-video_a00fbd7ba.html

Афектирана съм все още, пишете някакви мнения и без ебавки, защото това е сериозно и засяга всички нас...

Violenza
07-15-2011, 06:31
Няма да го намерят, сигурно ще пребият пак някой бездомник, за да си признае. В Пловдив преди година някъде имаше подобен случай на изнасилена жена с прерязано гърло и вкараха в затвора бездомник, който не можеше даже да ходи, ама бил направил доброволно самопризнания...

Greennight
07-16-2011, 19:03
И аз не смятам,че ще намерят извършителя...Все пак през Борисовата минават хиляди души дневно и ще е много трудно да се намерят някви улики.. :)

KiLLeR_InSTiNkT
07-17-2011, 23:43
Не знам дали ще го намерят, но силно се надявам.. А и дано не обвинят някой невинен човек. Стори ми се странно, че за 1 седмица вече намериха 2 трупа, горе-долу в същия район. Дали извършителят е един човек или са различни - чудя се...

Taam
07-18-2011, 19:27
Фък криминалните филми, които размътват мозъци...
сириъсли !!!!

http://www.capital.bg/blogove/pravo/2011/07/13/1122416_za_edno_ubiistvo_v_centura_na_sofiia/ - (насочвам негодуванията ти само, защото ми се сториха доста хвърчащи)
Ако знаеш само колко несправедливи неща излязоха наяве покрай този случай, ще се затвориш в стая без прозорци до края на живота си.

VampireGirl95
07-18-2011, 20:33
Аз се съмнявам да го намерят. Един път гледах БТВ новините на живо в Борисовата попитаха най-обикновени граждани които минаха покрай камерата дали ги е страх да са в парка.Имаше едно младо момиче (младо, колко младо не знам, но беше младо) и най-спокойно си пиеше бира, ядеше си риба и говореше със смях.Попитаха я страх ли ви е?Сама ли сте?Тя най-спокойно си каза (до колкото си спомням) ; Еми не ме е страх, добре съм си, скоро няма да съм сама (смееше се докато говори) . И откакто я видях осъзнах, че никой не го е страх от нищо, докато не ти се случи на теб! Страшно съжалявам за момичето.Толкова младо, но какво да се прави.. Само не разбирам защо някои хора говорят неща които не са верни за нея.Била не знам си каква. И най-тъпото е, че казаха, че полицаите са казали, че било секретна тайна, не може да се каже..И след няколко минути пускам Нова телевизия и казаха, че нямат никаква информация, няма никой да се намери..

xBadxApple
07-18-2011, 21:52
Пълен непрофесионализъм и келешлък в материалите относно това убийство.

Аз не знам тея хора как не ги е срам да се наричат разпространители на слово и новини и така да се гаврят.

За бой са от-до.

KiLLeR_InSTiNkT
07-18-2011, 23:03
Фък криминалните филми, които размътват мозъци...
сириъсли !!!!

http://www.capital.bg/blogove/pravo/2011/07/13/1122416_za_edno_ubiistvo_v_centura_na_sofiia/ - (насочвам негодуванията ти само, защото ми се сториха доста хвърчащи)
Ако знаеш само колко несправедливи неща излязоха наяве покрай този случай, ще се затвориш в стая без прозорци до края на живота си.

Знам, че мисълта ми не беше много подредена в тези 2 поста, които бях написала.. А тази статия, която ми показа вече я бях чела - нямам думи да опиша този случай - тотално безхаберие и лизане на задници на някои хора /специално за полицая в патрулката дето е стоял и подобните на него :x /

vankata5555555
07-19-2011, 11:30
Ами чичко паричко си е направил кефа и за 2 месеца всичко ще се забрави :)

CanisDirus
07-19-2011, 12:39
Абе вие не четете ли вестници?
Тази е била някаква клошарка, алкохоличка и наркоманка. От обяд е пиела :-x

Четете вестник ТРУД! Четете 24 часа! Четете Галерия! Гледайте БТВ! Гледайте НОВА! Гледайте Канал 1!

Гледайте телевизия Планета - там всички жени са спретнати, чисти и вианги са в комапнията на силни господа. на тях такова нещо не може да им се случи!

amk933
07-19-2011, 14:16
Мацката е била с 2 промила алкохол в кръвта. За какво говорим изобщо? Много шум за нищо. Убийства на пияници стават всеки ден...

xBadxApple
07-19-2011, 14:21
^ Надявам се да си ироничен така, както Каниса беше.

whiteterror
07-19-2011, 14:32
^ Надявам се да си ироничен така, както Каниса беше.

Всъщност и двамата са олигофрени, не иронизират. За мъртвите или добро или нищо.

amk933
07-19-2011, 15:08
^Сега кой обижда? А? Едно бананче искаш ли? Знам, че си свикнал на кожени, но този ще е виртуален.

xBadxApple,
не иронизирам. Просто се дразня, че едно убийство се раздухва и политизира ексцесивно при положение, че се случват безброй. А това за алкохола си е факт. Извинявай много, но кой нормален човек ще тръгне да се разхожда с 2 промила в кръвта посред нощ в парк, още повече момиче?

Не е нормално да се случват убийства, също както не е нормално дадени убийства да се раздухват 20 пъти повече от други или момичета (на 28г) да се разхождат посред нощ пияни до козирката в парка.

CanisDirus
07-19-2011, 15:15
FAIL much?

Утре ако убият някой твой роднина такава ли ще ти е реакцията?

Ми то убийства стават всеки ден...

xBadxApple
07-19-2011, 15:21
Обсъжда се толкова това убийство, защото медиите са си позволили

1) нехуманно
2) непрофесионално
3) накърняващо имидж, ако искаш го възприеми

представяне на нещата. Това е грубо нарушение както на професията, която практикуват, така и на хората в самите тях. И за мен е близо до престъпление спрямо близките и приятелите на момичето (особено спрямо семейството й). Още повече след мненията, които са КОНТРА на медийните из цялото интернет пространство.

Ти не си ли се напивал? Не пиеш ли? Значи ако някой вземе и те убие след, да речем, запой с твои приятели по случай бал, рожден ден, каквото искаш си избери, това ще те направи олигофрен-наркоман-пияница и ще си си 'заслужил' смъртта 'пияница'?

Сериозно ли го казваш това, аз не мога да го възприема наистина като реално мнения на човек, претендиращ да е зрял.

amk933
07-19-2011, 15:52
Не, никога не ми се е случвало да се разхождам пиян в парк.

Ако пия, не се освинвам (защото има разлика между 0.6 промила и 2.0+ промила), хващам си едно такси от пред дискотеката и директно у нас.

Аз пък не мога да възприема за нормално 28 годишно момиче да се разхожда само, посред нощ, пияно извън границите на нормалното. Ок, да речем напила се е...защо действа супер безотговорно към себе си и тръгва сама в тъмен парк (реалността в България за момента е такава и, да, трябва да се промени, но, докато не се, ние сами носим отговорност за себе си)?

CanisDirus
07-19-2011, 16:11
Ама пак не схвана, а?

jakkiee
07-19-2011, 16:15
Мм разбрах на 8-9 год. :D

amk933
07-19-2011, 16:28
Ама пак не схвана, а?

Почти успя да напишеш нещо смислено и по темата.

reoffender
07-19-2011, 16:29
^Сега кой обижда? А? Едно бананче искаш ли? Знам, че си свикнал на кожени, но този ще е виртуален.

xBadxApple,
не иронизирам. Просто се дразня, че едно убийство се раздухва и политизира ексцесивно при положение, че се случват безброй. А това за алкохола си е факт. Извинявай много, но кой нормален човек ще тръгне да се разхожда с 2 промила в кръвта посред нощ в парк, още повече момиче?

Не е нормално да се случват убийства, също както не е нормално дадени убийства да се раздухват 20 пъти повече от други или момичета (на 28г) да се разхождат посред нощ пияни до козирката в парка.

Потресаващо тъп си, сериозно.
Ако искаш ми дай и на мен 'бананче'. Язък ти за самочувствието.
И к'во като е пила? Ами ако не е имала пари за такси, не е имало кой да я изпрати? Мдае, тя си е виновна,даже си го е просела, нали?


Нямам думи. По принцип по време на разследване, ако има такова, не бива да се допуска инфо в медиите. Не е коректно, не е.
Страшно е, 'ми то убийства стават всеки ден', ми то... нито аз, нито ти сме застраховани, сеш' се?

CanisDirus
07-19-2011, 16:34
Какво да напиша?

За мен не е нормално да те е страх да се разхождаш в града - говори, че полицията и общината не си вършат работата.
За мен не е нормално едно убийство да не се разгласява цяла седмица, а междувременно от платените медии да говорят, че жертвата е била клошарка, наркоманка и пиела от обяд, което не е вярно.

За теб явно е нормално. Не знам.

А убийствата в България са около 200 годишно. Стига с това безброй.

amk933
07-19-2011, 16:34
^Убийствено "интелигентната"...тук не става въпрос само за потресаващо убийство, а и за потресаваща собствена безотговорност.

Преди да е пила, да е мислила...ти 'що по тая логика твойта не отидеш в един мъжки затвор на посещение и не се натряскаш до 2 промила, а? К'во като си пила бе? Нищо.

Мисълта ми беше, че преди човек да направи нещо, трябва добре да си помисли. Защото, ако нямам пари да се погрижа достатъчно добре за себе си след като пия, няма да изляза изобщо...сеш' се?

Какво щеше да и стане, ако беше изпила две големи (образно казано) по-малко и си беше хванала такси вместо да се разхожда?

Изобщо нямаше да го има това убийство или тази тема.

Едит:
Канисе,
някъде да съм написал, че е клошарка, наркоманка или алкохоличка или, че е нормално да се случват такива работа? А?

Изрично написах, че НЕ е нормално да се случват, но така или иначе СЕ случват (навсякъде, не само в БГ) и освен, че държавата трябва да прави нещо по въпроса и ние трябва да действаме с акъл, което в случая аз НЕ виждам.

reoffender
07-19-2011, 16:39
Абе, беги бе.
Мен, ЛИЧНО са ме нападали посред бял ден, в центъра на града, без да съм пила, просто съм се разхождала и ако хората около мен не бяха достатъчно адекватни не се знае к'во можеше да стане.
За каква отговорност става дума? Можеше да е всеки един, нали?
Има престъпност, имаме некадърни полицаи, имаме некоректни медии.
А ти си малоумен.
:)

amk933
07-19-2011, 16:41
Да, бе всички са ни виновни.
Ясна си ми.
Благодаря за комплимента.

whiteterror
07-19-2011, 19:26
Мацката е била с 2 промила алкохол в кръвта. За какво говорим изобщо? Много шум за нищо. Убийства на пияници стават всеки ден...


^Сега кой обижда? А? Едно бананче искаш ли? Знам, че си свикнал на кожени, но този ще е виртуален

Ако искаш и 100 баНана ми дай, дреме ми. Не си прав в случая. И да - за мене всеки, който говори така за умрял човек, е олигофрен. Това, че е била пияна, НЕ е решаващ фактор за нейната смърт. И трезвена да е била, какво пречи на евентуалния убиец да й отнеме живота? Това да се спекулира, че е била пияна, си е чиста глупост. И така да е няма значение. Както казах - за мъртвите или добро или нищо...

jghgh
07-19-2011, 22:28
Несериозно звучи това, че пиянството й е предпоставка за смъртта й.
Защото има и случаи, в които пияните до козирката оживяват? Смисъл, както може да те убият, така и може никой нищо да не ти направи докато си пиян като кирка.

Освен това не може да знаеш от какво е била толкова пияна - може от мъка, от някви нейни лични причини? Не върви да говориш така.
Дори да беше трезвена, пак можеше някой да я убие.

А и като цяло не е нормално някой да убива другиго. Факт е, че хората не изпитват съжаление към клошарите и бездомниците, но все пак е грозно да се казва "Пияници и клошари умират/ги убиват всеки ден". Все пак и те са хора.

Просто е нечовешко.

NomNomNom
07-19-2011, 22:58
FAIL much?

Утре ако убият някой твой роднина такава ли ще ти е реакцията?

Ми то убийства стават всеки ден...

Моята ще е такава и не се шегувам.
Тъй е , всеки ден умират хора. Или направете нещо, или мълчете.
Нека да споменем децата на Африка и Хаити , които нямат пари за алкохол . Тях сигурно ги убиват за да не се мъчат .

Всеки сам си е виновен ( за нещата , които не зависят от природните бедствия, месторождението) това което му се случва, особено в този случай . Не , че е виновен, сам си го прави. Чий го е дирила навън, пияна.

Да не говорим, че наистина се раздухва излишно много , както каза амк.

Инак , на скоро един ненормалник ме подгони и викаше по мен , че ме иска , успях да се набутам в една сграда , сама си бях виновна, че отидох в индустриален район.

DrunkenLullaby
07-19-2011, 23:35
^, девойче, има една много хубава песен, в чийто текст се пее 'Ще взема да се гръмна с патрони за глиган'. Силно ти я препоръчвам.



FAIL much?

Утре ако убият някой твой роднина такава ли ще ти е реакцията?

Ми то убийства стават всеки ден...

Моята ще е такава и не се шегувам.
Тъй е , всеки ден умират хора. Или направете нещо, или мълчете.

Нали осъзнаваш, че за да се направи нещо, то първо трябва да бъде предизвикан обществения интерес към него?! А това става най-лесно като се говори. В Борисова няма осветление и затова е не особено сигурно място нощем. Няма да тръгнеш да сменяш крушките сама, нали? Ще повдигнеш темата по някакъв начин сред обществото и институциите, които отговарят за това. Чрез говорене. И, ако обичаш, псевдокоравостта ти е абсолютно излишна. Никой не се съмнява, че си риъл бедес гърл, няма нужда да го демонстрираш, принизявайки човешкия живот до едно семпло повдигане на рамене, благодаря.


Нека да споменем децата на Африка и Хаити , които нямат пари за алкохол . Тях сигурно ги убиват за да не се мъчат .
Sense? This statement makes none.


Чий го е дирила навън, пияна.

Геноцид за пияните хора! Г-Е-Н-О-Ц-И-Д. В България, за добро или лошо, не е забранено да се напиваш на 28. Редно е да спомена, че от чисто биологична гледна точка 2 промила не винаги означават безбожно голямо количество алкохол - при някои хора ензимите разграждат алкохолните съединения по-бавно. Има си съвсем реални случаи на хора, на които от 300 мл. бира им излиза 0.5 промила. И, впрочем, преди изненадващо да й намерят 2 промила алкохол в кръвта, момичето беше ту наркоманка, ту клошарка - ако това се окаже поредната псевдожурналистическа измислици, на която сте се вързали?


Да не говорим, че наистина се раздухва излишно много , както каза амк.

А след подобно изказване съм готова да те насоча към специалист по лоботомиране на мозъци. Толкова ли не разбрахте, че случаят се раздухва толкова много не заради конкретното убийство, колкото поради следните причини:

- МВР мълчи два дни след откриването на трупа, при положение, че иначе бърза да се тупа в гърдите с всяка мижава акция по изземането на контрабандни картофи в Самоков, например.
- случаят беше отразен поразяващо необективно от родната журналистика, най-ярък пример за което е откровено лъжливият репортаж на Миролюба Бенатова, която се е изтъпанила в Борисовата и твърди, че наченки от шествие в памет на момичето няма, при положение, че на метри от нея стотици хора палят свещи в памет на Яна.
- убийството се е случило в Борисовата градина - място, където ежедневно стотици МЛАДИ хора прекарват свободното си време и следователно в момента не се чувстват сигурни.

И, бтв, независимо дали момичето е било пияно или не - това не е причина за едно зверско убийство и тя не си заслужава съдбата. И един човек с поне наночастица човещинка в себе си щеше да го разбере, да изкаже съболезнования и да си затвори голямата устна кухина преди да е станал за резил.

Ае у лево, ако обичате.

NomNomNom
07-20-2011, 00:21
И, ако обичаш, псевдокоравостта ти е абсолютно излишна. Никой не се съмнява, че си риъл бедес гърл, няма нужда да го демонстрираш, принизявайки човешкия живот до едно семпло повдигане на рамене, благодаря.
Ако докажеш , че човешкият живот има така ценност , може да получиш нобелова награда, опитай.
С какво по-ценен е от пилетата , които си яла през последните месеци (ли да не кажеш, че не ядеш месо ).
Какво , като хората имат т.нар. интелект, говорни способности . На какво помагат, как . Рушат и те. Ако погледнем колко всеки един от нас е навредил на природата, то почти всички сме за смъртни присъди .
Но "човекът е обществено животно" , трябва да има някакви правила и норми , за да функционираме като едно .
Когато се нарушават - нормално е човек да бъде наказан от съответните органи.
Но нещата не трябва да се взимат навътре емоционално.
Не ви е работата , че хора умират от глад, никой не ви се бърка, че правите секс преди брака .

И постоянно има някакви хора, които се опитват да се бунтуват срещу нещо, което даже и те не знаят какво е и как функционира.
Вземете си поука защо нищо не се променя , колкото и да се опитвате да вдигате шум .
Явно не правите нещо правилно.
И не можете да се юркате и да обвинявате другите за неуспеха ви и неизпълняването на желанията.
Всеки очаква нещо от държавата , но тя защо да му е длъжна - не е комунизъм , а и всички постоянно се оплакват, че правителството е виновно.

Не , наистина, смешно е да се приказва и да няма резултати.
И после някой друг да е виновен.

Всеки сам си е виновен, че е недоволен от нещо и не е свикнал с него , или не го е променил.


Геноцид за пияните хора! Г-Е-Н-О-Ц-И-Д. В България, за добро или лошо, не е забранено да се напиваш на 28. Редно е да спомена, че от чисто биологична точка 2 промила не винаги означават безбожно голямо количество алкохол - при някои хора ензимите разграждат алкохолните съединения по-бавно. Има си съвсем реални случаи на хора, на които от 300 мл. бира им излиза 0.5 промила. И, впрочем, преди изненадващо да й намерят 2 промила алкохол в кръвта, момичето беше ту наркоманка, ту клошарка - ако това се окаже поредната псевдожурналистическа измислици, на която сте се вързали?
И да не е била пияна - безотговорно е само момиче да излиза навън , като има възможност прибирането й по тъмно да не е с придружител.


А след подобно изказване съм готова да те насоча към специалист по лоботомиране на мозъци. Толкова ли не разбрахте, че случая се раздухва толкова много не заради конкретното убийство, колкото поради следните причини:
Защо ми е лоботомия , нито съм с неврози, нито съм агресивна.


- МВР мълчи два дни след откриването на трупа, при положение, че иначе бърза да се тупа в гърдите с всяка мижава акция по изземането на контрабандни картофи в Самоков, например.
- случаят беше отразен поразяващо необективно от родната журналистика, най-ярък пример за което е откровено лъжливият репортаж на Миролюба Бенатова, която се е изтъпанила в Борисовата и твърди, че наченки от шествие в памет на момичето няма, при положение, че на метри от нея стотици хора палят свещи в памет на Яна.
- убийството се е случило в Борисовата градина - място, където ежедневно стотици МЛАДИ хора прекарват свободното си време и следователно в оммента не се чувстват сигурни.

1. МВР ако всеки ден приказваше за убийствата, които разследва - нямаше да стигне времето , честно.
2. Дреме ми за журналистката , реално на никого не е навредила, не е виновна тя за смъртта на момичето , не я яжте. Каквото и да е приказвала.
3. Като мина през борисовата - стотици млади хора пушат цигари и пият бира, вместо да учат . И аз сигурно съм като тях . И нямам претенции, че заслужавам нещо по-добро .


И, бтв, независимо дали момичето е било пияно или не - това не е причина за едно зверско убийство и тя не си заслужава съдбата. И един човек с поне наночастица човещинка в себе си щеше да го разбере, да изкаже съболезнования и да си затвори голямата устна кухина преди да е сатнал за резил.
Никой не може да каже кой какво заслужава и какво не . Нещата се случват, ние правим избор след избор и един ден това ни довежда до края.
Дали сме избрали да отидем в Япония на почивка и тогава да ни залее цунами - това пак сами си го правим.
Съболезнованията и съжалението какво са -
1. Страх и на нас да не се случи, ако не ги изкажем.
2. Страх просто да не ни се случи и ужаса , който изпитваме в себе си , при мисълта , че може да се случи .
3. Изказват се с цел - да се харесаш на околните , или да не изглеждаш "лош", за да не те отхвърлят.


Твоите аргументи са общоприетите , моите не са .
Не ми е интересно да чета тема, в която има изложена само една гледна точка по даден въпрос .
Освен изложената от мен тук може да се представят още много различни.

Но , реално, никой не може да докаже кое има смисъл, кое не , кое е правилно , кое не .

Тъй че всичко това, + изписаното между нас ми се вижда безсмислено.
Тъй като е форум , имам право да го споделя.

KiLLeR_InSTiNkT
07-20-2011, 00:25
Бях в Борисова и видях Яна /виждала съм я и преди, просто сме ходели на едни и същи места, не съм я познавала/.. Норамлно ли е според вас в петък вечер да пиеш и може би да си пийнеш повече??????? За мен - да.. Поради тази причина трябва ли да ме изкарват клошарка и наркоманка? Аз съм обикновено момиче, което обича да се забавлява отвреме навреме - убийте ме тогава.. Знам, че звучи цинично спрямо това, което се случи, но дайте да избием всички, които обичат до си пийват.

Аз съм предизвикала да ми направят нещо лошо, защото съм била пияна?? Не дай боже да ми се случват такива неща.. Да сме живи и здрави всички! Дайте и на мен "бананче", че не приемам, че пиенето понякога е нещо нормално, айде де!

NomNomNom
07-20-2011, 00:30
Не, че трябва да убиваме всеки, който пие .
Просто рандом хора убиват рандом хора и това се случва.
И ще се случва.
Защото винаги ще има някой с желание да го прави.

KiLLeR_InSTiNkT
07-20-2011, 00:33
Защото има някои извратени индивиди между нас.. А защо ги има?

DrunkenLullaby
07-20-2011, 00:39
Ще оставя дълбокофилософските разсъждения, препратките към екзистенциални тематики и рефренсите към Аристотеловите учения настрана, защото имат толкова общо с дискусията, колкото кроасаните с геноцида в Дарфур. Но, да, не ям месо и, да, по етични причини е.


И да не е била пияна - безотговорно е само момиче да излиза навън , като има възможност прибирането й по тъмно да не е с придружител.
Това са абсолютни глупости. В една държава, която претендира, че е европейска, трябва гражданите, включително и жените, нали, да се чувстват сигурни по всяко едно верме на денонощието. Ако ми се наложи нощем спешно да отида до аптеката, до която стигам по доста усоен път, и някой вземе, че ме пречука, само защото нашите ги няма, а ме е заболял корем? Или пак е безотговорно да искам да се погрижа за собстевното си здраве?


1. МВР ако всеки ден приказваше за убийствата, които разследва - нямаше да стигне времето , честно.
Работила ли си във вестник или друга медия? 'Щото аз съм била на практика. Всяко едно убийство бива докладвано в централите на МВР в областта, информационни агенции като БГНЕС, Фокус и други подобни се свързват с пресцентровете на тези централи и цялата информация за убийствата ( а и всякакви други акции, които не са секретни ) за деня им бива давана, после се публикува на сайтовете на агенциите, а журналистите сами преценяват кои от убийствата да бъдат описани по-подробно, кои да бъдат само дописки и на кои да не се обръща внимание. Впрочем, като погледнеш статистиките за последните 20 години, най-много убийства има през 1995, общо 500 за цялата страна, а най-малко през 2005 - 177. Средно в България не се извършват много повече от 200 убийства годишно. Което означава, че дори във всеки брой на ежедневниците да се докладва за едно-единствено убийство, то пак би било много.Та, какво думаше за времето?


2. Дреме ми за журналистката , реално на никого не е навредила, не е виновна тя за смъртта на момичето , не я яжте. Каквото и да е приказвала.
Идеята, красавице, е, че щом отразяват толкова необективно един, по същество, толкова елементарен случай, то какво остава за сложните външно- и вътрешнополитически конфликти? Ако теб не те интересува колко е качествена информацията, която ти предоставят медиите, то на другите хора, включително и на мен като бъдещ журналист, им пука. Мнението ти се отнася само до скромната ти персона, около която, за съжаление, все още не се е образувало достатъчно голямо гравитационно поле, че Земята да започне да се върти в него.


3. Като мина през борисовата - стотици млади хора пушат цигари и пият бира, вместо да учат . И аз сигурно съм като тях . И нямам претенции, че заслужавам нещо по-добро .
Значи, примерно, който си почива и разпуска след като два месеца не е спрял да учи или бачка, заслужава да умре? Брилянтно.


Съболезнованията и съжалението какво са -
1. Страх и на нас да не се случи, ако не ги изкажем.
2. Страх просто да не ни се случи и ужаса , който изпитваме в себе си , при мисълта , че може да се случи .
3. Изказват се с цел - да се харесаш на околните , или да не изглеждаш "лош", за да не те отхвърлят.
kthanksdgd (:
Просто няма смисъл. Това е мнение на човек, който не е губил близък/ роднина/ приятел. По никакъв начин не ти го пожелавам, но все някога, за съжаление, ще се случи - тогава, евентуално, ще спреш да се изживяваш като Холдън Колфийлд и ще разбереш какво означава искрено изказани съболезнования.

vankata5555555
07-20-2011, 09:12
Четох малко от вашите спорове и някои хора ми изглеждат доста ограничени...Какво като е пила,какво като е сама ?Аз утре ако убия един помияр на центъра,ще ме осъдят за насилие на животните само и само защото съм никой и да се покажат колко са добри нашите хубавци горе.Без значение клошар,наркоман или какъвто да е никой няма право да убива.Аиде като сте много отворени идете в събота вечерта разпорете някои бездомник да видим какво ще стане ?Ама тук в България няма значение кой е убит има значение кой го е убил !

Garagardo
07-20-2011, 14:06
"американчето" за кой ли път доказва що за отрепка е...

PinkFloydSound
07-20-2011, 22:31
Аз викам да изтрепем всички хора, които си пийват от време на време, така или иначе, ако им се случи нещо – те са си виновни, за к'во да живеят?!

Deadlock
07-20-2011, 23:47
а бе, и според мен е безотговорно да си сама и пияна в парк през нощта, като знаеш къде живееш. това НЕ означава, че заслужаваш нещо лошо да ти се случи или че само по този начин може да ти се случи. но означава, че постъпката ти е непредпазлива, къде е филма..

KiLLeR_InSTiNkT
07-21-2011, 01:02
а бе, и според мен е безотговорно да си сама и пияна в парк през нощта, като знаеш къде живееш. това НЕ означава, че заслужаваш нещо лошо да ти се случи или че само по този начин може да ти се случи. но означава, че постъпката ти е непредпазлива, къде е филма..

Никое момиче не заслужава такава съдба дори да е пияна или каквото и да било друго.
Безотговорно е, но трябва ли всеки път да се страхуваме да излезем навън, защото е тъмно и няма кой да ни изпрати? Понякога нямаме избор, трябва да повървим малко, за да си вземем такси, а не всички мъже са кавалери и биха ни изпратили /говоря в мн.ч., но това е от личен опит/.

Deadlock
07-21-2011, 10:47
дам, и аз казах, че НЕ заслужава.
и дам, не е хубаво и добро, че е опасно по тъмно в парк в България, но Е общоизвестен факт.